Toshiba Satellite Ultrabook U920t – konvertibilní/hybridní notebook/tablet - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Hardware

Toshiba Satellite Ultrabook U920t – konvertibilní/hybridní notebook/tablet

8. září 2012, 11.24 | Společnost Toshiba Europe GmbH představila svůj první hybridní Ultrabookpro Windows 8, který lze snadno a rychle transformovat z notebooku do režimu tabletu. Její expozice na veletrhu IFA 2012 v Berlíně ale samozřejmě reflektovala všechny inovace z oblasti tabletů, počítačů a televizorů a nechyběla ani sekce foto-video.

 

Toshiba vystavovala přes 160 zařízení, mezi kterými se největší pozornosti těšily displeje Quad Full HD (4K) a další zobrazovací zařízení včetně těch, která přistupují k obsahu z cloudu a umožňují jeho sdílení. Co se televizorů Quad Full HD (4K) týče, je Toshiba průkopníkem jejich vývoje. Její platforma CEVO ENGINE 4K přináší pro Quad Full HD rozlišení na velké obrazovce televizorů ještě ostřejší a sytější fotografie. A na berlínském veletrhu oznámila celou řadu Quad Full HD televizorů. Po uvedení prvního modelu 55ZL2 budou mít nové televizory úhlopříčku až 84 palců (213cm). Řada Quad Full HD televizorů Toshiba bude v Evropě k dispozici v první polovině roku 2013.

 

Toshiba na IFA 2012

 

Toshiba také představila pohodlné ovládání televizoru dotykem pro operační systém Android: Nová aplikace Toshiba MediaGuide přináší informace, flexibilitu, kontrolu a přesné ovládání domácích zařízení uživatelům televizorů Toshiba pomocí Android tabletů. Umožňuje používat aplikaci pro prohlížení elektronického programového průvodce (EPG), dotykem přepínat kanály, vytvořit osobní výběr oblíbených kanálů a programů a také připomenutí a sdílení výbraných informací s přáteli na sociálních sítích, prohlížení videa na vyžádání (VOD), možnost přístupu k podrobným informacím o hercích a režisérech a souvisejícímu obsahu. Zatím je kompatibilní s televizory Toshiba RL938, RL958, TL938 a TL968. MediaGuide bude v Evropě dostupná od čtvrtého čtvrtletí roku 2012, následovat budou verze pro další běžné operační systémy.

 

Toshiba na IFA 2012 - sekce foto-video-outdoor + paměťová zařízení

 

V expozici Toshiba nechyběly ani notebooky, projektory včetně dvou nejnovějších NHX21A a NHW22A s prodlouženou životností až na 20 000 hodin, kompaktní digitální fotoaparáty a videokamery Camileo a také řešení pro jejich uchycení na řídítka jízdního kola nebo motocyklu pro možnost snímání videozáznamů případně fotografování během jízdy.  

 

Toshiba Satellite Ultrabook U920t

 

Nový konvertibilní Ultrabook spojuje jednoduchost použití a výkon notebooku s okamžitým probuzením a typickou použitelností tabletu. Dotykový displej s úhlopříčkou téměř 32 cm se jednoduše transformuje z notebooku do režimu tabletua a využít dotykové rozhraní Windows 8. Přístroj je novou alternativou pro uživatele, kteří chtějí univerzální mobilní počítač v extrémně kompaktním těle. Přístroj má rozměry 326,5 × 213 × 19,9 mm a váhu od 1,45 kg. 

 

Použit je IPS displej s LED podsvícením, úhlopříčkou 31,8 cm (12,5 palce), rozlišením 1366 × 768 obrazových bodů, jasem 300 nit, výbornými pozorovacími úhly a sytostí barev. Má pětibodový dotykový vstup, ochrannou vrstvu proti otiskům prstů a sklo Corning Gorilla odolné proti poškrábání.

 

Toshiba Ultrabook Satellite U920t

 

Poslední generace procesoru a grafiky Intel Ultrabook zajišťují dostatečný výkon, RAM je až 8GB DDR3 (1600 MHz), SSD má kapacitu až 256 GB. Spustí se během několika sekund a umožňuje rychlé probuzení. Pro komunikaci a připojení má WLAN (802.11 b/g/n), Bluetooth 4.0, Wireless Display 3.5, HDMI a 2× USB 3.0, přičemž jeden port podporuje funkci Sleep-and-Charge pro nabíjení připojeného chytrého telefonu, MP3 přehrávače nebo jiné přenosné elektroniky i když je Ultrabook vypnutý. Nechybí čtečka paměťových karet SD. Má audio combo jack (mikrofonní vstup/sluchátkový výstup) a senzory GPS, gyroskop, okolní světlo, magnetometr, akcelerometr a má také Intel Sensor Solution pro  monitorování stavu prostředí, jako je akcelerace, úhlová rychlost nebo intenzita okolního světla. Disponuje dvěma digitálními fotoaparáty – videokamerami, přední s rozlišením snímače 1 Mpx a zadní se 3 Mpx. Ozvučení zajišťují stereofonní reproduktory se SRS Premium Sound 3D.

 

Toshiba Ultrabook Satellite U920t

 

Toshiba Satellite Ultrabook U920t kombinuje stříbřité povrchové materiály z hořčíkové slitiny s opěrkami dlaní z vysoce kvalitních prvků. Spodní část je z poloviny hnědá a má texturovaný povrch, klávesnici tvoří matné černé dlaždicové klávesy s LED podsvícením. Nový konvertibilní Ultrabook bude v Evropě k dispozici během čtvrtého čtvrtletí 2012.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Zprávy  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: