3dscena - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


3dscena

TerraRay 3.5 umí vykreslit několikanásobně větší 3D krajiny

20. června 2011, 00.00 | Mezi oblíbené grafické programy patří generátory realistických 3D krajin (často je umí též animovat). Pro Mac OS X se jich najde celá řada, ovšem vedle profesionálních (a obvykle i patřičně drahých) programů existují i docela schopné nástroje pro amatérské nadšence. Právě na takovou skupinu uživatelů se zaměřuje německá firma AvisNocturna, nabízí jim svůj generátor krajin TerraRay, poskytující docela dobré výsledky za nízkou cenu. Bližší představení daného softwaru naleznete v tomto článku.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky: nůž - nikoliv sousedův

16. června 2011, 00.00 | Zakřivená Martinova šavle, to by mohl být druhý titul dnešního pozastavení. Potřeboval jsem z časových důvodů vypomoci s jednou zakázkou a kolega, který mi měl tuto zakázku zpracovat, ji nepojal úplně dobře. Jednoduše řečeno, pojal ji nepřesně. Při analýze, proč se tak stalo, vyplynulo na povrch, že to bylo nožem. Prostě tento nástroj používá v podobě, který si s přesnou prací nerozumí. A tak máme zajímavé téma. Nůž jako pomocník mnoha tváří.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky – měkký výběr

3. června 2011, 00.00 | Neviděl jste jej někdo? Koukli jste se za ledničku? Je tam? Určitě není, on je totiž schovaný u hlavních nástrojů CINEMY 4D. Měkký výběr je velmi efektní a praktický nástroj, který se přitom používá zřídka. Pohříchu zřídka, protože umí být velmi efektní při hromadné úpravě různých částí objektu. Dokážeme si to.

 

 

 

E-On Software uvedla osvětlovací software LumenRT Review

31. května 2011, 00.00 | Firma e-on Software, známá především svými programy pro generování a animaci realistických 3D krajin, rozšířila svou nabídku o další nový nástroj LumenRT Review for Sketchup. Bližší podrobnosti o daném softwaru přinášíme v tomto článku.

 

 

 

V-Ray 2.0 RT CPU

30. května 2011, 00.00 | Chaos Group na konci minulého roku vydal dlouho očekávanou druhou verzi oblíbeného rendereru V-Ray pro 3ds Max. Spolu s ní dodává i V-Ray RT, na který se v dnešním díle podíváme.

 

 

 

CINEMA 4D - Sketch and Toon

26. května 2011, 00.00 | Dlouhá léta má CINEMA 4D k dispozici vynikající modul pro nefotorealistický rendering, Sketch and Toon. Modul, který dokáže vašim vizualizacím vdechnout úplně jinou notu. A osobnost. Při tom jsou všechna nastavení a možnosti podstatně snazší, než vytvoření skutečně reálného klasického výsledku.

 

 

 

CINEMA 4D, opravdová i polovičatá retopologizace

19. května 2011, 00.00 | V dnešním semináři vyzkoušíme několik technik a také jeden skript. To vše s jedním cílem: na stávající objekt, mající například ne úplně ideální topologii, připravit topologii korektní. Takové zadání není problém pro některé další aplikace, například 3D-Coat či Topogun zvládají tento problém bravurně. CINEMA 4D však přímo integrované nástroje nemá. Nemá?

 

 

 

Zprávy o softwaru pro Macy

12. května 2011, 00.00 | Mac OS X Lion se bude distribuovat především přes Mac App Store. Správce písem Fontcase 2 přináší nové uživatelské rozhraní a nový nástroj Typesetter pro náhledy písem. Generátor krajin TerraRay ve verzi 2.5 doplňuje volumetrickou mlhu. A program AirServer změní Mac v přijímač pro AirPlay.

 

 

 

Vlasy v Blenderu 2.57

10. května 2011, 00.00 | Vítejte u mého tutoriálu, v němž bych vám chtěl ukázat způsob, jakým vytvořit vlasy pro nějaký charakter, které budou při animaci charakteru reagovat na jeho pohyb. Původně jsem jej psal pro Blender 2.56 Beta, mezitím však vyšla další verze Blenderu, a to Blender 2.57, upravil jsem jej pro tuto verzi. Protože je potřeba tyto vlasy dělat na nějakém již hotovém charakteru, můžete použít nějaký vlastní, nebo si můžete stáhnout charakter, na kterém to budu demonstrovat já.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky - animace kouře pro běžné použití

5. května 2011, 00.00 | Kouř a podobné elementy můžeme simulovat velmi pokročilými fluidními nástroji. Pravda, nejsou zadarmo, jsou náročné na výpočet a tudíž nemusejí být vždy použitelné zejména pro délku výpočtu, se kterou musíme počítat. Můžeme ale tyto efekty simulovat i jinak. Jednodušším způsobem, méně reálným, ale způsobem s velmi rychlým propočtem, u kterého se počítač nezapotí. A výsledek nemusí být tak špatný...

 

 

 

Strana výpisu

11 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: