PMA 2004: Konica Minolta Dynax 7 Digital - příslib do budoucna - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

PMA 2004: Konica Minolta Dynax 7 Digital - příslib do budoucna

Minolta Dynax 7 Digital

19. února 2004, 00.00 | Na letošní PMA se i Konica Minolta přihlásila k DSLR třídě a to představením studie modelu Dynax/Maxxum 7 Digitál. Bohužel této novinky se dočkáme až koncem roku 2004!

Za podporu on-line zpravodajství z PMA 2004 děkujeme:
Hlavní sponzoři:
     
Sponzory zpravodajství z PMA 2004 jsou:    FOMEI   Ultralab

Letošní ročník PMA lze směle označit za zrcadlovkový. V segmentu EVF, neboli elektronických zrcadlovek, se urodilo novinek nepočítaně a i v královském segmentu DSLR se snaží působit kdo může. V tomto okamžiku DSLR nabízejí Canon, Contax, Fujifilm, Kodak, Nikon, Olympus, Pentax a Sigma. Z velkých producentů digitálních fotoaparátů tak v této královské třídě dnes chybí pouze Konika Minolta, HP a Sony, s tím Konica Minolta je z této trojice jediným, kdo vyrábí SLR kinofilmové fotoaparáty a navíc v segmentu DSLR již působil. Proto nikoho příliš nepřekvapilo to, že tato společnost představil koncept Dynaxu 7 Digital.

Dynax/Maxxum 7 Digital
Abychom předešli zmatkům, rozklíčujme nejprve označení produktu. Minolta historicky používala dvojí značení produktů pro různé trhy. V Americe jsou proto kinofilmové zrcadlovky Minolta známé jako řada Maxxum, zatím co na evropském trhu jsme zvyklí na Dynax. Toto značení bude zachováno i u digitální zrcadlovky, takže zatím co americká média hovoří o Maxxumu 7 Digital, my se přidržíme označení Dynax 7 Digital, se kterým fotoaparát přijde na trh.

Jak již označení napovídá, Konica Minolta svou digitální zrcadlovku postaví na těle dobře známého a poměrně úspěšného Dynaxu 7. Bude tedy vycházet z moderní zrcadlovky, do které vloží digitální sekci postavenou kolem CCD snímače s efektivním rozlišením 6 MPix. Fotoaparát bude plně spolupracovat s veškerým systémovým příslušenstvím stejně jako Dynax 7, což platí pro AF objektivy, záblesky i další příslušenství. U objektivů je potřeba počítat s tím, že čip bude mít formát označovaný jako APS-C, tedy stejný jaký používá Nikon pod označením DX.

To, čím se Dynax 7 Digital odliší od svých konkurentů, je použití Anti-Shake systému známému z amatérských modelů této značky. To v praxi znamená, že toto tělo nabídne stabilizaci obrazu s LIBOVOLNÝM objektivem, byť za několik tisíc korun. To je s ohledem na cenu objektivů s optickou stabilizací, které nabízí Canon a Nikon, doslova cenový průlom, který by mohl znamenat nezanedbatelnou konkurenční výhodu.

Fotoaparát je bohužel v tomto okamžiku v podstatě ve stavu studie v ranném vývojovém stádiu. Z toho, co Konica Minolta prezentovala novinářům v rámci tiskové konference, jsou zatím patrné pouze základní technologické rysy. Fotoaparát bude vybaven devítibodovým AF systémem, 14 zonálním AE systémem, velkým 2" LCD displejem a podporou ADI a bezdrátových záblesků. Konica Minolta oficiálně udává, že fotoaparát bude uveden na trh na podzim letošního roku, což vzhledem k reáliím trhu může být velmi snadno až vánoční trh. Tato zdánlivě dlouhá doba je však realistickým minimem na dokončení vývoje ta složitého organismu jako je DSLR fotoaparát. I když Konica Minolta má v podstatě vyvinuté tělo, AF i AE systém, přechod na plně digitální záznam obrazu vyžaduje řadu zásahů a zejména poměrně náročné ladění výkonu tak, aby tělo dokázalo co nejlépe využít co největší rozsah objektivů původně určených pro kinofilmové nasazení.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: