Adobe Illustrator CS6 – Oficiální výukový kurz - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Adobe Illustrator CS6 – Oficiální výukový kurz

21. března 2013, 05.42 | Nová publikace nakladatelství Computer Press ze společnosti Albatros Media tematicky náleží k oficiálním výukovým kurzům programů Adobe Photoshop CS6 a Adobe InDesign, jejichž autorem je Adobe Creative Team. Kurz v knižní podobě a na přiloženém CD perfektně doplňuje základní dokumentaci dodávanou přímo k programu a podrobnou referenční příručku s popisy všech funkcí programu.

 

Oficiálnímu výukovému kurzu k programu Adobe Photoshop CS6 jsme se už věnovali. Adobe Illustrator CS6 – Oficiální výukový kurz je koncipován obdobně, samozřejmě včetně materiálů na přiloženém CD, jednotný "střih" má i základní výtvarné řešení obalu. Publikace má formát 167 × 225 mm, je brožovaná a lepená a má 488 stran. To je o 114 víc než má Photoshop CS6. Rozdíl je také v tom, že zatímco u Photoshopu CS6 je použito celobarevné řešení a tisk na křídovém papíru, pro Illustrator CS6 byla zvolena skromnější a levnější černobílá úprava na běžném papíru.

 

Adobe Illustrator CS6 – Oficiální výukový kurz

 

Kurz obsahuje celkem 15 lekcí, které jsou sestaveny logicky od základních a jednoduchých kroků a úprav po složitější a komplexnější operace a propojení s dalšími tvůrčími programy Adobe, jako je Photoshop CS6 (především) a InDesign CS6. Je na místě krátce zmínit, že zatímco Photoshop je bitmapový editor a je více zaměřen na úpravy digitálních fotografií a tvorbu fotografických počítačových ilustrací, vektorový Illustrator je určen hlavně pro oblast grafického designu, tvorbu logotypů, umožňuje vytvářet podklady – včetně sazby – pro akcidenční i jiný tisk a poskytuje přímou podporu speciálnímu programu pro tvorbu publikací – InDesignu. Kromě základního formátu souborů AI – Adobe Illustrator je plně kompatibilní s formáty PS a EPS (PostScript a „zapouzdřený“ PostScript, E jako Encapsulated) a samozřejmě také PDF – Portable Document Format od Adobe.

 

lekce 4 - reklama

 

Ukázka z lekce 4: Transformace objektů, využití pro tvorbu reklam, bannerů.

 

Struktura jednotlivých lekcí – kapitol je obdobná, jako u kurzu Photoshopu CS6. Začínají vždy stručným obsahem, tedy vyjádřením, co se v té které lekci čtenář – účastník kurzu naučí a s jakou přibližnou dobou má počítat. Úvod je vyhrazen informacím k instalaci a spuštění programu Illustrator, celkovému seznámení s pracovní plochou, možnostmi jejího přizpůsobení, ale také s vybranými základními panely a nástroji a jejich používání, nutnému seznámení se zaměřením kurzu, s novinkami současné verze programu včetně vybraných grafických ukázek, které demonstrují zlepšení funkčnosti vybraných nástrojů i uživatelského rozhraní jako takového.

 

lekce 5 - práce s křivkami - vektory

 

Lekce 5: Práce s křivkami - vektory, kreslení perem a tužkou.

 

Připomeňme si v této souvislosti, že nejnovější verze vektorového grafického editoru Illustrator je produktem už šestnácté generace. První verze, připravená pro platformu Macintosh, byla uvedena do prodeje už začátkem roku 1987. Od první verze Illustrator CS bylo možno využívat funkce pro tvorbu obrazu s trojdimenzionálními efekty, tedy vhodně upravovat tvary a vytvářet jednoduché 3D objekty. Samozřejmě ani v nabídce efektů Illustratoru CS6 tyto možnosti nechybějí a náležitě se jim věnuje také tento Oficiální výukový kurz.

 

lekce 10 - tvary, barvy, prolínání

 

Lekce 10: Tvary, barvy, prolínání...

 

Na kompaktním disku vloženém do knihy jsou k dispozici soubory k jednotlivým lekcím, které umožňují veškeré postupy, dílčí kroky a nástroje programu vyzkoušet tak, jak je čtenář – student návodně veden v každé kapitole – lekci, plus další materiály, díky kterým je možno lépe se s programem Adobe Illustrator CS6 seznámit a používat ho při své práci ještě efektivněji.

 

lekce 12 - efekty včetně 3D - plechovka třešňové sodovky

 

Lekce 12: Efekty včetně 3D - aneb plechovka třešňové sodovky...

 

A důležité jsou také bohaté on-line zdroje. Přiložen je HTML soubor s odkazy na webové stránky s nápovědou a podporou, Adobe TV včetně kanálu How To (Jak na to), který uživateli pomůže začít s novým produktem pracovat, a další užitečné on-line zdroje a také certifikační programy Adobe. HTML soubor stačí otevřít ve webovém prohlížeči a klepnout na vybrané odkazy. Nechybí ani speciální odkaz na webové stránky věnované přímo této výukové publikaci, na nichž jsou aktualizace a bonusový materiál.

 

lekce 15 - propojení kreseb Illustratoru s dalšími aplikacemi Adobe

 

Lekce 15: Propojení kreseb Illustratoru s dalšími aplikacemi Adobe.

 

Podrobnosti o samotném programu Adobe Illustrator CS6 najdete na webu Adobe.com, více základních informací o knize Adobe Illustrator CS6 – Oficiální výukový kurz na webu nakladatelství Computer Press a společnosti Albatros Media se sídlem Na Pankráci 30, Praha 4. Doporučená cena knihy je 590 Kč, Albatros Media ji nabízí ve svém eShopu s 15% zvýhodněním – cena pro vás je tudíž 502 Kč, ušetříte 88 Kč.

 

lekce 14 - vytváření a praktické využití symbolů, piktogramů

 

Lekce 14: Vytváření a praktické využití symbolů, piktogramů.

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » 3dscena  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: