Sony na veletrhu IFA Berlin 2013 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Hardware

Sony na veletrhu IFA Berlin 2013

5. září 2013, 10.03 | Společnost Sony ve své expozici na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně tradičně prezentuje ukázky ze svého širokého portfolia produktů s důrazem na nejnovější modely a technologie. Představitelé Sony doporučují naší pozornosti hlavně nový smartphone Xperia Z1, kameru s rozlišením 4K, notebook VAIO Fit multi-flip a zcela nový koncept fotoaparátů DSC-QX10 a DSC-QX100 připojitelných k chytrým telefonům.

Prezident a CEO společnosti Sony Corporation Kazuo Hirai na letošní výstavě IFA představil bohatou nabídku nejnovějších produktů Sony, která se nese v duchu filozofie Sony One. Na čele stojí vlajková loď, smartphone Sony Xperia Z1, který v sobě spojuje nejmodernější technologie a příjemný design.

 

Novinky Sony představené na IFA 2013

 

Sony Xperia Z1

 

Nejnovější voděodolný smartphone umožňuje fotografovat a natáčet video kvalitním kompaktním objektivem „G“, obrazovým snímačem CMOS „Exmor RS for mobile“ formátu 1/2,3 palce a s využitím procesoru „BIONZ for mobile“ pro zpracování obrazu, díky čemuž poskytuje porovnatelnou úroveň kvality obrazu a výkonu jako standardní kompaktní fotoaparát.

 

Sony Xperia Z1

 

Přináší také několik inovativních aplikací Xperia Camera Applications, které zajišťují maximální využití hledáčku fotoaparátu. Podporuje připojení na sociální sítě, funkci vizuálního vyhledávání a spotřebitelům nabízí mnohé další funkce, které budou brzy dostupné ke stažení. Uživatelé mohou díky nové funkci “All-sync” fotografie po nasnímání automaticky uložit na cloudovou obrazovou službu PlayMemories Online. K této knihovně mají neustálý přístup ze smartphonu, tabletu nebo počítače.

 

DSC-QX10 + Xperia i1

 

Sony DSC-QX10 a DSC-QX100

 

Společnost Sony využila veletrh IFA k představení úplně nového přístupu k fotografování, novou koncepci digitálního snímání pomocí modulů DSC-QX10 a DSC-QX100. Ty přemění kompatibilní smartphone na poměrně výkonný digitální fotoaparát s řadou funkcí. Samozřejmě jimi lze rozšířit i nový model Xperia Z1. Moduly je možno ke smartphonu bezdrátově připojit a pak je používat buď spojené s mobilem, anebo zcela od něj odděleně. Jsou vybaveny snímačem s vysokým rozlišením, optickým zoomem, systémem optické stabilizace obrazu a mají i ruční ovládání. Samozřejmě umožňují nejen fotografovat, ale také snímat video v HD kvalitě. Wi-Fi konektivita a technologie NFC – Near Field Communication jsou dostupné jediným dotykem.

 

Sony pidikamera

 

Sony Action Cam HDR-AS30V

 

Expozice Sony také ukazuje, jak výrobce vidí budoucnost snímání a přehrávání videí. Má být akčnější, zábavnější a ve větším rozlišení. Proto představuje hned tři modely videokamer Handycam určených pro různě zaměřené potenciální uživatele. Prvním je obnovený model outdoorové videokamery Action Cam HDR-AS30V. A kromě technických zlepšení a rozšíření funkční výbavy, jako je přidání GPS modulu a NFC, přináší i nové příslušenství.

 

Sony Music Video Recorder HDR-MV1

 

Tento model je určen zejména pro hudební nadšence, jak je zřejmé z označení „Music Cam“. Kombinaci Wi-Fi, NFC a speciálního zvukového formátu Linear PCM využijí zejména ti, kteří si rádi nahrávají videa z koncertů oblíbených kapel. A snadné sdílení na sociální sítě je samozřejmostí.

 

Sony profikamera

 

Sony FDR-AX1

 

Společnost Sony profesionálům poskytuje produkty s rozlišením 4K a nová videokamera FDR-AX1 je jedním z nich. Umožňuje zachytit neopakovatelné okamžiky ve vysokém rozlišení a obecně vytvářet záznamy ve vysoké kvalitě 4K.

 

LCD TV SONY BRAVIA KDL65-W85

 

Televizory Sony BRAVIA

 

V segmentu zobrazovacích zařízení je úspěšná řada LCD TV BRAVIA W doplněna o model W85 s 65palcovou obrazovkou a vylepšenými obrazovými technologiemi, jako TriLuminos a X-Reality PRO. Díky nim je obraz více realistický a má živější barvy. Televizor má také vylepšené ozvučení. Obsahuje reproduktorový systém typu bass-reflex se třemi samostatnými reproduktory. Jeden je určen pro bohaté nízké frekvence, výškový reproduktor pro čisté vysoké tóny a pomocný reproduktor na zadní straně televizoru pro hutné a výkonné basy. Vše doplňuje Wi-Fi a NFC, funkce zrcadlení obsahu a bezplatná aplikace TV sideview.

 

Sony HMZ-T3

 

Sony HMZ-T3

 

Třetí generace náhlavní soupravy nabízí jako hlavní vylepšení funkci bezdrátového přenosu "WirelessHD", která umožňuje sledování obrazu bez jakýchkoli kabelů. Vylepšením prošel i 7.1kanálový zvuk a konstrukce soupravy. Zajímavostí je propojení tabletu nebo telefonu kabelem MHL, který umožňuje zároveň nabíjet připojená zařízení.

 

konvertibilní notebook VAIO Fit multi-flip

 

Konvertibilní notebook VAIO Fit multi-flip

 

Nový hybridní laptop je špičkový počítač s technologií multi-flip a jeho jedinečný design umožňuje pomocí jednoduchého překlopení obrazovky změnit laptop na dotykový tablet. Překlopení lze využít také v případě, že chceme obsah zobrazený na dotykovém displeji ukázat někomu, kdo sedí naproti nám. Nová funkce VAIO Inspiration Stream usnadňuje snímání, úpravu a organizaci obsahu a doplňkové digitální pero, „Digitizer stylus", umožňuje kreslit a psát takřka jako běžným perem na papír.

 

projektor pro domácí kino 4K Sony VPL-VW500ES

 

Projektor pro domácí kino 4K VPL-VW500ES

 

Nový projektor pro domácí kino s rozlišením 4K promění obývací pokoj na kinosál. Použité 4K SXRD panely přinášejí výbornou obrazovou kvalitu ve vysokém rozlišení a vylepšují zobrazování HD obsahu ve srovnání s rozlišením 1080p. Obraz s rozlišením 4K lze promítat prostřednictvím Blue-ray, a to dokonce ve formátu 3D, tedy s prostorovým efektem.

 

Seznam produktů Sony představených na výstavě IFA 2013: 

 

Smartphony:

Xperia Z1

 

Digitální snímání:

DSC-QX10 & DSC-QX100

Action Cam HDR-AS30V

Music Video Recorder HDR-MV1

4K Handycam FDR-AX1

 

TV a domácí kino:

BRAVIA W85 LCD TV

 

VAIO a čtečka:

VAIO Fit multi-flip PC 15A/14A/13A/11A 

VAIO Tap 11

Reader with Integrated Snap Cover PRS-T3

 

Projektory pro domácí kino:

VPL-VW500ES (4K) 

VPL-HW55ES (3D) 

Domácí a osobní audio:

HDD audio player HAP-Z1ES; integrated stereo amplifier TA-A1ES

compact HDD audio system HAP-S1

USB DAC amplifier UDA-1

bookshelf loudspeakers SS-HA1 & SS-HA3

Shake-5

Neotank

MDR-10

XBA-H

Walkman F880

SRS-BTS50 Wireless Speaker

 

Doplňky:

CP-V3 Portable Charger

WG-C20 Portable Wireless Server

 

Další a podrobné informace najdete na webu Sony.com.

 

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: