Epson EH-TW550 a Moverio BT-100 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Hardware

Epson EH-TW550 a Moverio BT-100

10. září 2012, 21.07 | Epson se na veletrhu IFA 2012 představil nejrůznější zobrazovací techniku a samozřejmě se také ve velké míře zaměřil na zobrazování s prostorovým efektem. Jednou z novinek byl snadno přenosný 3D projektor HD Ready/720p, který výrobce směřuje hlavně na milovníky her. Podle zprávy výrobce má být cenově dostupný, avšak cena nebyla v době uveřejnění článku uveřejněna. A velkým hitem expozice Epson byl zobrazovací systém Moverio BT-100.

 

Epson EH-TW550

 

Nový 2D/3D projektor Epson EH-TW550 s rozlišením HD Ready/720p je založen na technologii Epson 3LCD se stejně jasným bílým a barevným světelným výstupem, díky kterému poskytuje živé a věrné zobrazení. Světelný výstup dosahuje hodnoty až 3000 lumenů a kontrastní poměr je 5000:1. To zaručuje, že černá je hlubší, barvy přirozenější a detaily jsou reprodukovány s velkou přesností. K dispozici jsou čtyři barevné režimy: hry, obývací pokoj, dynamický a kino pro sledování filmů.

 

Epson EH-TW550

 

Projektor je kompaktní a velmi lehký, tudíž snadno přenosný. Při instalaci lze využít ruční vodorovnou a automatickou svislou korekci lichoběžníkového zkreslení obrazu v rozsahu ± 30 °. Disponuje funkcí rozdělení projekční plochy, která umožňuje sledování dvou různých zdrojů zároveň, což je ideální třeba pro průběžnou kontrolu sportovních výsledků uprostřed zápasu nebo brouzdání televizními kanály. Je také vybaven radiofrekvenční 3D technologií zaručující silný signál pro 3D brýle. Radiofrekvenční 3D brýle s aktivní clonou od společnosti Epson jsou součástí iniciativy Full HD 3D Glasses Initiative, více informací najdete na webu FullHD3Dglasses.com.

 

Projektor Epson EH-TW550 bude v prodeji od prosince 2012. RF 3D brýle s aktivní clonou, které lze nabíjet prostřednictvím USB portu a používat až 10 metrů od projektoru, jsou prodávány samostatně. Na lampu poskytuje výrobce tříletou záruku.

 

Epson na IFA 2012

 

Epson Moverio BT-100

 

Toto důmyslné zařízení se v Berlíně těšilo velkému zájmu návštěvníků. Představuje nápadité propojení speciálních brýlí jakožto mobilního prohlížeče s Wi-Fi konektivitou (802.11 b/g/n) a platformy Android 2.2 Froyo. Brýle využívají mikroprojekční technologii, která vytváří obdobný efekt, jako by člověk sledoval obrazovku s úhlopříčkou 80 palců. Součástí zařízení je ovladač s dotykovým panelem, velký ovládací box s dotykovým trackpadem, aby uživatel mohl snadno procházet nabídky a vybírat potřebnéch funkce.

 

Epson Moverio BT-100

 

Brýle mají speciální průhledná skla, uživatel tudíž při sledování filmů včetně 3D, videoklipů (MPEG4 a H.264) nebo prohlížení internetu není zcela izolován od svého okolí. Brýle mají vnitřní paměť s kapacitou 1 GB a slot pro miniaturní paměťové karty MicroSD. Kromě využití technologie Wi-Fi systém podporuje také Adobe Flash a ozvučení Dolby Surround. Akumulátor má výdrž až šest hodin, uživatel tedy může brýle používat kdekoli a kdykoli.

 

Epson Moverio BT-100

 

Zařízení už je dostupné v USA, a to za zhruba 700 USD. Kdy bude v prodeji v Evropě nebo dokonce v České republice nebyla v době uveřejnění tohoto článku žádná informace.

 

Epson Moverio BT-100

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Zprávy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: