Cumulus na Seyboldu - první vlaštovka (před veletrhem) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Cumulus na Seyboldu - první vlaštovka (před veletrhem)

26. září 2001, 00.00 | První zpráva o Seyboldu přišla ještě před zahájením. Firma Canto má dva nové moduly do Cumlusu a čerstvé ocenění.

Canto Cumulus je nástroj pro vytváření katalogů mediálních souborů - obrázků, videosekvencí, hudby aj. První očekávanou novinkou je podpora Mac OS X u verze Cumulus 5 Enterprise Edition. Nejvyšší verze (Enterprise Edition) byla zatím dostupná pouze pro Windows, Linux, Solaris a IRIX, pro Mac OS byla určena pouze verze Single User, případně Client. Podle firemních vyjádření to dokonce vypadá, že Enterprise Edition je napsán v Cocoa. Také dříve ohlášený Cumulus 5 Workgroup Server je napsán nativně pro Mac OS X Server, nižší verze (Single User a Client) pracují v režimu Classic.

Klíčové výhodu verze Enterprise Edition:

  • automatická detekce křížových odkazů a aktualizace změněných zdrojů;
  • přístupová práva uživatelů a skupin pro zlepšení bezpečnosti (určeno spíše pro podnikové uživatele);
  • obsahuje volbu Internet Client, díky čemuž je možný přístup k databází z rozhraní webového prohlížeče;
  • rozšířená možnost připojení k databázi, což umožní zvýšit rychlost práce programu.

PDF AssetStore
Přestože Cumulus obsahoval jednoduchou správu souborů PDF, nebylo to nic pro profesionální uživatele. Modul PDF AssetStore přináší významné vylepšení, protože dokáže generovat náhled stránek souborů PDF. Přímo v modulu můžete zvolit, zda vytvoříte náhled první strany nebo všech stran dokumentu. Co je ovšem ještě lepší, modul vezme část textu v dokumentu (případně celý) a vloží ho jako poznámku k souboru do své databáze. Délku vloženého textu lze opět nastavit v modulu. Při vyhledávání podle klíčových slov lze prohledávat také text v poznámce, což je velká výhoda pro uživatele.
Cena modulu je 249 USD má být dostupný v říjnu.

Espion Visual Search od Idée
Firmy Canto a Idée uzavřely partnerství, které spočívá v zahrnutí produktu firmy Idée do Cumulusu. Espion Visual Search dokáže vyhledávat vizuálně podobné obrázky, přičemž lze nastavit míru podobnosti a další parametry. Pokud chcete Espion Visual používat v Canto Cumulu, musíte zakoupit kopii plného produktu u Idée, přičemž ceny budou oznámeny na Seyboldu, 26. září. Od 31. října bude na stránkách výrobce dostupná demo-verze.

Seybold Editors' Hot Pick
Za integraci Espion Visual Search do Canto Cumulus dostaly firmy Canto a Idée ocenění Hot Pick od redaktorů Seyboldu. O významu ocenění svědčí, že celkem dostalo ocenění 23 z 200 přihlášených produktů.

Všechny uvedené novinky jsou velmi zajímavé a jde o výborná vylepšení programu. Náhledy souborů PDF jsou potřebné při ukládání inzerátů, ale i jiných souborů do databáze - pouhé jméno souboru a ikona rozhodně nedostačuje. Také vizuální hledání obrázků je zajímavé. Pokud máte rozsáhlou obrazovou databázi, nemusíte často použít ani klíčová slova a program potřebný obrázek vyhledá. A konečně podpora Mac OS X bude zajímavá pro uživatele, kteří do firmy prostě nechtějí nic jiného než Macintosh. Zatím jde sice o sázku do loterie, ale do budoucna jde jistě o dobrý tah.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: