3dscena - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


3dscena

Maya: realistické texturování (2)

1. září 2011, 11.00 | Seriál o UV texturování v Maye pokračuje tvorbou vlastních textur.

 

 

 

Nejlepší Matte Painteři světa (4. část): Ludovic Iochem

30. srpna 2011, 00.00 | Francouzský tvůrce Ludovic Iochem je známý svým technickým přístupem k matte paintingu. Specializuje se na „neviditelné“ dokreslovačky, takové, které když divák pochválí, znamená to, že tvůrce selhal, neboť si jich nikdo neměl všimnout. Více se dozvíte ve čtvrtém díle našeho tématu.

 

 

 

Maya: realistické texturování (1)

25. srpna 2011, 00.00 | Dnešním článkem je prvním v třídílné sérii, která je zaměřená na přípravu a aplikaci fotorealistických textur na různé objekty pomocí UV mapování.

 

 

 

Rise of the Planet of the Apes VFX – triky poháněné herci

23. srpna 2011, 00.00 | Weta Digital se i tentokrát rozhodla využít svůj performance capture systém, který debutoval v Avatarovi, a posunout ho na zcela novou úroveň. Výsledkem je film o opicích, které se nebezpečně blíží člověku...

 

 

 

Adobe Photoshop – simulace malby na plátně

18. srpna 2011, 00.00 | Jsou operace, kdy je nutné opustit nejčastěji používanou aplikaci a pomoci si aplikací jinou. Opustil jsem tedy CINEMU 4D, respektive BodyPaint 3D, a využil Photoshop pro tvorbu přirozené malby na povrchu plátna. Malbou jsou šrafy malované ve společnosti Fokker v druhé polovině „Velké války“. Ručně malované, samozřejmě, se vším, co k ruční práci patří. Náš návod se ale netýká jen tohoto tématu, postup můžeme použít kdykoliv, kdy budeme chtít simulovat přirozenou malbu na ploše.

 

 

 

Nejlepší Matte Painteři světa (3. část): Alp Altiner

15. srpna 2011, 00.00 | Opět se vracíme k seriálu o nejlepších novodobých matte painterech, abychom si tentokrát představili Alpa Altinera, všestranného umělce, který pracoval na filmech jako 300, Superman Returns, X-Men: The Last Stand či Speed Racer.

 

 

 

CINEMA 4D – zarovnání více UV map na jednom plátně

11. srpna 2011, 00.00 | Pokud to lze, je klíčem k úspěchu zjednodušování. Například je vhodné, abychom měli ve scéně co nejmenší počet materiálů a proč tedy nespojovat objekty právě podle materiálů. Jenže pokud mají materiály unikátní textury, pak musíme na plátně správně zarovnat UV souřadnice těchto objektů tak, aby se nepřekrývali. Dnes se podíváme na to, jak tuto prekérní situaci vyřešit.

 

 

 

CINEMA 4D – tipy a triky, vlastnost omezení

4. srpna 2011, 00.00 | Jednou z možností (nikoliv jedinou) jak na různé mechanické vazby bez dynamiky je vlastnost omezení, která patří do skupiny nástrojů pro animace postav. Dnešní návodem budeme demonstrovat, jak můžeme tento zajímavý element využít.

 

 

 

V-Ray 2.0 RT GPU

2. srpna 2011, 00.00 | Chaos Group na konci minulého roku vydal dlouho očekávanou druhou verzi oblíbeného rendereru V-Ray pro 3ds Max. Spolu s ní se dodává i V-Ray RT.

 

 

 

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 VFX: triky ve velkém

1. srpna 2011, 00.00 | Minule jsme si povídali o tom, jak tvůrci Game of Thrones šetřili na každém VFX záběru. Dnes si povíme o něčem větším. Mnohem větším. Je to pár týdnů, co filmový Harry Potter and Deathly Hallows Part 2 dobyl svět – a zde se opravdu na ničem nešetřilo.

 

 

 

Strana výpisu

9 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: