ILFORD Galerie Prestige a Fine Art – novinky na Photokina 2012 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zprávy

ILFORD Galerie Prestige a Fine Art – novinky na Photokina 2012

20. září 2012, 22.45 | ILFORD si pro letošní Photokinu připravil bohatý prezentační program i novinky v luxusní řadě fotopapírů pro inkjetový tisk fotografií Galerie Prestige. A samozřejmě nechybí ani prezentace už dříve představených fotopapírů včetně Galerie Prestige Smooth Gloss 310 gsm a Smooth Pearl 310 gsm, které získaly letošní cenu Best Fine Art Inkjet Paper od TIPA – Technical Image Press Association.

 

ILFORD Galerie Prestige Smooth Gloss 310 g/m2 a Smooth Pearl 310 g/m2 jsou vysoce kvalitní inkjetové fotopapíry pro fotografický tisk, které ocenění TIPA 2012 získaly hlavně proto, že zajišťují profesionální kvalitu tisku, jsou použitelné pro profesionální i amatérský fotografický tisk i archivaci. Tisk na těchto materiálech poskytuje maximální využití tiskového rozlišení použité tiskárny a také velice kvalitní reprodukci barevného gamutu obrazu. Vyšší gramáž dává dokonalejší pocit z vyrobené fotografie. Materiály jsou plně kompatibilní se všemi inkjetovými tiskárnami na trhu. TIPA dále na materiálech oceňuje to, že amatérský i profesionální fotograf může s těmito materiály docílit dalšího pokroku ve zpracování fotografie. Materiály jsou dodávány ve všech rozměrech listů i rolí od formátu 10 × 15 cm až po role široké 152 cm. Tato oceněná tisková média jsou také předvedena pomocí prezentace See Me, Feel Me, Print Me.

 

ILFORD papíry oceněné TIPA

 

Na mezinárodní výstavě Photokina 2012 v Kolíně nad Rýnem ILFORD předvádí práce předních fotografů včetně ILFORD Masters Sebastiao Salgado & Eric Meola a také BBC Human Planet’s Timothy Allena. Připravila také výstavu Obrazy bez hranic, při které předvádí kreativní fotografické techniky z celé Evropy. To dává příležitost umělcům z celé Evropy předvést techniky fotografie, které překračují hranice fotografie, její umělecké formy. Každý umělec (nebo organizace) má přidělen svůj vlastní stánek. Akce vychází ze spolupráce mezi ILFORD Imaging Švýcarsko a IMAGO1:1. A nechybí prezentace výtisků, které vytvořila Leica Camera AG pomocí médií ILFORD Galerie Prestige. Výstava jedinečné koncepce v hale 1 představuje díla mezinárodně uznávaných fotografů včetně díla Anthony Sau.

 

ILFORD na Photokina 2012 - I

 

Pro letošní Photokinu si ILFORD připravil uvedení pěti novinek z řady luxusních fotografických materiálů Galerie Prestige a Galerie Fine Art.

 

ILFORD Galerie Prestige Gold Mono Silk

Tento „hedvábně jemný“ materiál umožňuje fotografům, kteří se specializují na černobílé fotografie, dosáhnout inkoustových tisků, připomínajících fotografie vytvořené tradičními postupy v éře temných komor. Výtisky v šedé škále vykazují hluboké černé i kvalitní bílé oblasti obrazu. Bezproblémové zvládnutí i velkého kontrastu mezi stíny a světly a tonálních přechodů umožnilo využití unikátní nanoporézní technologie ILFORD a výjimečné hodnoty Dmax a Dmin. Papír má gramáž 270 g/m2 a základ bez kyselin a vláken ligninu, který simuluje strukturu tradičního fotografického papíru pro černobílou fotografii s využitím želatinové emulze s halogenidem stříbra. K dispozici bude v různých formátech listů i v rolích a je plně kompatibilní s oběma druhy tiskáren, pigmentových i s dye-inkousty. Zpočátku bude Gold Mono Silk nabízen v limitované sérii balení A3, která představí práci světoznámého fotografa Sebastiao Salgado. V běžném prodeji bude od listopadu 2012.

 

ILFORD Galerie Prestige a Galerie Fine Art

 

ILFORD Galerie Prestige Gold Cotton Smooth & Gold Cotton Textured 330 g/m2

Dvě potisknutelná média pro výtvarně řešené umělecké tisky, jedno s hladkým povrchem, druhé se zajímavou texturou, z bavlněného materiálu (základem je alfa-celulóza – buničina), jsou vyrobena tak, aby uspokojila náročné uživatele, kteří realizují profesionální umělecké inkoustové tisky. Samozřejmostí je absence kyselých přísad, aby byla zajištěna dlouhodobá obrazová stálost. Lze je využít především pro vytváření uměleckých výstavních sérií nebo tisk historických fotografií, ale stejně tak i pro reprodukce kreseb a maleb, nebo krajinářskou a portrétní fotografii. Cotton Smooth se nabízí jako ideální volba pro tisky, u kterých preferujeme ostré detaily, zatímco Cotton Textured nabízí díky své textuře více kreativní výtvarné vyjádření.

 

ILFORD Galerie Prestige double-sided Fine Art Smooth & Fine Art Textured 220 g/m2

Druhá dvojice potisknutelných médií pro výtvarně řešené umělecké tisky, jedno oboustranně potisknutelné, druhé se zajímavou strukturou. Oba materiály mají jasně bílou barvu, poskytují vynikající kontrast a ostrost a také mají vylepšené podání barev.

 

Všechna čtyři nová Fine Art média jsou k dispozici v listech i rolích a jsou plně kompatibilní s oběma druhy tiskáren, pigmentových i s dye-inkousty, nicméně v případě Cotton Smooth 330 g/m2 a Cotton Textured 330 g/m2 lze nejlepších výsledků dosáhnout při použití pigmentové technologie. Na pultech prodejců se objeví v lednu 2012.

 

ILFORD na Photokina 2012 - II

 

V České republice produkty ILFORD prodává společnost FOMEI, která připravila obnovenou premiéru webových stránek ILFORD.cz, která bude zájemce pravidleně informovat o dění ve společnosti ILFORD a zároveň je „rozcestníkem“ pro rychlé a kompletní informace o novinkách, akcích a vůbec o „veškerém dění“ a všem co ce značkou ILFORD souvisí. Také se samozřejmě můžete podívat rovnou na web ILFORD.com, kde najdete mimo jiné nové ICC profily pro nové desktop tiskárny a také velkoformátové tiskárny Canon. V provozu je samozřejmě také facebook stránka ILFORD a fotografové z celého světa také mohou umístit své fotografie na webovou stránku ILFORD Flickr, a to za jasně stanovených podmínek, které najdete tamtéž.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Zprávy  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: