Canon: novinky, ceny nových produktů a služby CIG a CPS v ČR - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Hardware

Canon: novinky, ceny nových produktů a služby CIG a CPS v ČR

3. září 2013, 11.06 | Canon na tiskové konferenci v pražské Žižkovské věži představil nové produkty ve svém portfoliu, určené pro podzimní a zimní trh. Důležitými body programu byly aktuální marketingové akce, hospodářské výsledky, organizační změny a také informace o speciálních službách CIG – Canon Image Gateway a CPS – Canon Professional Services, které jsou nyní dostupné i v ČR.

 

Úvodní část programu společnosti Canon přednesl marketingový ředitel Miloš Bejblík. Seznámil nás jednak s hospodářskými výsledky za první půlrok, a to ve srovnání s výsledky za stejné období loňského roku, ale také se vrátil k důležité události letošního roku – úspěšné integraci společností Canon a Océ v České republice, která byla „de jure“ dokončena letos 1. července, a nastínil směr, jakým se bude ubírat další vývoj. S tím souvisí i zářijové přestěhování do nových společných prostor v Praze 7, Jankovcova 14.

 

marketingový ředitel Miloš Bejblík

 

Radka Palánová, Corporate & Marketing Communication Manager, poté oznámila změnu PR agentury: AC&C Public Relations, s.r.o., namísto CoLin, s.r.o. Také připomněla, že Canon je do roku 2016 oficiálním partnerem IAAF – Mezinárodní asociace atletických federací a sponzoruje celkem 15 akcí IAAF ve světových soutěžích v atletice včetně nedávno proběhlého mistrovství světa v Moskvě, pro které společně s institutem Getty Images poskytl oficiální fotografy. Nechyběl přehled marketingových a dalších akcí Canon. Zde si můžete v novém okně otevřít speciální webovou stránku Promo akce Canon

 

A na webové stránce Canon.cz/akce najdete přehled o prodeji různých zajímavých produktů v cenově výhodných akcích, jako je DSC CashBack, v níž můžete zakoupit až do 31. 12. 2013 jeden z vybraných fotoaparátů PowerShot a získat 1000 Kč zpět, akce na tiskárny PIXMA v kombinaci s originálním spotřebním materiálem Canon, BonusProgram s hravým sbíráním bodů za čárové kódy z originálních balení cartridgí Canon nebo akce na skenery, ve které k vybraným skenerům zákazníci získají jako dárek knihu Skenery a jak skenovat.

 

produktový manažer Pavel Šerý předvádí Canon LEGRIA mini

 

Následoval blok zaměřený na nejnovější produkty, a to multifunkční zařízení PIXMA MG formátu A4, sdružující inkoustovou tiskárnu, plochý skener a kopírku, kompaktní fotoaparáty PowerShot, výměnný objektiv EF-S 55–250 mm 1:4,0–5,6 IS STM a také speciálně koncipovanou miniaturní videokameru LEGRIA mini. Všechny produkty jsme si už postupně představili, jen výjimečně jsme však měli k dispozici doporučené prodejní ceny a slíbili jsme, že až je budeme znát, uveřejníme je. Svůj slib plníme.

 

produktový manažer Pavel Šerý a Canon LEGRIA mini

 

Doporučené prodejní ceny nových kompaktních fotoaparátů PowerShot:

G16 — 13 990 Kč

S120 — 11 490 Kč

SX510 HS — 7650Kč

SX170 IS — 4490 Kč

 

Od září je také v prodeji nový kompaktní telezoom EF-S 55–250 mm 1:4,0–5,6 IS STM. Článek, ve kterém ho představujeme, obsahuje i doporučenou prodejní cenu. A zde je samostatné představení miniaturní vícefunkční videokamery LEGRIA mini, která je České republice k dispozici také od září.

 

nové multifunkce Canon PIXMA MG

 

A jaké jsou doporučené prodejní ceny šesti nových modelů multifunkčních zařízení PIXMA MG? V přehledu uvádíme i jaký předešlý model nahrazují a zda jsou v prodeji od září, nebo budou od října:

MG2450 (náhrada MG2250) od září 2013 za 1290 Kč

MG2550 (náhrada MG3250) od září 2013 za 1290 Kč

MG3550 (náhrada MG4250) od září 2013 za 1990 Kč

MG5550 (náhrada MG5350) od října 2013 za 2490 Kč

MG6450 (náhrada MG5450) od října 2013 za 3290 Kč

MG7150 (náhrada MG6350) od září 2013 za 4490 Kč

 

Canon iMAGE Gateway

 

CIG – Canon Image Gateway

 

Touto službou Canon podpořil trendy v oblasti snadného odesílání snímků do různých webových služeb s využitím funkce Wi-Fi. My jsme službu CIG zmiňovali hlavně u fotoaparátů s integrovanou Wi-Fi jednotkou, u kompaktní fototiskárny SELPHY CP-900, v článcích z veletrhu Photokina 2012 a více jsme se jí věnovali třeba v testu a recenzi DSLR EOS 6D.

 

Nyní je plně podporována i pro české zákazníky. Jakmile se zaregistrujte k bezplatnému účtu služby Canon iMAGE Gateway, můžete například sdílet snímky v on-line fotoalbu a využít ji jako most k odesílání snímků prostřednictvím Wi-Fi na e-mailové adresy, služby sociálních sítí a ostatní webové služby. Na speciální webové stránce Canon iMAGE Gateway přejdete na příslušnou stránku pro ČR a podle pokynů zobrazených na obrazovce se jako vlastník kvalifikovaných produktů Canon bezplatně zaregistrujte. Jako registrovaný člen můžete ke svému účtu kromě služby CANON iMAGE GATEWAY registrovat i další webové služby, můžete nahrát až 10 GB fotografií a videoklipů do osobní knihovny a sdílet alba s rodinou a přáteli prostřednictvím e-mailu, na Facebooku nebo Twitteru. 

 

Podrobnosti a registraci najdete na webu Canon.com/cig/.

 

Canon iMAGE Gateway - webové rozhraní, přihlášení

 

CPS – Canon Professional Services v ČR

 

Canon rozšířil svůj exkluzivní program CPS – Canon Professional Services bezplatné podpory a služby profesionálním fotografům a videotvůrcům i pro Českou republiku a české uživatele. Mezi výhody programu patří přístup k technické podpoře na významných událostech, během kterých je možno realizovat třeba zápůjčku vybraných objektivů, a priorita servisních oprav, kdy má profesionální fotograf zdarma k dispozici odpovídající záložní zařízení po dobu opravy svého. První akcí na území ČR, kde si Canon mohl podporu profesionálů v rámci programu CPS vyzkoušet, bylo finále fotbalového Superpoháru v pražském Edenu, ve kterém se štěstím zvítězil Bayern Mnichov nad londýnskou Chelsea.

 

Česká republika a čeští profesionálové, kteří se do programu Canon Professional Services zaregistrují, mohou využívat služby na „stříbrné úrovni“. Registrovat je třeba sebe a svou profesionální a semiprofesionální techniku značky Canon, podmínkou jsou dvě těla a tři objektivy podle seznamu, který Canon připojil. Příjemné je, že do podpory jsou zahrnuty i zrcadlovky EOS 50D, 60D a 70D a také objektivy řady „L“, avšak cenově dostupné, jako EF 17–40 mm 1:4L USM nebo EF 70–200 1:4L USM. Canon v ČR v rámci CPS spolupracuje s AWH servisem, který v rámci stříbrného stupně podpory poskytuje rychlé opravy a časem by mělo být možné i zapůjčení náhradního těla po dobu opravy.

 

CPS - Canon Profi Services a ČR

 

Canon Professional Services poskytuje ovšem v Evropě a ve světě tři úrovně podpory: platinovou, zlatou a stříbrnou. Proč Česká republika začíná v nejnižší kategorii, to je dáno standardním postupem: trhy, na které Canon program CPS postupně zavádí, zpravidla začínají na úrovni Silver a postupně získají možnost využívat také výhody vyšších úrovní. Jak dlouhá bude cesta českého trhu ke zlaté a následně i platinové úrovni CPS, to v současné době nelze bez notné dávky spekulace ani odhadnout.  

 

Podrobnosti a registraci najdete na webu cpn.canon-europe.com/content/index.do nebo cpn.canon-europe.com/content/services.do.

 

Canon na veletrhu IFA Berlin I - možnost vyzkoušet fototechniku i tiskovou techniku

 

Canon na IFA Berlin 2013

 

Je potěšující, že v letošním roce se Canon opět prezentuje na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně. Vloni jeho nápaditá expozice v objektu Messe Berlin chyběla.

 

Canon na veletrhu IFA Berlin II - nápaditá expozice

 

Více o expozici Canon na IFA 2013 zde.

 

 

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: