Poster Printery 4.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Poster Printery 4.0

29. října 2001, 00.00 | Jednoduchý a přitom dostatečně výkonný je univerzální tiskový balík určený k tisku obrázků všech velikostí od pasových fotografií až po plakáty.

Možnosti Poster Printery začínají u skenování a u jednoduchých úprav importovaných obrázků a končí kde jinde než u jejich tisku. Protože je Poster Printery mimo jiné určen speciálně k tisku plakátů, nabízí k těmto účelům i některé zajímavé funkce jako je překryvná plocha potřebná ke slepení a slícování plakátů tištěných na libovolný tiskový arch. Celková plocha při tisku plakátů je omezena na 600 metrů čtverečních, s tím si ale doufám vystačíte. Program je určen pro Windows 95/98/ME/NT/2000/XP, stojí 16 USD a je k dispozici v němčině a angličtině.Hlavní okno Poster Printery je rozděleno na sedm sekcí, mezi kterými přepínáte klasickými záložkami. První sekce obsahuje integrovaný Explorer a náhledový systém, v této sekci si také můžete obrázek zvětšit či zmenšit (včetně interpolace barev) podle potřeby a případně upravit počet barev. Sekce "Scan" je jaksi logicky určená ke skenování obrázků nebo jejich importu z digitálního fotoaparátu podporujícího rozhraní TWAIN.


V další sekci "Retouch" můžete obrázek upravit s pomocí čtrnácti image processingových filtrů, z nichž některé mají svoje vlastní preference (viz dvě ukázky dole). Mezi retuše také patří možnost úpravy jasu a kontrastu, rotace a zrcadlení obrázku a také samostatný modul ImageArtist. Tento primitivní grafický editor obsahuje editační a manipulační nástroje přirovnatelné snad jen k Malování z Windows, i když některé nabízené funkce jsou ještě na vyšší úrovni. Pokud nemáte žádný jiný grafický editor, můžete si v ImageArtistu obrázek upravit, v opačném případě je přece jen lepší použít něco lepšího a výkonnějšího.


Další tři sekce jsou určeny k nastavení tiskových vlastností programu a prohlížení výsledků. V těchto sekcích si tedy můžete nastavit v úvodu zmíněný okraj tiskové plochy potřebný k fyzickému slepení tiskových archů, centrování obrázku, pomocné ořezové linky, eventuální tisk poznámek v prostorech "pro lepení" a vše si rovnou prohlédnout v několika stupních zvětšení či zmenšení nebo přímo v reálné velikosti. Poslední sekce je určena pro vícenásobný tisk obrázků na jeden tiskový arch a lze ji využít například k tisku pasových fotografií.

Ačkoliv je Poster Printery velmi jednoduchý tiskový program, lze ho bez problémů použít pro tisk libovolného obrázku, svůj význam ale program ukáže až při tisku plakátů. Cena necelých 20 USD je sice u tak jednoduchého programu trochu vyšší, je však stále ještě akceptovatelná, spokojeni budete i s podporou něco přes deset typů nejrozšířenějších grafických formátů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: