Fialové CtP ECRM Mako 2 nasadí v ČR velmi dravou cenu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Reportáže

Fialové CtP ECRM Mako 2 nasadí v ČR velmi dravou cenu

15. dubna 2002, 00.00 | V České republice dobře známý výrobce levnějších osvitových jednotek, společnost ECRM, míří na podobný segment trhu také s produkty Computer to Plate. Mako 2 představené na IPEXu se bude na českém trhu prodávat za cenu klasických vyšších osvitových jednotek.

Hlavní sponzor zpravodajství
z IPEX 2002:

PRESSTEK

Partneři zpravodajství:
Grafitec
Elektronika-Navrátil
Xerox ČR
Indigo

Mediální podpora:
Printing.cz

V České republice dobře známý výrobce levnějších osvitových jednotek, společnost ECRM, míří na podobný segment trhu také s produkty Computer to Plate. Na IPEXu 2002 představila nové dvoustránkové CTP zařízení s názvem Mako 2.

Mako 2 konstrukčně vychází z kapstanových osvitových jednotek ECRM, laserový paprsek byl však umístěn do horní části jednotky a deska prochází jednotkou při osvitu naplocho.

Mako 2 používá pro osvit fialový laser a pracuje v maximálně dvoustránkovém formátu - zpracovávaná tisková deska musí mít minimální rozměr 254 x 254 mm a maximální 560 x 560 mm. Mako 2 je konstruováno tak, aby bylo svoji nízkou cenou zajímavé pro nejširší okruh menších tiskáren. K dispozici je proto pouze možnost manuálního zakládání zpracovávaných desek, k jednotce však lze dokoupit on-line napojení na vyvolávací automat.

Jednotka bude zpočátku dodávána s běžnou 5 miliwatovou fialovou laserovou diodou (ECRM však plánuje s nástupem fotopolymerových desek vyžadující vyšší výkon osvitu nabízet upgrade na 30 miliwatovou verzi) a umožňuje tak osvit tiskových desek např. Mitsubishi Silver Digiplate nebo Setprint Plus od Agfy, které se v České republice obě prodávají.

ECRM udává, že Mako 2 dokáže, v závislosti na zvoleném rozlišení, zpracovávat tiskové desky rychlostí 23 až 46 za hodinu. Konkrétně by jednotce mělo trvat osvítit tiskovou desku pro Heidelberg GTO přibližně 46 vteřin při 1270 dpi, resp. 120 vteřin při 2540 dpi. K tomuto času je nutné připočítat přibližně 30 vteřin na vložení a vyložení desky.

ECRM míří se zařízením Mako sice na obrovský trh tiskáren B3, který je však současně velmi citlivý na cenu. Ta je proto nastavena velmi příznivě - v zahraničí se bude pohybovat okolo 60 000 USD a mohla by tak oslovit velký okruh zájemců podobně, jako se to podařilo ECRM osvitovým jednotkám. V České republice by cena měla činit 2,5 - 3,5 mil. Kč za kompletní řešení - tj. včetně vyvolávacího automatu, workflow systému a digitálního nátisku.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Reportáže  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: