3dscena - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena

Google SketchUp: 3D lehce a rychle

2. února 2009, 00.00 | Jak jistě mnozí z vás vědí, naučit se modelovat 3D objekty ve většině programů není nic lehkého. S freewarovým programem Google Sketchup a dalšími nástroji od společnosti Google to však nemusí být tak úplně pravda. Tento zaujímavý CAD software má tak jednoduché a intuitivní ovládání, že se v něm naučíte základy práce s trojdimenzionálnímy objekty za pár minut. Zároveň je ale Google SketchUp natolik výkonným modelerem, že není problém v něm dělat i větší projekty. Blíže vás s daným programem seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Hygiena je důležitá, budeme čistit zub, v CINEMĚ 4D

29. ledna 2009, 00.00 | Při přípravě tohoto dílu jsem uvažoval nad tím, ostatně jako obvykle, jak jej pojmenovat. Ve vší úctě jsem si říkal, že to musí vycházet z reklam. Ne že bychom přitom rozlévali kvanta modré tekutiny a byli šťastní při svých, cizích a ryzích dnech, nebudeme ani nosit sedačky, či s oblíbenými přáteli řešit potíže s prostatou, pokud možno veřejně, v restauraci s kozlem, ale vyčistíme zuby v ústech. Notně, kartáčkem a bez explozí...

 

 

 

Strata Foto 3D 1.6: generátor 3D modelů s pluginem pro Adobe Photoshop

27. ledna 2009, 00.00 | Nástroj na automatizovanou tvorbu a sestavování 3D modelů objektů z fotografií má v své nabídce společnost Strata. Mezi přednosti aplikace patří nejen vysoký stupeň automatizace tvorby schematického texturovaného modelu z jednotlivých 2D snímků, ale také spolupráce Foto 3D s Adobe Photoshopem včetně vytvoření eventuální samostatné vrstvy s texturami pro další grafické úpravy povrchu modelů.

 

 

 

Novoroční špunty

22. ledna 2009, 00.00 | K novému roku jakoby se pytel roztrhl s novými pluginy pro CINEMU 4D, které jsou navíc zdarma. A užitečnými pluginy, nutno podotknout. V dnešním drobném článku se tedy podíváme na to, cože nám jejich autoři připravili.

 

 

 

Že jsme to loni nestihli? Tak letos se nám to jistě bude hodit :-) (2)

20. ledna 2009, 00.00 | Z minulého dílu máme plně připravené všechny aspekty geometrie a také povrchu girlandy. Bez osvětlení a také základního nastavení prostředí ale není výsledek úplný a tak jsou tématem tohoto dílu světla a také rendering ...

 

 

 

Sedm filmových kandidátů na Oscara v kategorii Nejlepší vizuální efekty

16. ledna 2009, 00.00 | Akademie filmových umění a věd (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) zveřejnila 6. ledna 2009 seznam sedmi filmů, které se ucházejí o postup do závěrečné nominace na udělení Oscara v kategorii Nejlepší vizuální efekty. Za co vše může letos získat prestižní ocenění výtvor modelovacího 3D softwaru?

 

 

 

Že jsme to loni nestihli? Tak letos se nám to jistě bude hodit :-) (1)

15. ledna 2009, 00.00 | Na sklonku minulého roku jsem se pokoušel poradit a pomoci v případě jednoho vskutku svátečního tématu, vánoční girlandy. Projdeme si tedy spolu postup, který jsem v případě tohoto zadání použil. A ano, asi by se slušelo počkat do příštích Vánoc, ale vzhledem k tomu, že dost dobře možná začnou obchodní řetězce s kampaní Vánoce 2009 již v květnu, tak to zase až tak moc nevadí...

 

 

 

Stromy v Blenderu (2. část)

14. ledna 2009, 00.00 | Vítám vás u pokračování minisérie o tvorbě rostlin v 3D modelovacím programu Blender. V předchozím článku jsme se naučili, co jsou to alfa kanály, jak s nimi pracovat a co všechno je schopen Blender vytvořit při jejich použití. V dnešním článku byste se měli seznámit s integrovaným Python skriptem, díky němuž lze velice snadno vytvořit model stromu z křivek. Článek je psán pro verzi 2.47.

 

 

 

Modelujeme stromy v Blenderu (1. část)

12. ledna 2009, 00.00 | Vážení čtenáři, vítám vás u dalšího článku. Jak již název napovídá, právě čtete první díl dvoudílné minisérie. A čemu se zde budeme věnovat? Zaměříme se na tvorbu rostlin - převážně stromů, které se dají využít ve scéně.

 

 

 

Přehled nových funkcí v Blenderu (15. část): Novinky animačního systému podruhé

2. ledna 2009, 00.00 | Blenderovský NLA Editor je mocným nástrojem na poli animace. Umožňuje nedestruktivní mixování jednotlivých částí animace - konkrétně jsou to akce a IPO data objektů. Vzhledem k jeho použitelnosti a faktu, že během několika posledních verzí prodělal významné změny, si jej dnes blíže představíme.

 

 

 

Strana výpisu

... 34 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: