Skenery - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Skenery

Nové skenery HP přicházejí

14. prosince 2007, 00.00 | Společnost Hewlett-Packard představila nová skenovací zařízení řady ScanJet. Konkrétně se jedná o cenově dostupné modely G2410 a G2710, směřující do oblasti amatérské digitalizace dat.

 

 

 

SimpleCopier 6.05: šikovná kopírka dokumentů

2. listopadu 2007, 00.00 | Program na automatizované kopírování dokumentů se může hodit všem, kterým nevyhovují příliš jednoduché aplikace pro kopírování dodávané k různým skenerům,
nebo uživatelům, kteří od tohoto typu aplikací čekají víc, než jen prosté zkopírování skenované grafické předlohy.

 

 

 

Softwarové novinky 11/2007: grafika a multimédia

1. listopadu 2007, 00.00 | Podobně jako u softwarových novinek z oblasti
prepressu také oblast grafiky a multimédií přináší každý měsíc spoustu novinek. Mimo konvertorů, prohlížečů a editorů obrázků či fotografií v přehledu najdete také
řadu pluginů pro Photoshop, tvorbu a vypalování DVD prezentací aj.

 

 

 

Softwarové novinky 11/2007: prepress

31. října 2007, 00.00 | Říjnové softwarové novinky z oblasti prepressu jsou tady.
V souhrnném přehledu jako obvykle najdete celou řadu PDF editorů a konvertorů, skriptů, pluginů, extenzí, prohlížečů a správců písem a různých doplňkových utilit.

 

 

 

ABBYY FineReader 9.0: nová verze OCR balíku s podporou češtiny

23. října 2007, 00.00 | OCR balík na převod skenovaných grafických dokumentů do podoby editovatelných textů dospěl již do deváté, stěžejní verze. Vzhledem k nativní podpoře
češtiny i slovenštiny pro OCR proces je FineReader zajímavý i pro české uživatele a povíme si tedy o něm něco více.

 

 

 

Content-Aware Image Resizing: přichází revoluce ve zpracování bitmapové grafiky?

11. října 2007, 00.00 | Nová technologie izraelských vědců S. Avidana a A. Shamira slibuje zmenšování či zvětšování obrázku bez změny jeho zásadních motivů, nové designérské postupy týkající se odstraňování či přidávání části obrázku a také nové možnosti publikování obrázků optimalizovaných pro různá média. Na světě jsou přitom již její první konkrétní implementace, včetně pluginů pro Photoshop a GIMP. Více v našem článku.

 

 

 

OmniPage 16: OCR v nové verzi

5. září 2007, 00.00 | OCR aplikace na převod skenovaných dokumentů do podoby editovatelných textů dospěla již do své šestnácté verze. V prodeji jsou dvě varianty OmniPage 16 a OmniPage 16 Professional, jejichž stručné představení vám nyní nabízíme, a to včetně srovnání možností obou variant programu a spousty screenshotů.

 

 

 

Softwarové novinky 9/2007: grafika a multimédia

3. září 2007, 00.00 | Nová měsíční várka programů, pluginů a utilit je opět zde. Tradičně vám přinášíme bohatý přehled aplikací z oblasti grafiky a multimédií, které se v
průběhu srpna objevily na trhu, či si je lze stáhnout ve formě updatů u jednotlivých softwarových firem.

 

 

 

Knižní novinka: Velká kniha k Adobe Photoshop CS2

18. května 2007, 00.00 | Málokterá publikace o Adobe Photoshopu má u nás tak zvučné jméno jako "Velká kniha k Adobe Photoshop" Bena Willmora. V současnosti přichází na český knižní trh její podoba věnovaná Photoshopu CS2. Kdo danou publikaci využije a má význam, aby si ji pořizoval vlastník některé z jejích předchozích podob? Odpovědi hledejte v naší recenzi.

 

 

 

HP a všechny novinky pod jednou střechou

31. ledna 2007, 00.00 | Minulý týden uspořádala společnost HP ve svých prostorách Malý Open House, kde v praxi předvedla všechny své poslední modely, které byly (nebo právě jsou) v poslední době uvedeny na trh.

 

 

 

Strana výpisu

5 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: