Skenery - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Skenery

Základní názvosloví: Barevná hloubka

6. února 2002, 00.00 | Co přesně znamená pojem barevná hloubka, kde se s ním můžeme v praxi setkat a jaká barevná hloubka je ideální pro běžnou práci? Odpovědi najdete v tomto článku.

 

 

 

MGI PhotoSuite III SE - darovanému koni ...

1. února 2002, 00.00 | MGI PhotoSuite III není žádnou převratnou novinkou, je však dodáván k celé řadě skenerů, digitálních fotoaparátů a tiskáren, jako startovní řešení pro domácí uživatele. Podívali jsme se tedy trochu podrobněji na to, čím si nás chtějí výrobci hardwaru naklonit.

 

 

 

Visioneer OneTouch 8700 šetří čas

18. ledna 2002, 00.00 | První letošní recenze soho skeneru připadla na Visioneer OneTouch 8700, který šetří čas uživatelů díky technologii FlashBack. Jaké jsou její výsledky?

 

 

 

S čím digitalizovat fotografie?

20. prosince 2001, 00.00 | Je lepší skenovat filmový negativ, diapozitiv nebo fotografii z nich pořízenou? Vyplatí se investice do speciálního skeneru, či stačí prosvětlovací nástavec na stolní skener?

 

 

 

UMAX Astra 4500 - šedý rychlík

13. prosince 2001, 00.00 | Skener UMAX Astra 4500 se pyšní celou řadou ocenění odborných periodik. Ani jeho parametry nevypadají vůbec špatně, takže jsme jej s chutí podrobili důkladnému redakčnímu testu.

 

 

 

Čtyřka (hp psc 950) s kormidelníkem (HP INVENT)

29. listopadu 2001, 00.00 | Přinášíme podrobnou recenzi zcela nového multifunkčního zařízení společnosti HP, o kterém jsme již několikrát informovali ve spojení s veltrhy. Jaké to je mít vše v jednom?

 

 

 

Tiskárna, instalace hp psc 950

29. listopadu 2001, 00.00

Instalace je sice delší, ale korektní a rozložená do mnoha dílčích kroků a průvodců, kteří nastaví vše stejně jako u běžné tiskárny. Zde ještě přibývá fax. Pokud nechcete nic nastavovat, můžete se dodatečně vrátit do režimů buď manuálně nebo SW. Zcela vynikající a ojedinělá je Nápověda, která animovaným způsobem představuje všechny základní funkce. Vynecháme instalaci tiskových zásobníků a jen odpovíme, proč mají poloviční náplně inkoustu, což bylo také v jednom z testů vytýkáno. Určitě je hlavním důvodem maximální snížení ceny, ale tento postup uplatňuje většina výrobců včetně laserovek. Uvádění tiskových zásobníků s malým objemem inkoustu je pro lidičky, co mají jednu nádrž na hodně dlouhou dobu. Výrobce se proto snaží vyhovět větší skupině lidí, kteří by plné objemy vlastně nevyužili. Zcela samozřejmá je automatická kalibrace tiskárny pomocí fotodiod, ale nenašel jsem zde běžnou kalibraci fotozásobníku pro papír 10 x 15, kterou má např. hp dj 950c aj. Dejme tomu po dvaceti minutách od vybalení z krabice můžete začít pracovat.


hp psc 900 Tisk vlastnosti Setup Paper Type premium paper

Na testovacím pc mám možnost bootování buď systému W 98, W 2000 nebo W XP, což umožňuje zjistit chování HW v různých situacích. Ovladače jsou i pro Mac, ale odkojený platformou Wintel nemám v této oblasti žádné zkušenosti. HP psc 950 připojíte bez problémů ke všem uvedeným OS pomocí USB, ale na CD-ROM nejsou ovladače pro XP. To však vůbec nevadí, protože tento OS obsahuje základní ovladače pro tisk a skenování.

Celý proces automatické instalace je velice působivý a my si jeho etapy přiblížíme detailně.. Jednak nemusíte používat obsáhlý ovládací balík programů, což svým dílem přispěje ke stabilitě systému. Učinil jsem takovou zkušenost, že ve W 2000 funkce uložení fotek shazovala systémy do modré smrti, a to je věc, kterou v podstatě u jiného SW nepamatuji. Ukládat snímky šlo pouze z ovládací centrály. Jiné pády zařízení nemělo a ovladače pro XP se teprve chystají, tady by hápéčko mohlo přidat! Jaký je tedy obecně rozdíl mezi ovladači v systému XP a originály? Z betatestování jsem si vytvořil tento názor. Každý výrobce se snaží o tom, aby primárně byly základní ovladače v systému, protože pak můžete přes USB připojit kdekoliv a k čemukoliv třeba inkoustovou tiskárnu nebo skener. Ne vždy však ovladač obsahuje všechny možnosti nastavení od výrobce, ale pro běžnou práci postačí. Je to rozhodně velký krok dopředu.


Tiskárna v systému Windows XP

Je zajímavé, jak se tradují polopravdy, ale na zařízení jsem za měsíc vytiskl dva balíky papíru, přitom nedošlo ani jednou k uváznutí listu v podavači. Nátisk 2000 stran za měsíc by měl být pro tento sektor dostatečný. Automatická kalibrace pomocí fotodiod funguje spolehlivě a systém pozná různá tisková média bez jejich manuálního nastavování v ovladači. Doporučuji před vložením jakéhokoliv papíru stránky profouknout a sklepat do štůsku. Jinak k této věci nemám co dodat a rychlost tisku a podobné věci najdete v technické dokumentaci na webu hp.cz


 

 

 

Netradiční skenování ve stylu IMACON

22. listopadu 2001, 00.00 | Pokud hledáte specializované a vysoce kvalitní řešení pro digitalizaci negativů či diapozitivů, tak by vás mohl oslovit nový IMACON FLEXTIGHT 848. Rozlišení 8.000dpi a denzita 4.8D mluví za vše.

 

 

 

Inkoust nebo minilab

22. listopadu 2001, 00.00 | Taky váháte, zda odnést digitální fotografie do minilabu nebo koupit inkoustovou tiskárnu? Zkuste si nejprve přečíst pro a proti a porovnat cenové kalkulace.

 

 

 

Profil monitoru, než bys řekl švec - ViewOpen 4

30. října 2001, 00.00 | Poslední verzi programu ViewOpen převlékl Heidelberg do javovského kabátku, to ovšem není vše, co se s programem událo.

 

 

 

Strana výpisu

... 16 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: