Poradna - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Poradna

Grafik a hygiena práce

23. ledna 2003, 00.00 | Jak se v práci nestát mrzákem? Pokusíme se vám poradit, jak předejít bolestím zad, krční páteře a jak si uchovat co nejdéle dobrý zrak. Současně uvítáme i vaše tipy.

 

 

 

Schodová interpolace: kvalitní změna velikosti bitmapové grafiky

13. ledna 2003, 00.00 | Potřebujete měnit velikost bitmapových obrázků? Velmi dobré výsledky
poskytuje metoda schodové interpolace, využívaná dnes především v
Adobe Photoshopu, která je v základní verzi zcela zdarma.

 

 

 

WebDAV a Apache: instalace a konfigurace

21. března 2002, 00.00 | Zprovozněte si výkonné freewarové řešení pro skupinovou spolupráci, podporované například v produktech Adobe.

 

 

 

S čím digitalizovat fotografie?

20. prosince 2001, 00.00 | Je lepší skenovat filmový negativ, diapozitiv nebo fotografii z nich pořízenou? Vyplatí se investice do speciálního skeneru, či stačí prosvětlovací nástavec na stolní skener?

 

 

 

K čemu potřebuje digitální fotoaparát kolébku?

7. listopadu 2001, 00.00 | Na trhu se v letošním roce objevilo několik modelů digitálních fotoaparátů se synchronizační kolébkou, či chcete-li dokem. K čemu dok slouží a co vlastně v praxi přináší?

 

 

 

Základy: Jak na skenování negativů II

26. října 2001, 00.00 | Na základě vašich dotazů jsme připravili pokračování článku o principech a úskalích digitalizace negativů. Opět jsou informace určeny zejména pro začínající uživatele a fotografy amatéry.

 

 

 

Základy: Jak na skenování negativů

23. října 2001, 00.00 | Chcete se naučit digitalizovat negativní filmové předlohy? Nabízíme vám několik základních informací a praktických tipů pro snadnější začátek.

 

 

 

Skenování pod Mac OS X - Agfa FotoLook 3.6

10. října 2001, 00.00 | Agfa jako první uvádí pro své skenery ovladače pod Mac OS X. My jsme se podívali na zoubek kombinaci DuoScanu f40 s FireWire připojením a s novou verzi FotoLooku.

 

 

 

Překlad nabídek Photoshopu 5.5 I.díl

10. října 2001, 00.00 | Jistě každý zažil situaci, kdy se v tutoriálech vyskytují anglické názvy nástrojů a nabídek Photoshopu. Pro člověka, který je zvyklý pracovat v české verzi Photoshopu, to je jistě velký oříšek. A tak každý z nás hledá způsob, jak na to.

 

 

 

Jak vytvořit PostScript: Obecná pravidla

9. října 2001, 00.00 | Pokud máte problémy s tvorbou postscriptového souboru, nabízíme vám přehled zásad, co dělat a čeho se vyvarovat při jeho tvorbě.

 

 

 

Strana výpisu

4

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: