Veletrh IFA Berlín 2012 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zprávy

Veletrh IFA Berlín 2012

29. srpna 2012, 00.31 | Berlínský veletrh spotřební elektroniky IFA se letos uskuteční od 31. srpna do 5. září. Jsme v Berlíně už od středy 29. srpna, kdy byly zahájeny programy pro obchodníky, odborníky a novináře, a připravujeme pro vás aktuální informace ze všech oborů a o všech vybraných produktech, kterým se na našich webech věnujeme.

 

Už dlouho dopředu bylo ovšem jasné, že obdobně jako v loňském roce, i letos bude velká pozornost patřit „chytrým televizorům“, zobrazování ve vysokém rozlišení a ve 3D, nabídce a využití cloudových služeb, ale také elektronickým knihám a časopisům.

 

logo IFA

 

Noviny a knihy pro tablety a čtečky eKnih mají samostatnou sekci IFA eLibrary. Je to reakce na vzestup globálního trhu přenosných počítačů typu tablet a e-knih. A tak jsou v hale 14.1 zastoupeni výrobci, distributoři obsahu i prodejci hardwaru a softwaru pro elektronické knihy, časopisy a noviny i všechny hlavní mediální společnosti, působící v této oblasti trhu.

 

Veletrh IFA Berlín 2012

 

Na veletrhu IFA ani letos nechybí různá komplexní řešení. Nabízejí je jednotliví výrobci ve svých expozicích a mnoho jich je třeba v hale 11.1 v rámci TecWatch – technologií pro blízkou i vzdálenější budoucnost. Vystavené i předváděné exponáty zahrnují nové zobrazovací technologie a komponenty, budoucí řešení pro 3D a Super HD zobrazování, kombinace virtuálního a reálného světa ("Augmented Reality") a zamozřejmě "cloud" a různé nové aplikace pro zábavu i pro pracovní využití. A velmi zajímavý je modelový E-dům, model plně síťově propojeného domácího prostředí představující život v inteligentním domě.

 

Nás přirozeně zajímá, jaké a jakým způsobem prezentují vybraní výrobci nové fotoaparáty, fotografické systémy a jak jejich využití kombinují s dalšími přístroji pro tisk, prezentaci a zábavu. Pozornost poutají nové systémové kompaktní fotoaparáty, výměnné objektivy pro ně a také další příslušenství v rámci jednotlivých modulárních systémů.

 

Samsung - chytrý televizor ovládaný hlasem a gesty

 

Samsung představuje všechny výrobky, které získaly letošní ceny EISA, tedy televizory UE46ES8000, HT-E6750W, ale také GALAXY S III a samozřejmě systémový kompaktní fotoaparát NX20. Velkou pozornost ovšem poutá chytrý televizor UE46ES8000, umožňující ovládání hlasem a gesty. Disponuje novou sofistikovanou technologií rozpoznání obličeje, která umožňuje ovládat televizor bez stisknutí jediného tlačítka. Pomocí jednoduchých hlasových příkazů a pohybů lze snadno ovládat různé funkce, kromě zapnutí a vypnutí televizoru třeba přepínání kanálů, získání přístupu k aplikacím a prohlížení webu. Vestavěná kamera s technologií rozpoznávání tváří umožňuje uživateli přihlásit se ke službě Smart Hub a k osobním účtům, aniž by musel zadávat své registrační údaje a heslo.

 

Samsung EX2F

 

Hlavním zaměřením expozic a prezentačních programů Panasonic na veletrhu IFA 2012 je komplexní řešení, pojetí sítí, inteligentní konektivita pro připojení široké škály produktů ze všech oblastí každodenního života – od spotřební elektroniky, domácích a kuchyňských spotřebičů až po komplexní energetické řešení. Expozice je velice široká a zahrnuje nejnovější Smart AV technologie, energetická řešení a letos také inovativní domácí a kuchyňské spotřebiče, které v rámci veřejné části veletrhu prezentuje letos poprvé.

 

A samozřejmě také Panasonic představuje výrobky, které získaly letošní ocenění EISA, stejně jako všichni vystavovatelé, kteří tyto ceny také obdrželi. V případě Sony se jedná o Blu-ray rekordér s kabelovým tunerem, přehrávač DMP-BDT500, televizor Viera TX-P50VT50 a provedení sluchátek HDX Series. A nechybějí nejnovější fotoaparáty Lumix včetně DSLM modelu G5, který jsme mohli krátce vyzkoušet při jeho prvním představení v Budapešti, a dále kompakty DMC-LX7, DMC-FZ200, DMC-FZ62 a SZ25.

 

Severní brána den před zahájením veletrhu

 

Severní brána den před zahájením veletrhu...

 

Severní brána v den zahájení veletrhu

 

... a v den zahájení veletrhu, ale z pohledu od parkoviště.

 

Jižní brána v první den veletrhu

 

Jižní brána během prvního dne veletrhu.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zprávy  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: