Xeikon tiskne také z archů - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Filmy

Xeikon tiskne také z archů

28. února 2000, 00.00 | Xeikon představil nový digitální tiskový stroj, který netiskne z role, ale z volných archů. Zajímavé je i samotné technické řešení zařízení.

Tiskových strojů Xeikon je v naší republice instalováno několik - jejich základní charakteristikou byl dosud kontinuální tisk z role - ať již v šíři 32 cm nebo 50 cm. Připomeňme, že tiskové stroje s technologií Xeikonu (enginy používají i další výrobci - např. Agfa, IBM, Nilpetter, Xerox a nově i Man Roland) používají pro tisk pevný toner přenášený nejprve na tiskový válec a později na papír. Konfigurace instalované v České republice mají celkem osm tiskových válců, takže papír procházející tiskovým strojem je potiskován po obou stranách současně. V tomto článku se nebudeme "klasickému" řešení strojů Xeikon věnovat podrobněji, neboť bližší informace můžete nalézt např. ZDE.

Xeikon CSP 320 D

Novinkou v produktové řadě je však stroj Xeikon CSP 320 D, který jsme poprvé viděli na veletrhu CeBIT 2000 v německém Hannoveru. Zásadní novinkou je tisk z archů - stroj umí potiskovat archy formátu A3+ rychlostí 960 oboustranně plnobarevně potištěných archů A4 za hodinu. Xeikon CSP 320 D je nabízen s novým DFE (digitálním rozhraním) a je určen pro tisk do kapacity 100 000 archů za měsíc. Podle výrobce lze strojem potiskovat běžné ofsetové papíry.

Xeikon CSP 320 D

Xeikon CSP 320 D je vybaven opět osmi tiskovými válci, které umožňují oboustranný potisk archů bez jejich náročného obracení v tiskovém stroji. Novinkou je způsob přenosu toneru na potiskovaný papír - všechny čtyři barvy jsou nejprve přeneseny najednou na přenosový pás, odkud je obraz následně předán na papír. Stroj tiskne s rozlišením 600 x 600 dpi, kde jednotlivé body mohou mít různou denzitu. Tiskovým strojem lze potiskovat papír o plošné hmotnosti od 80 do 300 gm2 s maximálním tiskovým rastrem 175 lpi. Pochopitelně, že tiskový stroj umožňuje plně personalizovat jednotlivé výtisky.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: