Stolní tiskárny - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Čtyřka (hp psc 950) s kormidelníkem (HP INVENT)

29. listopadu 2001, 00.00 | Přinášíme podrobnou recenzi zcela nového multifunkčního zařízení společnosti HP, o kterém jsme již několikrát informovali ve spojení s veltrhy. Jaké to je mít vše v jednom?

 

 

 

Tiskárna, instalace hp psc 950

29. listopadu 2001, 00.00

Instalace je sice delší, ale korektní a rozložená do mnoha dílčích kroků a průvodců, kteří nastaví vše stejně jako u běžné tiskárny. Zde ještě přibývá fax. Pokud nechcete nic nastavovat, můžete se dodatečně vrátit do režimů buď manuálně nebo SW. Zcela vynikající a ojedinělá je Nápověda, která animovaným způsobem představuje všechny základní funkce. Vynecháme instalaci tiskových zásobníků a jen odpovíme, proč mají poloviční náplně inkoustu, což bylo také v jednom z testů vytýkáno. Určitě je hlavním důvodem maximální snížení ceny, ale tento postup uplatňuje většina výrobců včetně laserovek. Uvádění tiskových zásobníků s malým objemem inkoustu je pro lidičky, co mají jednu nádrž na hodně dlouhou dobu. Výrobce se proto snaží vyhovět větší skupině lidí, kteří by plné objemy vlastně nevyužili. Zcela samozřejmá je automatická kalibrace tiskárny pomocí fotodiod, ale nenašel jsem zde běžnou kalibraci fotozásobníku pro papír 10 x 15, kterou má např. hp dj 950c aj. Dejme tomu po dvaceti minutách od vybalení z krabice můžete začít pracovat.


hp psc 900 Tisk vlastnosti Setup Paper Type premium paper

Na testovacím pc mám možnost bootování buď systému W 98, W 2000 nebo W XP, což umožňuje zjistit chování HW v různých situacích. Ovladače jsou i pro Mac, ale odkojený platformou Wintel nemám v této oblasti žádné zkušenosti. HP psc 950 připojíte bez problémů ke všem uvedeným OS pomocí USB, ale na CD-ROM nejsou ovladače pro XP. To však vůbec nevadí, protože tento OS obsahuje základní ovladače pro tisk a skenování.

Celý proces automatické instalace je velice působivý a my si jeho etapy přiblížíme detailně.. Jednak nemusíte používat obsáhlý ovládací balík programů, což svým dílem přispěje ke stabilitě systému. Učinil jsem takovou zkušenost, že ve W 2000 funkce uložení fotek shazovala systémy do modré smrti, a to je věc, kterou v podstatě u jiného SW nepamatuji. Ukládat snímky šlo pouze z ovládací centrály. Jiné pády zařízení nemělo a ovladače pro XP se teprve chystají, tady by hápéčko mohlo přidat! Jaký je tedy obecně rozdíl mezi ovladači v systému XP a originály? Z betatestování jsem si vytvořil tento názor. Každý výrobce se snaží o tom, aby primárně byly základní ovladače v systému, protože pak můžete přes USB připojit kdekoliv a k čemukoliv třeba inkoustovou tiskárnu nebo skener. Ne vždy však ovladač obsahuje všechny možnosti nastavení od výrobce, ale pro běžnou práci postačí. Je to rozhodně velký krok dopředu.


Tiskárna v systému Windows XP

Je zajímavé, jak se tradují polopravdy, ale na zařízení jsem za měsíc vytiskl dva balíky papíru, přitom nedošlo ani jednou k uváznutí listu v podavači. Nátisk 2000 stran za měsíc by měl být pro tento sektor dostatečný. Automatická kalibrace pomocí fotodiod funguje spolehlivě a systém pozná různá tisková média bez jejich manuálního nastavování v ovladači. Doporučuji před vložením jakéhokoliv papíru stránky profouknout a sklepat do štůsku. Jinak k této věci nemám co dodat a rychlost tisku a podobné věci najdete v technické dokumentaci na webu hp.cz


 

 

 

Inkoust nebo minilab

22. listopadu 2001, 00.00 | Taky váháte, zda odnést digitální fotografie do minilabu nebo koupit inkoustovou tiskárnu? Zkuste si nejprve přečíst pro a proti a porovnat cenové kalkulace.

 

 

 

ENCAD přechází pod křídla Kodaku

16. listopadu 2001, 00.00 | Po půl roce jednání došlo k uzavření dohody mezi ENCADem a Kodakem. Kodak převezme celou firmu ENCAD a výrazně tak posílí svojí pozici v segmentu inkoustového tisku.

 

 

 

Preview: Komparativní přehled stolních tiskáren

15. listopadu 2001, 00.00 | Jaké tiskárny jsme recenzovali? Jak je hodnotí ostatní uživatelé? Kolik stojí obdobné modely a co nabízejí? To vše již není na Grafice problém zjistit.

 

 

 

HP DesignJet 20ps – proklatě levný nátisk!

9. listopadu 2001, 00.00 | Nové DesignJety 10, 20 a 50ps šokovaly při svém uvedení zejména velmi nízkou pořizovací cenou. Proto jsme s napětím očekávali, jak obstojí střední varianta v našem podrobném redakčním testu? Jak dopadlo srovnání Canon, Epson a HP?

 

 

 

HP cp1160 - tak trochu jiná inkoustová tiskárna

6. listopadu 2001, 00.00 | Po delší době firma HP přichází s inovovanou inkoustovou tiskárnu konstruovanou výhradně pro náročné kancelářské nasazení. Konstrukčně nové cpčko nabízí několik zajímavých novinek.

 

 

 

Poster Printery 4.0

29. října 2001, 00.00 | Jednoduchý a přitom dostatečně výkonný je univerzální tiskový balík určený k tisku obrázků všech velikostí od pasových fotografií až po plakáty.

 

 

 

Xerox Phaser 5400 - malá a extrémně výkoná tiskárna

19. října 2001, 00.00 | Tuto nejžhavější novinku značky Xerox jsme měli možnost vidět v provozu na speciální tiskové konferenci ve Stockholmu. Nyní pomalu přichází na náš trh, takže je čas se jí podívat na zoubek.

 

 

 

Bohatý inkoustový Invex 2001

18. října 2001, 00.00 | A je zde další Invexový sumář, tentokrát zaměřený na oblast tisku. Jaké zajímavé inkoustové tiskárny představili jednotliví výrobci? Příjdou si na své spíš domácí uživatelé či profesionálové z pre-pressu?

 

 

 

Strana výpisu

... 39 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: