HP DesignJet 20ps – proklatě levný nátisk! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

HP DesignJet 20ps – proklatě levný nátisk!

HP DesignJet 20ps

9. listopadu 2001, 00.00 | Nové DesignJety 10, 20 a 50ps šokovaly při svém uvedení zejména velmi nízkou pořizovací cenou. Proto jsme s napětím očekávali, jak obstojí střední varianta v našem podrobném redakčním testu? Jak dopadlo srovnání Canon, Epson a HP?

Vstup firmy Hewlett-Packard na trh digitálního nátisku s modelem DesignJet ColorPro GA byl sice komerčně poměrně úspěšný, přesto se tato tiskárna vyznačovala některými konstrukčními nedostatky. Přeci jen bylo znát, že konstruktéři vyšli z modelu třídy "business". V letošním roce se firma HP rozhodla nahradit stávající tiskárny DesignJet zcela novou generací. Řada CAD byla nahrazena dvěma tiskárnami řady business a GAčko třemi novými nátiskovými tiskárnami. Modely nesou označení 10ps, 20ps a 50ps s tím, že pokrývají požadavky různých skupin uživatelů. Ambicí je uspokojit všechny, od samostatných grafiků po tiskové domy, které potřebují kvalitní kontraktační nátisk s možností remote proofingu. Díky pochopení české pobočky Hewlett-Packard jsme měli možnost důkladně otestovat střední model, DesignJet 20ps, určený pro menší pracovní skupiny.


čelní pohled na model DesignJet 20ps vč. druhého podavače

Pro lepší orientaci a přehlednost jsme pro vás rozdělili recenzi zařízení do následujících kapitol:

  :: Podrobný popis tiskárny
  :: Technické parametry
  :: Výsledky redakčních testů

Závěr
Testovaná tiskárna, včetně druhého zásobníku a ripu pro pracovní stanice stojí 59990 Kč, což je ve srovnání s konkurencí "za hubičku". Pokud vám stačí tisk pouze ze jedné stanice, můžete použít verzi 10ps, která přijde na pouhých 39990 Kč.
S klidným svědomím můžeme konstatovat, že po technické stránce jsme nenarazili na žádné problémy. Barevný gamut tiskárny je velice dobrý, kvalita tisku také. Konstrukce se ve srovnání s předchozím modelem GA také výrazně zlepšila a ve srovnání s konkurencí jde o velmi dobré řešení, které vyniká zejména poměrem cena/výkon, přičemž cena není jediným pozitivem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: