Samsung na IFA 2012: další novinky a zajímavé produkty - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Hardware

Samsung na IFA 2012: další novinky a zajímavé produkty

5. září 2012, 05.51 | V předchozích článcích jsme se zaměřili hlavně na přístroje GALAXY Note II a GALAXY Camera a jen jsme naznačili, jak jak široký záběr expozice společnosti Samsung Electronics Co., Ltd., na berlínském veletrhu mají. Nejvíce viditelné byly samozřejmě televizory, přičemž výrobce zaměřuje pozornost spotřebitelů hlavně na nové OLED TV, velkému zájmu se ale těší také „bílá technika“, ovšem tato oblast je už mimo rozsah našich serverů.

Samsung na IFA 2012

 

Samsung na veletrhu IFA 2012 odtajnil svou stěžejní vizi v oblasti trhu spotřební elektroniky a představil produkty a služby, které opět posouvají hranice inovace. Prezident divize spotřební elektroniky společnosti Samsung, Boo-Keun Yoon, uvedl: „Už dříve jsme slíbili odstranit bariéry mezi přístroji a obsahem. Teď uvidíte, jak daleko jsme zatím došli. Díky jedinečným technologiím je nyní nejpodstatnějším článkem člověk, uživatel, a každý produkt, každá služba a jejich obsah odráží jeho preference a potřeby.“ 

 

Samsung na IFA 2012: 3D TV, OLED TV, ovládání gesty a hlasem

 

Boo-Keun Yoon také zdůraznil vedoucí pozici společnosti na trhu televizorů, kterou si Samsung udržuje už šestým rokem. Stejné úspěchy slaví i na trhu chladniček Side-by-Side. Yoon dále řekl:„Naše ambice jsou nadále velmi vysoké. Věříme, že v roce 2015 oslavíme desetileté výročí jako světová jednička na trhu televizorů a naším cílem je být i na špičce trhu všech domácích spotřebičů.”

 

Samsung na IFA 2012: u TV s populárním pohádkovým skřítkem, aneb Sandmaennschen v akci

 

Samsung na veletrhu představuje nové produkty včetně OLED TV ES9500 s úhlopříčkou 55 palců, revoluční chladničky Space Max a pračky EcoBubble a přístroje jako GALAXY Note II nebo GALAXY Camera. V centru pozornosti stojí také platforma AllShare, která umožňuje snadné připojení a ovládání. 

 

Samsung na IFA 2012: televizory zajímají nejen děti, zajímají všechny věkové kategorie

 

Nová generace Smart TV posouvá vnímání dokonalosti 

Samsung upevňuje svou pozici na trhu a poprvé v Evropě představuje dlouho očekávanou 55palcovou OLED TV ES9500 a 75palcovou LED Smart TV ES9000. Dokonalá kvalita obrazu, nejpestřejší nabídka obsahu a interaktivita, to jsou hlavní atributy televizorů Samsung, které stojí za neotřesitelnou pozicí jedničky na trhu sedm let v řadě. 

 

Samsung na IFA 2012: 3D Movie

 

Samsung ES9500 OLED TV s neomezeným kontrastním poměrem, sytějšími barvami a rychlejšími odezvami ohlašuje začátek nové éry v televizním průmyslu. Nový televizor OLED společnosti Samsung je tvořen samostatně svítícími sub-pixely, z nichž každý lze regulovat samostatně. Díky tomu je tato technologie schopna rozlišovat mezi různými odstíny černé a přináší tak neomezený kontrastní poměr, který zajišťuje bezkonkurenční zřetelnost obrazu i v těch nejtmavších scénách. Samostatně svítící sub-pixely televizoru ES9500 dokáží individuálně reprodukovat realistické barvy, které jsou o 20 % sytější než barvy na televizorech LED. Protože televizor ES9500 OLED společnosti Samsung nepotřebuje oddělený světelný zdroj, vyznačuje se rychlými odezvami, čímž odstraňuje rozmazanost pohybu i při těch nejrychlejších scénách, které se vyskytují například v akčních filmech nebo ve sportu. Velmi vysoká rychlost odezvy televizoru OLED také umožňuje, aby poskytoval realistické 3D vjemy prakticky zcela bez tzv. „duchů“. 

 

Samsung na IFA 2012

 

Dlouho očekávaná OLED TV přichází vybavena funkcí Samsung Multi View. S touto funkcí „dvojího sledování“ mohou dva lidé sledovat dva programy současně v režimu celé obrazovky a v plném rozlišení HD a mohou také poslouchat každý program samostatně v režimu stereo pomocí sluchátek připevněných k brýlím 3D. Rychlá odezva a inovační bezdrátový zvukový systém umožňují, aby se tato funkce dvojího sledování stala skutečností

 

Samsung na IFA 2012: tenké designové LED TV

 

Pro zákazníky, kteří chtějí velkou obrazovku, prvotřídní design a skvělou kvalitu obrazu Samsung představil LED televizor ES9000 Smart TV s úhlopříčkou 75 palců. Velmi tenký rám (7,9 mm) a působivý růžovozlatý povrch dodává modelu ES9000 luxusní nadčasovou a sofistikovanou tvář. Skrytá vysunovací kamera pak dotváří jedinečné spojení diváka s děním na obrazovce. 

 

Samsung IFA 2012: počítače, notebooky, tablety

 

Oba modely ES9500 OLED TV a ES9000 Smart TV nabízejí široké možnosti zábavy a přednosti chytrých funkcí jako například Smart Interaction, včetně ovládání hlasem a pohybem (Voice Control a Motion Control), rozpoznání obličeje (Face Recognition), nebo mohou využívat funkci Smart Content a bavit se unikátními aplikacemi, hrami či službami. 

 

Samsung na IFA 2012: fotoaparáty v akci

 

Technologie jako prostředek pro sebevyjádření 

Stejně jako se mění produkty v závislosti na preferencích spotřebitelů, mění se i způsob jejich ovládání a vzájemné interakce. Samsung v souladu s tímto trendem vyvinul novou produktovou řadu, která je ještě více intuitivní, zosobnělá a na podněty reaguje okamžitě. Dva stěžejní produkty, GALAXY Note II s posílenými kreativními možnostmi a fotoaparát GALAXY, první v řadě produktů GALAXY, jsme si už představili samostatně. Zajímavých novinek je ale mnohem víc a na některé jsme zatím jen stručně poukázali. 

 

Samsung na IFA 2012: monitory Srs 9 ještě před zahájením veletrhu

 

Samsung ATIV Smart PC – další řada inteligentních zařízení 

Konvergence napříč kategoriemi je klíčovým prvkem pro novou rodinu produktů ATIV. Samsung zdokonalil zařízení využívající systém Windows 8. Samsung ATIV, nové značení pro zařízení využívající operační systém Windows, vzniklo obrácením pořadí písmen latinského slova VITA, které znamená „život“. Samsung tak oznamuje závazek, že svými produkty zákazníkům usnadní život. Výrazným znakem této řady je řemeslná a designová dokonalost vně i uvnitř. 

 

Samsung na IFA 2012

 

Samsung ATIV Smart PC s úhlopříčkou 11,6 palce spojuje přednosti tabletu a notebooku. Jeho používání je stejně pohodlné a mobilní jako u tabletu, a přitom nabízí vysoký výkon, na který jsou uživatelé zvyklí u notebooku – například plnou verzi MS Office a kompatibilitu se systémem Windows 7. Kombinace odnímatelné klávesnice, multi-dotykové obrazovky, a ultra citlivé aplikace S-Pen (oblíbené součásti GALAXY Note) zaručuje ATIV Smart PC dokonale pohodlné ovládání.  

 

Samsung na IFA 2012: expozice před zahájením veletrhu

 

Vytvořte si vlastní síť pomocí platformy AllShare

Všechny nejnovější produkty značky Samsung podporují síťové propojení, které uživatelům usnadní tvorbu a kontrolu obsahu. Dokonalé propojení zajišťuje platforma se souhrným názvem All Share, která v sobě zahrnuje aplikace AllShare Play, AllShare Cast a AllShare Control. 

 

Samsung na IFA 2012: expozice před zahájením veletrhu

 

AllShare Play umožní přístup ke všem videím, fotografiím, složkám, nebo vlastním hudebním skladbám ze všech Samsung zařízení včetně smartphonů, tabletů. PC a televizorů. AllShare Cast, to je bezdrátové zobrazení obsahu smartphonu, nebo tabletu na velkých plochách – TV obrazovkách nebo počítačových monitorech. A AllShare Control umožňuje pomocí smartphonu ovládat všechna elektronická zařízení Samsung, která jsou v dosahu uživatele.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Zprávy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: