Hardware - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Sony Alfa NEX-6 poprvé v ruce

26. září 2012, 21.29 | Tento kompaktní systémový fotoaparát můžeme charakterizovat třemi slovy: kompaktnost, výkon, flexibilita. Je ideální pro uživatele, kteří vyžadují výbornou kvalitu obrazu, nespokojí se s jedním napevno zabudovaným objektivem, byť by to byl zoom s velkým rozsahem, ale naopak chtějí využívat různé objektivy a další příslušenství v rámci modulárního systému, avšak preferují přístroj kompaktní, malý, lehký, snadno přenosný.

 

 

 

Canon SELPHY CP900 a Canon tisk fotografií

26. září 2012, 09.23 | Nová přenosná fototiskárna umožňuje pohodlný bezdrátový tisk fotografií přímo z různých zařízení, jako jsou digitální fotoaparáty, chytré telefony, tablety, notebooky, ale samozřejmě také z fotoaparátu pomocí rozhraní USB a také z počítače a po různých úpravách, nechce-li uživatel tisknout snímky neupravené, anebo editované jen ve fotoaparátu, mobilním zařízení, anebo pomocí funkcí, kterými disponuje přímo tiskárna.

 

 

 

Canon PowerShot S110

25. září 2012, 23.47 | Už čtvrtý model špičkového kompaktního fotoaparátu kapesních rozměrů PowerShot „S“ zachoval vše, co se osvědčilo u předešlých modelů, ale na rozdíl od S100 nemá jednotku GPS, zato však nabízí Wi-Fi funkce, umožňující okamžitě sdílet fotografie na internetu nebo je odesílat na jiná zařízení, disponující bezdrátovou komunikací, ať už to je fototiskárna, nebo mobilní telefon, který umožňuje sdílet GPS a přidat ke snímkům GPS souřadnice.

 

 

 

Photokina – World of Imaging 2012

24. září 2012, 17.43 | Letošní Photokina potvrdila svou pozici významné mezinárodní výstavy, přehlídky inovací v mnoha oborech, které mají co do činění s různými druhy a způsoby zobrazování, a také obchodního a společenského centra „světa fotografie“ a průmyslu orientovaného na širokou oblast zobrazování. Důkazem nejpádnějším je počet návštěvníků: na veletrh Photokina 2012 do Kolína nad Rýnem zavítalo okolo 185 000 návštěvníků z celého světa.

 

 

 

Samsung NX: nové objektivy 12–24 a 45 mm

24. září 2012, 10.56 | Jedním z produktů, na které kladl Samsung důraz jak na veletrhu IFA, tak na výstavě Photokina, byl pochopitelně „chytrý“ kompaktní fotoaparát Galaxy. V Kolíně nad Rýnem ale širokou fotografující veřejnost zaujal také uvedením dvojice nových objektivů pro svůj kompaktní modulární systém NX. Je to širokoúhlý objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností a objektiv s pevným ohniskem a výbornou světelností.

 

 

 

Metz Mecablitz 52 AF-1 digital s dotykovým displejem

23. září 2012, 11.57 | Zatímco na veletrhu spotřební elektroniky IFA 2012 se Metz zaměřil hlavně na televizory a zábleskové přístroje byly okrajovou záležitostí, ve své expozici na výstavě Photokina 2012 kladl důraz právě na fotografickou osvětlovací techniku a představil řadu inovací. Jedním z nejzajímavějších produktů byl tento blesk s přípojnou paticí, který jako první přináší dotykový displej pro ještě více intuitivní ovládání, nastavení požadovaných funkcí a úpravu výkonu.

 

 

 

Tamron SP 70–200 mm 1:2,8 Di VC USD

23. září 2012, 09.29 | Druhý z dvojice nových objektivů, které Tamron představil na Photokina 2012, je nejkompaktnější telezoom 70–200 mm se základním clonovým číslem 2,8 v celém rozsahu nastavitelné ohniskové vzdálenosti, který je určen pro digitální zrcadlovky s plnoformátovým snímačem, odpovídajícím velikosti políčka kinofilmu 135. Výrobce ho doporučuje kombinovat se standardním zoomobjektivem SP 24–70 mm 1:2,8 Di VC USD.

 

 

 

Tamron SP 90 mm 1:2,8 Di Macro VC USD

23. září 2012, 06.50 | Tamron na výstavě Photokina představil dva nové objektivy, telezoom SP 70–200 mm 1:2,8 Di VC USD a tento 90mm makroobjektiv, který si představíme jako první. Jedná se samozřejmě o redesign oblíbeného objektivu SP AF 90 mm 1:2,8 Di Macro 1:1 (model 272E), jehož prodej ovšem pokračuje dál. Nový model je vybaven novým systémem optické stabilizace obrazu VC – Vibration Compensation a pohonem systému autofokusu USD – Ultrasonic Silent Drive.

 

 

 

Sony SLT Alfa 99 poprvé v ruce

22. září 2012, 06.47 | První "full-frame" fotoaparát typu SLT – Single Lens Translucent, tedy s technologií nesklopného polopropustného zrcadla – Translucent Mirror Technology, jsme si představili zatím jen stručně vzápětí poté, kdy nám ho představitelé společnosti Sony prezentovali. Následně jsme jeho předprodukční verzi mohli krátce vyzkoušet. V tomto článku vám přinášíme podrobnější informace a také výběr z prvních "před-zkušebních" snímků.

 

 

 

Canon PowerShot G15 s novým objektivem

21. září 2012, 13.56 | Canon se po uvedení modelu PowerShot G1 X vrátil k původnímu značení svých kompaktních fotoaparátů pro náročné řady PowerShot G, byť dvě čísla přeskočil. Co je ale podstatné: nový přístroj má zoomobjektiv s nejvyšší světelností ze všech objektivů v řadě PowerShot G. Je to 5× optický zoom 28–140 mm f/1,8–2,8 (ekv. 35mm formátu), který fotografům poskytuje opravdu velkou světelnost v celém rozsahu ohniskových vzdáleností.

 

 

 

Strana výpisu

... 38 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: