IPEX 2002 začíná - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

IPEX 2002 začíná

ipex

8. dubna 2002, 00.00 | Zítra začíná v britském Birminghamu jedna z nejvýznamnějších letošních polygrafických akcí - veletrh IPEX 2002. Naše redakce má pro vás připraveno hned několik specialit - kromě zpravodajství přímo z veletrhu také speciální bezplatný seminář pro české návštěvníky!

Hlavní sponzor zpravodajství
z IPEX 2002:

PRESSTEK

Partneři zpravodajství:
Grafitec
Elektronika-Navrátil
Xerox ČR
Indigo

Mediální podpora:
Printing.cz

Zítra, tj. 9. 4. 2002 začíná v britském Birminghamu jedna z nejvýznamnějších letošních polygrafických akcí - veletrh IPEX 2002, který se koná vždy jednou za čtyři roky. Veletrh se koná až do 17. 4. 2002 a ani naše redakce nezůstane stranou - máme pro vás připraveno hned několik specialit. Především budete na Grafice On-line nacházet novinky, které se veletrhu a vystavujících firem týkají. Novinky se budeme snažit přinášet denně - od 11. 4. 2002 je navíc budeme připravovat přímo z veletrhu. Po skončení veletrhu pak připravíme shrnutí základních technologických směrů a novinek. To vše je možné díky podpoře hlavního sponzora - společnosti Presstek a dalším sponzorům, kterými jsou firmy Grafitec, Elektronika-Navrátil, Xerox ČR a Indigo.

Bezplatný seminář
Pro české účastníky veletrhu máme přichystánu společně se Světem tisku jedinečnou akci - bezplatný seminář "Novinky na IPEXu 2002" pořádaný 13. 4. 2002 přímo v prostorách veletrhu. V přibližně 1,5 hodinovém bloku zde všem zájemcům představíme technologicky podstatné novinky a zajímavosti, které budou mít podle našeho názoru vliv také na technologický vývoj v naší zemi. Na semináři budou představeny novinky ze všech oblastí polygrafie - od předtiskové přípravy, přes tisk až po dokončující knihařské zpracování. Informace, které zde budou prezentovány, získali redaktoři Grafiky On-line a Světa tisku na tiskových konferencích pořádaných před IPEXem a první dny veletrhu. Seminář "Novinky na IPEXu 2002" tak představuje ideální možnost získat rychle základní přehled o místech a exponátech, které byste jinak v 19 naplněných pavilonech mohli minout. Pokud se IPEXu účastníte, nezapomeňte potvrdit svoji účast na bezplatném semináři tímto formulářem.

Základní informace o IPEXu
Všechny potřebné informace týkající se veletrhu jsou k dispozici on-line na adrese www.ipex.org. Veletrh je otevřen ve dnech 9. 4. - 17. 4. 2002 vždy od 9.30 do 17.30. Výjimku představuje neděle 14. 4. a poslední den, kdy se haly zavírají o hodinu dříve, tj. v 16.30. Vstupenka platí vždy na všechny dny a její základní cena je L25.00 (pokud jste se již neregistrovali přes web, pak byla vstupenka o £10.00 levnější).

Ze zajímavých statistických údajů vybíráme:

IPEX 93 IPEX 98 IPEX 2002
Počet hal 11 13 15
Výstavní plocha 74 000 m2 82 000 m2 87 000 m2
Vystavovatelů 1 500 1 800 přes 1 200
Počet reprezentovaných zemí 36 36 34
Počet návštěvníků 77 998 92 622  
Počet zahr. návštěvíků 19 119 30 108
% zahr. návštěvníků 25% 33%  

Rozložení jednotlivých pavilonů

Pre-publishing a pre-press
Vše týkající se publikování a předtiskové přípravy naleznete v halách 4 a 5. Součástí nomenklatury jsou také internetová řešení pro e-komerci a multimedia. Hlavní pozornost je věnována klasickým tématům moderního pre-pressu: správě barev, nátiskování, technologiím computer-to-plate. V těchto dvou halách jsou tak koncentrovány všechny známé společnosti z oblasti předtiskové přípravy, v řadě případů i včetně řešení pro digitální tisk.

Tiskové technologie
Největší zastoupení mají na IPEXu pochopitelně společnosti nabízející technologie a zařízení určená pro tisk - ať ofsetový nebo využívající jakoukoliv jinou tiskovou technologii. Všechny mohou návštěvníci nalézt na obrovské ploše čtyř hal 8 - 12.

IPEX 98

Dokončovací zpracování
Tradičně druhá velmi silná skupina vystavovatelů se zaměřuje na zařízení pro dokončovací zpracování, a to včetně různých integračních prvků a on-line řešení. Vystavovatelé z této skupiny se soustřeďují v halách 6,7 a 20.

Digitální technologie/Xerox
Největší vystavovatelem letošního IPEXu je společnost Xerox, která společně s partnerskými společnostmi obsadila celou halu 3 a 3a - tj. cca 6500 m2. Hala je v průvodcích veletrhem prezentována jako "Digital Technology/Future Print Now" a představuje komplexní přehlídku řešení, které Xerox nabízí se svými partnerskými společnostmi pro práci s dokumenty a barvou.

Print City
Stejně jako vloni, se i letos spojilo přes 40 výrobců a v halách 17 a 18 představují možnosti integrace jednotlivých produktů do jednotného workflow projektu.

Converflex @ Ipex
Novinkou letošního IPEXu je hala 19, věnovaná výhradě oblasti flexografie.

Upex
Tradiční součástí veletrhu je také UPEX - oblast určená pro prodejce použitých zařízení. Letos je najdeme v části haly 5.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Reportáže  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: