Sony Alfa NEX-5R s Wi-Fi modulem - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Hardware

Sony Alfa NEX-5R s Wi-Fi modulem

3. září 2012, 12.55 | Nový model NEX-5R díky zabudované jednotce Wi-Fi poskytuje rozšířené možnosti nejen pro rychlé odesílání pořízených digitálních fotografií a videoklipů, kam uživatel chce nebo potřebuje, ale i pro samotné pořizování snímků. Umožňuje také stažení PlayMemories Camera Apps pro rozšíření zábavně-kreativních funkcí. A pro samotné fotografování je důležitou inovací rychlý hybridní autofokus s odezvu podobnou jako u digitálních zrcadlovek.

 

Alfa NEX-5R je první stylový a výkonný systémový kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy značky Sony s vestavěným Wi-Fi modulem pro kontrolu snímků, snadné sdílení obrázků a klipů a jejich ukládání a prohlížení. Wi-Fi také uživateli umožnuje kontrolovat záběr, upravovat nastavení expozice a ovládat spoušť bezdrátově prostřednictvím mobilního telefonu. To je možno využít třeba při pořizování skupinových fotografií, ať už na rodinných oslavách nebo při setkání s přáteli a kamarády. Záběr lze zkontrolovat na displeji smartphonu ještě před tím, než lidé skupiku opustí. 

 

PlayMemories

 

NEX-5R také jako první fotoaparát poskytuje kompatibilitu s PlayMemories Camera Apps, službou pro stahování nových fotografických aplikací jako Time-Lapse nebo Cinematic Photo přímo do aparátu právě s využitím bezdrátové komunikační technologie Wi-Fi.

 

Sony α NEX-5R je vybaven nově vyvinutým obrazovým snímačem Exmor APS HD CMOS formátu APS-C s rozměry 23,4 × 15,6 mm a rozlišením 16,1 milionu efektivních pixelů. Elektronický obvod používá výkonný procesor Bionz. Poměr stran obrazu 3:2 může uživatel změnit na širokoúhlý 16:9. Největší snímek má rozlišení 4912 × 3264 obrazových bodů. Kromě snímků ve formátu JPEG (s jemnou a standardní kvalitou) lze pořizovat i nekomprimované soubory RAW a také lze ukládat simultánně RAW + JPEG.

 

Sony Alfa NEX-5R na dlani

 

Stereofonní video formátů AVCHD nebo MPEG-4 AVC (H.264; MP4) nabízí maximum Full HD/1920 × 1080 px se snímkovou frekvencí 60 obr./s plus volby HD/1440 × 1080 px á 30 obr./s a VGA/640 × 480 px také s frekvencí 30 obr./s. Mikrofon je stereo, reproduktor mono. Snímky a klipy lze ukládat na paměťové karty SD/SDHC/SDXC nebo Memory Stick Pro Duo/Pro-HG Duo.

 

Citlivost ISO nabízí rozsah 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12 800 a 25 600. Pro vyvážení bílé barvy, tedy i celkového barevného podání, je připraveno šest režimů a možnost provést vyvážení ručně. Uživatel také může upravit základní obrazové parametry, jako míru ostrosti, kontrast a sytost barev, a to vždy v rozsahu ± 3 úrovně. 

 

Sony Alfa NEX-5R s integrovaným Wi-Fi modulem

 

Systém automatického zaostřování „Fast Hybrid AF“, výhodný hlavně při fotografování objektů v rychlém pohybu, kombinuje technologie či metody fázové detekce a detekce kontrastu, aby automatické ostření bylo rychlé a přesné v jakékoli situaci. K dispozici je vícebodové i bodové ostření včetně možnosti uživatelského výběru zaostřovacího bodu. Systém disponuje 25 body AF. Nechybí pomocné světlo AF. A samozřejmě je možné i ruční ostření otočným prstencem na objektivu.  

 

Sony Alfa NEX-5R - výklopný displej

 

Fotoaparát má velkou, širokou obrazovku s délkou úhlopříčky 3 palce (asi 7,6 cm) a s rozlišením 920 tisíc obrazových bodů. Je typu TFT LCD a je umístěna na panelu, který je výklopný nahoru až o 180 ° a dolů o 50 °. Dokoupit je možno elektronický hledáček, který se připojuje místo externího blesku pomocí miniaturní přípojky se zajišťujícím šroubkem.

 

Sony Alfa NEX-5R - zepředu a zezadu

 

Pro měření expozice má uživatel na výběr ze tří standardních režimů: měření vícebodové, vyvážené na střed a bodové. Nastavení expoice lze kompenzovat v rozsahu ±3 EV. Přístroj nedisponuje zabudovaným bleskem, uživatel může použít některou z nabízených externích zábleskových jednotek.

 

Sony Alfa NEX-5R - přípojný kompaktní blesk

 

Fotografovat je možno v pohodlném samočinném režimu iAuto, anebo jsou na výběr scénické programy, mezi nimiž samozřejmě nechybí ani populární Hand-held Twilight. K dispozici je také pružný programový automatický režim (Program), programy s prioritou clonového čísla a času expozice (1/4000–30 s) a režim s ručním nastavením všech parametrů expozice (Manual). Samozřejmě lze využít i režim souvislého snímání rychlostí až 10 obr./s.

 

Sony Alfa NEX-5R shora

 

Pro připojení je kromě výše zmíněného integrovaného W-Fi modulu pro bezdrátovou komunikaci vybaven také univerzálním rozhraním USB 2.0 a výstupem mini HDMI typu C. GPS jednotku přístroj nemá. Uživatel si může dokoupit mimo jiné dálkový ovladač RMT-DSLR1. Jako zdroj energie slouží dobíjecí lithium-iontová baterie NPFW50, která podle norem CIPA umožňuje pořídit až 330 snímků. Fotoaparát je velmi kompaktní, měří přibližně 11 × 6 × 4 cm a včetně baterie váží 276 g.

 

tři barevné varianty

 

Fotoaparát Sony α NEX-5R má polykarbonátové tělo s kovovými prvky v horní a přední části a je nabízen ve třech barevných variantách, černé, bílé a stříbřité.

 

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoChcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou videoprezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z kompaktního systémového fotoaparátu SONY Alfa NEX-5R?

 

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: