Konec archového Xeikonu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Reportáže

Konec archového Xeikonu

11. dubna 2002, 00.00 | Nový majitel původní společnosti Xeikon, Punch International, ukončil vývojovou řadu archových digitálních tiskových.

Hlavní sponzor zpravodajství
z IPEX 2002:

PRESSTEK

Partneři zpravodajství:
Grafitec
Elektronika-Navrátil
Xerox ČR
Indigo

Mediální podpora:
Printing.cz

Společnost Punch, která zakoupila zkrachovalého belgického výrobce barevných digitálních tiskových strojů Xeikon (blíže viz článek Xeikon prodán) oznámila, že ukončí produkci archových digitálních tiskových strojů představených na veletrhu CeBIT 2000 v německém Hannoveru. Stroj pod označením Xeikon CSP 320 D byl pak k vidění ještě na řadě veletrhů - počínaje Drupou 2000.

Ve své době představoval Xeikon CSP 320 přímou odpověď na konkurenční digitální tiskové stroje Indigo, které tiskly z archu na rozdíl od Xeikonu, který disponoval pouze stroji na potisk materiálů odvíjených z role. Těmi zase v té době nedisponovalo Indigo a svá kotoučová řešení představilo na veletrhu Drupa. Obě řešení mají své specifika a své přednosti. Kotoučové tiskové stroje umožňují tisk "dlouhých motivů", výrobce nemusí řešit problémy s rychlým nakládáním samostatných archů. Oproti tomu archové stroje disponují větší flexibilitou v potiskovaných materiálech.

Xeikon CSP 320 D
Průřez barevným archovým digitálním tiskovým strojem Xeikon CSP 320 D

Nicméně udržovat vývoj dvou rozdílných technologických řešení je nepochybně velmi nákladné. To krátce po převzetí Xeikonu potvrdil i jeho nový vlastník, společnost Punch, a vývojovou větev archových Xeikonů ukončil. Podle dostupných informací však největší OEM parter, společnost MAN Roland, bude i nadále archové tiskové stroje postavené na bázi Xeikonu prodávat pod svoji produktovou řadou DICO.

Další poměrně důležitou novinkou, kterou Punch oznámil, je změna distribučního kanálu se spotřebním materiálem - kromě distributorů si budou moci uživatelé Xeikonu zakoupit příslušný spotřební materiál přímo v elektronickém obchodu na webu výrobce.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Reportáže  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: