PocketBook: barevná čtečka e-knih s technologií E Ink a nasvícením - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Hardware

PocketBook: barevná čtečka e-knih s technologií E Ink a nasvícením

25. listopadu 2012, 08.01 | Společnost PocketBook International S.A. oficiálně potvrdila vývoj první čtečky na světě s osmipalcovým barevným displejem, který využívá technologii E Ink Triton druhé generace s nasvícením. Čtečka bude obsahovat mimo jiné speciální senzory, které umožní ovládat intenzitu nasvícení bez nutnosti otevírání menu. Prototyp této čtečky byl vystaven na veletrhu IFA a vyvolal pozitivní ohlasy.

 

Barevná čtečka elektronických knih s technologií elektronického inkoustu a nasvícením je první tohoto druhu na světě a PocketBook díky ní posouvá elektronické čtení do nové dimenze. Dosavadní zařízení s podobnými displeji bez funkce nasvícení neposkytovaly ve srovnání s novou čtečkou PocketBook tolik jasu a kontrastu.

 

Čtečka má displej o velikosti 8 palců (20,32 cm) s poměrem stran 4:3 a rozlišením 600 × 800 obrazových bodů a zobrazuje 4096 barev. Jedná se o dotykovou obrazovku s kapacitní dotykovou vrstvou s podporou vice dotyků. Displej používá technologii elektronického inkoustu, která je šetrná pro oči a energeticky úsporná – oproti obdobným řešením na bázi TFT. Baterie vydrží na jedno nabití v závislosti na způsobu používání čtečky až jeden měsíc.

 

Na displeji je speciální senzorová oblast, která reaguje na dotek a umožňuje ovládat nasvícení bez nutnosti otevírání menu.  Všichni příznivci nočního čtení budou tak moci ovládat intenzitu světla pouhým dotykem na rámeček čtečky. Takové řešení dosud na podobném typu zařízení nebylo nikdy použito.

 

PocketBook: barevná čtečka e-knih s technologií E Ink a nasvícením

 

Nová čtečka PocketBook osloví hlavně ty, kdo čtou časopisy ve formátu PDF nebo pracují s tabulkami a grafy. Poskytne mnohem větší komfort při procházení časopisů, rozboru grafů a čtení technické literatury. Tradiční vlastnost čteček PocketBook "přečtu všechno" umožní otevřít prakticky jakýkoli dokument v rámci všech knižních formátů. Společnost PocketBook předpokládá, že nová čtečka s barevným elektronickým inkoustem a nasvícením bude na evropském trhu k dostání v červnu 2013.

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Zprávy  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: