Vektorový květ - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Vektory

Vektorový květ

Květ

14. listopadu 2000, 00.00 | Na první pohled možná překvapivé - následující obrázek byl kompletně vytvořen v Illustratoru. Přinášíme komplexní návod jak jej nakreslit.

Dnes si od Photoshopu trošku oddechneme - po delší době jsem si připravila jeden postup v Illustratoru. I vektorový editor může být vhodným nástrojem pro tvorbu realistické grafiky.

V paletce nástrojů vybereme nástroj Pencil (tužka). Tah nastavíme na žádný a výplň třeba fialovou. Odstíny výplně budeme postupně měnit na světlejší a světlejší.

 

Vybranou tužkou namalujeme postupně okvětní lístečky. Pokud někde vzniknou nerovnosti, doupravíme je nástrojem Direct Selection.V paletce nástrojů vyhledáme mřížku - nástroj Gradient Mesh. Lístečky stínujeme prostým kliknutím dovnitř. Měli bychom vystačit s již zvolenými odstíny. Hustotu ovlivníme tím, kolikrát klikneme - záleží na tom, jak složitě chceme lísteček vystínovat. Mřížku si můžeme nakonec i předdefinovat postupem Object - Create Gradient Mesh.

Změníme barvu výplně na oranžovou. Tužkou namalujeme střed květiny, opět pomocí mřížky při okrajích ztmavíme.

Oranžovou "placku" zkopírujeme do schránky a vložíme na původní. Označíme a aplikujeme Effects - Distort - Diffuse Glow a potom Effects - Distort - Glass.

A zbývají jen poslední úpravy. V plovoucí paletce Transparency nastavíme prolínání na Overlay. Některá místa v mřížce můžeme zesvětlit světlejší oranžovou barvou.

Nakonec vyrobíme stín. Lístečky označíme a aplikujeme Filter - Stylize - Drop shadow. Obrázek je hotový - doufám, že se vám líbil, příště se zase vrátíme k Photoshopu.Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Vektory  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: