Design - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Design

Unie grafického designu se představuje

24. září 2007, 00.00 | Trápí vás nesmyslná výběrová řízení, špatně vymahatelná ochrana autorských práv a neetické konkurenční chování? Pokud ano, vstupte do nově vzniklé Unie, která se pokusí neutěšenou situaci na českém trhu grafického designu řešit. Aktuální informace najdete na www.uniegd.cz a v tomto článku.

 

 

 

Pantone Goe: nový systém barev nastupuje

21. září 2007, 00.00 | Společnost Pantone představila před několika dny nový systém barvových vzorníků Goe. Ten slibuje širší barevný gamut a logičtější uspořádání nežli dosavadní PMS daného výrobce. K dispozici je rovněž odpovídající softwarová podpora, dovolují tvorbu vlastních palet sestavených z Goe barev. Možnosti a perspektivy daného systému se pokoušíme naznačit v tomto článku.

 

 

 

FontLab SigMaker 3: obrázková písma za pár minut

18. září 2007, 00.00 | Zajímavý a relativně levný program na přidávání ikon, symbolů a libovolných jiných obrázků má ve svém portfoliu společnost FontLab. Popis SigMakeru vám nyní
nabízíme.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Vizuální styl TV NOVA během deseti minut

17. září 2007, 00.00 | Před několika lety přišel neznámý grafik na to, že stačí u kruhu udělat jeden
odlesk a vznikne působivý 3D efekt. Tak vznikla grafika systému MAC OS X. Tento
jednoduchý efekt ale nekonečným opakováním rychle zevšedněl, a když už by se
mohlo zdát, že se vytratil úplně, přijde televize NOVA s novým vizuálním
stylem... Pro nás je na této grafice důležitá jedna věc - je tak jednoduchá, že ji i začátečník
zvládne během několik málo minut. A tak je to skvělý námět na tutoriál.

 

 

 

Wacom BAMBOO, ten malý, černý, sexy ...

1. srpna 2007, 00.00 | Pod názvem BAMBOO se skrývá jeden z menších tabletů legendárního výrobce tohoto typu zařízení, společnosti Wacom. A my jsme tento tablet dostali na redakční stůl, abychom jej vyzkoušeli. Jaký tedy je, tenhle maličký, vizuálně přitažlivý nástroj …

 

 

 

Knižní novinka: Photoshop CS2 pro reklamu a marketing

17. července 2007, 00.00 | Nová publikace z produkce vydavatelství Grada Publishing od amerického autora Daniela O. Sorensona má poněkud barnumský název, nicméně je zajímavá a má šanci najít si své čtenáře. Pokud se hodláte seznámit s principy marketingové komunikace, designu či ovládání Photoshopu, resp. prohloubit si znalosti v alespoň některé z daných oblastí, může vám právě tato kniha docela pomoci. Proč a jak? To se dočtete v naší recenzi.

 

 

 

Alternativní ikonky pro Creative Suite 3: jak se vám líbí?

14. června 2007, 00.00 | Také patříte k těm uživatelům produktů Adobe, které nenadchly ikonky, jimiž jsou vybaveny aplikace Creative Suite 3? Díky soutěži serveru QuarkVsInDesign i dalším aktivitám vzniklo pro novou Suite poměrně dost alternativních ikonkových sad, kterými můžete v prostředí svého operačního systému nahradit ty původní. V našem článku najdete vizuální přehled mnoha z nich.

 

 

 

Photoshop tutoriál: Malba

13. června 2007, 00.00 | V tomto tutoriálu si ukážeme, jak fotografii (konkrétně snímek stromu v parku) upravit tak,
aby vypadala jako ručně malovaný obraz. Použijeme přitom úpravy na úrovni vrstev, nikoli specializované
pluginy. Zejména začátečníkům by měl tento tutoriál pomoci při poznání schopností Photoshopu.

 

 

 

Knižní novinky: Zvládněte Photoshop pomocí názorných příruček

8. června 2007, 00.00 | Série publikací edice "Základní dovednosti" různých německých autorů a kniha "Photoshop - kanály" Scotta Kelbyho se sice od sebe liší obsahem i provedením, nicméně jedno mají společné: chtějí pomoci při osvojení základních i pokročilejších dovedností v Adobe Photoshopu. Jak tyto publikace vypadají a komu mohou být k užitku?

 

 

 

nik Color Efex Pro 2 - sada fotografických filtrů

1. června 2007, 00.00 | Sada filtrů pro editaci fotografií nik Color Efex Pro 2.0 nabízí kromě jiného i simulaci skutečných fotografických filtrů, nebo složitější úpravy, které vedou ke konkrétnímu cíli (černobílá fotografie, deformace, barevný nádech atd). Ve čtyřech verzích nabízejí sadu 12, 19, 45 nebo 75 filtrů, v závislosti na tom, jak hluboko do kapsy máte. Detailněji se podíváme na filtry simulující sluneční světlo a polarizační filtry.

 

 

 

Strana výpisu

... 66 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: