3dscena - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


3dscena

Vše v jednom, když už notebook nestačí, či stanice překáží

18. března 2011, 00.00 | Skoro každý je někdy potkal a je jednoduše pravdou, že nejčastěji zástupce značky Apple. Počítače vše v jednom. Mají velké množství výhod, některé nevýhody, kombinují v jistém smyslu svět pracovních stanic a svět notebooků. Velmi často mohou být alternativou zasahující do obou těchto světů. Otázkou je, zda jsou vhodné i pro práci grafika. Otestovali jsme za vás jeden z nejsilnějších z platformy Windows, který je momentálně k dispozici: Lenovo IdeaCentre B510 s procesorem i5.

 

 

 

CINEMA 4D – tipy, triky, ukázky (3), XRef objekt a tvorba ekosystémů

17. března 2011, 00.00 | Tvorba rozsáhlých ekosystémů je vždy docela náročnou činností. Ale nejenom jich, řekněme taková realistická tráva okolo vizualizace domu, aby byla uvěřitelná, může být dost obtížný proces. Jak na schopnosti, tak na výkon počítače. Skutečně? Možná to není zase až tak složité. Skutečně není...

 

 

 

V-Ray 2.0 - Novinky - díl 1

16. března 2011, 00.00 | Chaos Group na konci minulého roku vydal dlouho očekávanou druhou verzi oblíbeného rendereru V-Ray pro 3ds Max. V našem seriálu se tedy nejprve zaměříme na novinky a změny, které si pro nás Chaos Group připravil oproti verzi 1.5 se servisním balíčkem s pořadovým číslem 5. V prvním videu si povíme o nových materiálech a mapách.

 

 

 

Ohlášena Maya 2012: přehled novinek

14. března 2011, 00.00 | Kolem nové verze hlavních Autodesk programů bylo dlouho – krom oficiálního wishlistu – pouze ticho po pěšině. V úterý však Autodesk oficiálně oznámil nové verze, uvolnil dlouhý přehled novinek a také řadu zajímavých demonstračních videí – pojďme se tedy krátce podívat na to nejzajímavější, co nás čeká.

 

 

 

3ds Max: Text animovaný pomocí částicových systémů

4. března 2011, 10.00 | V tomto tutoriálu se zaměříme na tvorbu filmového efektu, jaký jsme mohli vidět například v upoutávce na horror The Wolfman. Vytvoříme nápis, který necháme pomocí částicového systému PCloud proměnit v oblak, jenž se následně působením větru pomalu rozplyne.

 

 

 

3D grafika v reklamě, produkční linie – pečení textur

3. března 2011, 00.00 | Po díle minulém jsme připraveni na další: vytvoření textur z různých efektů, podílejících se na osvětlení povrchu našeho objektu. Máme UV mapu objektů, a tak opravdu zbývá naučit se péct.

 

 

 

Kaleidoskop VFX zajímavostí ze světa

28. února 2011, 00.00 | Zahraniční servery, které se zabývají 3D grafikou, animacemi a vizuálními efekty, jsou plné zajímavých a leckdy inspirativních informací, o kterých by byla škoda nevědět. Pojďme si tedy v tomto článku některé z nich připomenout, pobavit se jimi a třeba se díky nim i něco užitečného naučit.

 

 

 

3D grafika v reklamě, produkční linie – příprava pro prezentaci na webu – UV

24. února 2011, 00.00 | Minule jsme se tak trochu rozloučili, ale ne zcela. S výhradou, že se možná ještě potkáme, protože statický obrázek není jediný, který můžeme v reklamní praxi potřebovat. Můžeme potřebovat i nějakou animaci, například na internetu. A nebo dokonce vyloženě internetovou prezentaci daného objektu. Dnešní seminář tedy načte tuto problematiku.

 

 

 

Přichází levná verze 3D programu Poser

22. února 2011, 00.00 | Firma Smith Micro Software mimo jiné dodává programy Poser a Poser Pro pro tvorbu a animování 3D modelů lidských a jiných postav. Pro tyto účely si získaly značnou oblibu, avšak vzhledem k ceně (Poser 8 stojí 249,99 USD a Poser Pro 2010 přijde na 499,99 USD) to dosud byly především nástroje profesionálů. Ale nyní se Smith Micro rozhodla oslovit také širší trh amatérských uživatelů a začala nabízet zjednodušenou a především levnější variantu, program Poser Debut.

 

 

 

CINEMA 4D – tipy, triky, ukázky (2)

17. února 2011, 00.00 | Máme tu další dílek započatého maličkého seriálu, tentokrát věnovaný konstrukční rovině. Konstrukční rovina je totiž bezesporu velmi zajímavý objekt. A přitom jej opravdu málo uživatelů bude efektivně používat. Možná to je škoda...

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: