PMA 2004: Kodak EasyShare DX7630 - nový 6MPix - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

PMA 2004: Kodak EasyShare DX7630 - nový 6MPix

Kodak DX 7630

5. února 2004, 00.00 | Další novinku z oblasti 6MPix + 3x optický zoom představila společnost Kodak. Nový DX7630 tak opět posunuje kvalitativní laťku v nabídce digitálních fotoaparátů Kodak s 3x optikou Schneider-Kreuznach o kousek dál.

Za podporu on-line zpravodajství z PMA 2004 děkujeme:
Hlavní sponzoři:
     
Sponzory zpravodajství z PMA 2004 jsou:    FOMEI   Ultralab

Kodak začal budovat svojí amatérskou třídu digitálních fotoaparátů po jisté odmlce hezky postupně od levnějších modelů po ty sofistikovanější. Poté, co na podzim loňského roku uvedl velmi pěkný ultrazoom, mu v nabídce chyběl již jen hi-tech amatérský model s velmi vysokým rozlišením. A právě tuto skulinku na PMA 2004 zaplní model DX7630.

Konstrukce a design
Fotoaparát vychází z řady DX a to rozměrově i tvarově. Příjemně vytvarované tělo s rozměry 100 x 69 x 40 mm a hmotností 219 gramů se může pochlubit ladnými křivkami a elegantní černou povrchovou úpravou. Tento poměrně malý kompakt, zejména na aktuální poměry Kodaku, sice není tím konstrukčně nejluxusnějším co Kodak nabízí - k tomu je určena řada LS - přesto vypadá velmi příjemně.

Technické parametry
Základem fotoaparátu je CCD snímač s efektivním rozlišením 6,1 mil. bodů, o kterém oficiálně víme zatím pouze to, že umožňuje pracovat s citlivostí 100 - 400ISO v plném rozsahu a 800ISO při rozlišení 1,7 MPix. To by nasvědčovalo tomu, že by mohlo jít o první použití snímače Sharp s úhlopříčkou pouhých 1/1,8". Snímky Kodak ukládá v JPEGu s podporou EXIF 2.2 a to buď do 32 MB interní paměti nebo na MMC/SD kartu. Kodak se tak nijak neodchýlil od své strategie používání interní paměti, možnosti použití dockovací stanice a dalších výhod systému EasyShare.
Objektiv honosící se značkou Schneider-Kreuznach nabízí rozsah ohnisek 39 - 117 mm při světelnosti F2.8 - 4.8. Jde tedy o 3x optický zoom s poměrně dlouhým ohniskem, naznačuje malou úhlopříčku snímače, který disponuje makrem od 7 cm a hybridním systémem automatického zaostřování. Od toho si Kodak poměrně dost slibuje.
Po expoziční stránce jde o fotoaparát vyšší střední třídy. To znamená, že k dispozici je automatika s možností volby systému měření světla, kompenzací expozice i bracketingem. Zároveň je ale k dispozici i plná škála ostatních expozičních režimů až po plně manuální ovládání. Je škoda, že fotoaparát nenabízí možnost ručního naměření balance bílé barvy, kterou bychom u fotoaparátu této kategorie již asi čekali.
Po konstrukční stránce by fotoaparát mohl přilákat potenciální kupce zejména 2,2" LCD displejem s rozlišením 153.000 bodů a napájením pomocí Li-Ion článku.
Z doplňkových funkcí se může pochlubit video režimem s rozlišením 320x240 bodů bez omezení délky záznamu, senzorem natočení těla přístroje či sekvenčním snímáním s klouzavým ukládáním posledních 4 snímků.

Hodnocení
Kodak uvedl model DX 7630 s americkou cenou pod hranicí 500 USD, což je zejména s ohledem na rozlišení a poměrně velkou prestiž značky v USA poměrně příznivá cena. Kodak i s tímto modelem cílí zejména na masový trh poměrně nenáročných uživatelů - fotoamatérů, kde mu v prodejích pomáhá právě tradice a jednoduchost ovládání a používání systému EasyShare. Uvidíme, jak se tomuto modelu povede u nás, protože poměry na našem trhu jsou přeci jen odlišné. Na druhou stranu DX 7630 je poměrně zajímavý fotoaparát.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: