Samsung na veletrhu IFA 2013 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Hardware

Samsung na veletrhu IFA 2013

5. září 2013, 16.27 | Společnost Samsung Electronics, Co., Ltd., letos na mezinárodním veletrhu IFA v Berlíně prezentuje svou evropskou vizi pro trh spotřební elektroniky, jejímž smyslem je „zlepšit životy lidí dnes i v budoucnu“. Ve své expozici předvádí nejnovější chytré televizory, domácí spotřebiče a tiskárny, ale samozřejmě také řadu produktů, které představila v nedávné době.

 

Boo-Keun Yoon, prezident a generální ředitel Samsung Electronics, uvedl: „Samsung se řídí třemi hlavními zásadami. Jsou to lidé, inovace a společnost. Jedním z tajemství našeho úspěchu je, že děláme maximum pro to, abychom pochopili, jak lidé technologie používají. Tyto postřehy mají vliv na vše, co vytváříme. Takovýmto způsobem přicházíme s produkty a službami, které činí život v domácnosti mnohem pohodlnějším a šťastnějším. V průběhu minulého roku otevřel Samsung po celém světě pět laboratoří pro výzkum životního stylu, které zjišťují, co zákazníci potřebují a chtějí. Tyto laboratoře jsou součástí výzkumné sítě, která zahrnuje dalších 33 výzkumně-vývojových pracovišť a šest designérských center. Inovaci produktů se věnuje více než čtvrtina pracovníků společnosti Samsung.“

 

Samsung řady UHD OLED TV I

 

Televizory a domácí zábava

 

Samsung byl uplynulých devět let jedničkou evropského televizního trhu, a to i díky prosazování plazmových a LED technologií, které jsou schopny nabídnout nejjasnější barvy, nejhlubší černou a nejostřejší obraz. A Samsung nadále přináší zajímavé inovace v oblasti televizorů s odvážným přístupem k technologiím Ultra High-Definition (UHD) a OLED, jejichž cílem je poskytnout co nejreálnější vizuální zážitek.

 

Vloni Samsung po celém světě prodal každou sekundu dva televizory a v Evropě má 41% podíl na trhu. V zájmu upevnění svého vedoucí postavení v Evropě provedl průzkum mezi více než 18 000 Evropany z 18 zemí, aby zjistil, co od televize očekávají. Výsledky ukazují, že v popředí zájmu spotřebitelů je vynikající kvalita obrazu, větší obrazovka a jednodušší, intuitivnější ovládání.

 

Televizory Samsung řady UHD F9000

 

splňují všechny tři tyto požadavky spotřebitelů a nabízejí při sledování excelentní zážitek. UHD F9000 se svými více než osmi miliony pixely, což je čtyřikrát více než u Full HD, představuje špičku v rozlišení, díky němuž jsou i ty nejsložitější a jemné vizuální detaily dokonale prokresleny, jasné a realistické.

 

Použitý LED panel poskytuje ostré detaily, optimální barvy a kontrast. To vše doplňuje výkonná technologie zpracování obrazu Picture QuadMatic Engine. Bez ohledu na zdroj obsahu, SD, HD nebo Full HD, QuadMatic Picture Engine zdrojový obraz upravuje, odstraňuje vizuální šum, vylepšuje detaily a zvyšuje ostrost obrazu před jeho převedením do UHD rozlišení. Kromě ostřejšího obrazu nabízí F9000 a všechny UHD televizory Samsung vynikající jas a kontrast s nejhlubší černou a skutečné UHD rozlišení pomocí patentovaných algoritmů pro dosažení co nejkvalitnějšího obrazu.

 

Samsung Galaxy S4 zoom

 

Televizor UHD F9000 má minimalistický design s úzkým rámečkem, kovovým stojanem a kovově lesklou povrchovou úpravou, který nenápadně skrývá vestavěné reproduktory a subwoofery umožňující silný 70W zvukový zážitek. A One Connect Box nabízí na jednom místě všechny konektory pro multimediální přehrávače, takže nepřehledná změť kabelů se stává minulostí.

 

Uvnitř televizoru je několik inovací, kupříkladu možnost pomocí vestavěné soupravy Evolution Kit časem upgradovat softwarové funkce a rozšířit tak nabídku služeb včetně budoucích standardů kvalitnějšího rozlišení UHD. A Samsung Smart Hub, jednoduché, intuitivní rozvržení obrazovky do pěti panelů, umožňuje přeměnit televizní obrazovku v centrum zábavy i společenského života a bylo vyvinuto tak, aby splňovalo nové požadavky zákazníků.

 

Podle zjištění společnosti Samsung už v centru pozornosti při sledování televize není živé vysílání. Funkce S Recommendation navrhuje ke sledování televizní pořady a filmy podle preferencí uživatele a historie sledování. Televizor F9000 vybavený dvěma nezávislými tunery, vestavěnou kamerou, možností videochatu a sdílením obsahu s mobilními zařízeními stiskem jednoho tlačítka přináší skutečně moderní zážitek ze sledování.

 

Samsung řady UHD OLED TV II

 

Zakřivený OLED televizor

 

s úhlopříčkou 55 palců jsme si už na našich informačních portálech představili. Zakřivený rámeček inspirovaný konceptem „Timeless Arena“ dává vyniknout realisticky přesným barvám poskytovaným technologií OLED. Každý pixel se rozsvěcuje samostatně, takže je možné dosáhnout skutečně absolutní černé a kontrastního poměru, který byl u tradičních televizorů doposud nemožný.

 

Mírné zakřivení panelu zobrazuje vše jako živé a v hloubce větší, než jaká kdy byla v možnostech jakékoli ploché obrazovky. Televizní obrazovka vypadá, jako by se vznášela nad kovovým rámečkem a působí zároveň lehce i robustně. Výsledkem je zcela nový zážitek ze sledování televize charakterizovaný svěžími barvami, ostřejším kontrastem a bezchybnou reprodukcí obrazu.

 

Kromě intuitivních funkcí Smart Hub a S Recommendation zakřivený OLED televizor dále rozšiřuje možnosti sledování pomocí funkce Multi-View. Dva lidé mohou pomocí brýlí Multi-View se sluchátky pro stereo poslech na téže obrazovce sledovat dva různé televizní kanály zároveň. Tato funkce založená na výjimečné obnovovací frekvenci je tak pokročilá, že dva diváci mohou zároveň sledovat jakoukoli kombinaci 2D i 3D obsahu.

 

Samsung Galaxy S4 zoom

 

Inovace v oblasti tisku pro domácnosti i firmy

 

Samsung se při vývoji nových zařízení pro tisk zaměřuje na mobilitu, uživatelskou přívětivost a atraktivní design a do roku 2017 se hodlá stát největším světovým výrobcem laserových tiskáren formátu A4 a multifunkčních tiskáren. Vzhledem ke stále většímu rozšíření mobilních zařízení, rostoucímu důrazu na bezpečnost a dramatickému nárůstu dostupného digitálního obsahu vzniká potřeba moderních zařízení, která by uživatelům umožnila osobně řídit prostředky používané k tisku doma i v práci. Samsung vyvíjí aplikace a funkce pro mobilní tisk už od roku 2009 a patří mezi ně třeba specializovaná aplikace Mobile Print, podpora Wi-Fi Direct, samostatné tlačítko pro nativní fotografický tisk a nedávno přidaná podpora technologie Google Cloud Print nebo podpora NFC.

 

Samsung Galaxy Note 10.1 a Note 3

 

Tisk v mobilní éře

 

Samsung na berlínském veletrhu představil tiskárnu Xpress C460, která je první multifunkční tiskárnou na světě s podporou technologie NFC. Je odpovědí na poptávku po zařízení, které by nabídlo lepší podporu komunikace, spolupráce a konektivity a umožnilo tisknout fotografie i dokumenty přímo z chytrých telefonů jednoduchým poklepáním na displej přístroje. Snadnější je nyní také skenování a faxování dokumentů, neboť uživatelé mohou synchronizovat své kontakty uložené v chytrém telefonu s tiskárnou.

 

Samsung akcentoval snadnost použití, tudíž se také zaměřil na nastavení bezdrátových tiskáren, které bylo dosud často příliš složité a vyžadovalo mnoho kroků. U tiskárny Xpress C460 probíhá instalace ve třech snadných krocích a tiskárnu přitom ani není nutné propojovat s počítačem pomocí kabelu USB. Tiskárna Xpress C460 byla uvedena do prodeje letos v srpnu a nová řada monochromatických tiskáren MFP Xpress M2070 určená výhradně pro evropský trh bude k dispozici během září 2013.

 

Vše o aktivitách Samsung na IFA 2013 včetně videoklipů a všech výrobků přestavených na berlínském veletrhu najdete na webu SamsungIFA2013.com

 

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: