VSE - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Adobe Muse: projekt nového vizuálního editoru webových stránek

19. srpna 2011, 00.00 | Pod kódovým názvem Adobe Muse se až doposud ukrýval projekt nového vizuálního editoru webových stránek, ve kterém vytváříte stránky podobně jako publikace v DTP aplikacích či jako objektovou grafiku v grafickém editoru. Adobe Muse kombinuje editační schopnosti Adobe InDesignu s některými funkcemi Fireworks/Dreamweaveru, ke kterým přidává mimo jiné třeba knihovnu interaktivních widgetů například pro obrazové galerie, slideshow, navigační menu či přehledy novinek.

 

 

 

Fotografujeme s DSLR: Kompenzace expozice (díl 6.)

18. srpna 2011, 00.00 | V minulých dílech našeho seriálu jsme si udělali detailní rozbor expozičních parametrů. Vedle času, clony a citlivosti jsou zcela klíčové (z hlediska správné expozice) též funkce automatického expozičního měření, expoziční kompenzace a histogramu a představují další z nutných předpokladů pro získání technicky správné fotografie.

 

 

 

Adobe Photoshop – simulace malby na plátně

18. srpna 2011, 00.00 | Jsou operace, kdy je nutné opustit nejčastěji používanou aplikaci a pomoci si aplikací jinou. Opustil jsem tedy CINEMU 4D, respektive BodyPaint 3D, a využil Photoshop pro tvorbu přirozené malby na povrchu plátna. Malbou jsou šrafy malované ve společnosti Fokker v druhé polovině „Velké války“. Ručně malované, samozřejmě, se vším, co k ruční práci patří. Náš návod se ale netýká jen tohoto tématu, postup můžeme použít kdykoliv, kdy budeme chtít simulovat přirozenou malbu na ploše.

 

 

 

Final Cut Pro X - 3. Práce s projektem a střih

17. srpna 2011, 00.00 | Jak založit projekt a sestříhat video? Na co si při tom dát ve FCPX pozor v porovnání s předchozí verzí? A jak se pracuje se zvukem? O tom všem ve třetím dílu našeho seriálu.

 

 

 

NEC představil nové projektory série PX

17. srpna 2011, 00.00 | Společnost NEC Display Solutions Europe představila nové výkonné profesionální instalační projektory série PX, které jako první na světě mohou používat moduly založené na slotu Open Pluggable Specification, přinášejícím velkou nabídku vstupů a příslušenství.

 

 

 

Zoner Photo Studio 13 FREE: organizér, prohlížeč a editor fotografií zdarma!

17. srpna 2011, 00.00 | Aktuální bezplatná verze známého organizéru, prohlížeče a editoru digitálních fotografií s různými publikačními funkcemi je sice k dispozici v několika lokalizacích, čeština ale mezi ně bohužel nepatří. Existuje ovšem způsob, jak do programu češtinu doplnit, a především proto vám nabízíme přehled jednotlivých funkcí zdarma dostupné edice Zoner Photo Studio 13 FREE.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Cestovatelský kufr

16. srpna 2011, 00.00 | Léto je v plném proudu, a i když letos počasí zrovna moc nepřeje, všichni určitě na nějakou tu cestu, výlet či dovolenou zamířili nebo zamíří. Tak co si udělat ikonku kufru nějakého světoběžníka, která se může hodit třeba na cestovatelský web nebo leták cestovní kanceláře…?

 

 

 

Fotografujeme s DSLR: Měření expozice (díl 5.)

16. srpna 2011, 00.00 | V následujících dílech našeho praktického seriálu, zaměřeného na fotografování s digitálními zrcadlovkami, se budeme zabývat dalšími důležitými aspekty. Týkají se přímo expozice a konkrétně se jedná o expoziční měření, expoziční kompenzace a histogram. Vedle základních expozičních parametrů (čas, clona, citlivost) jsou i tyto funkce klíčové a jejich pochopení a ovládnutí je dalším z nutných předpokladů pro technicky správnou fotografii.

 

 

 

HyperSnap 7: dokonalé snímání oken a obrazovek ve Windows

15. srpna 2011, 11.00 | HyperSnap patří mezi profesionální screen capturingové nástroje a umí sejmout obsah prakticky libovolného okna či obrazovky Windows včetně snímků z her nebo okna přehrávaného videa. Sedmá stěžejní verze programu přináší nové pracovní prostředí ve stylu Ribbon UI, výrazně rozšířené funkce pro editaci screenshotů s podporou průhlednosti, ukládání PDF dokumentů, plugin pro Firefox a jiné užitečné inovace.

 

 

 

Fujifilm FinePix JX370 a JX420

15. srpna 2011, 00.00 | Dvojice cenově dostupných kapesních kompaktů nabízí snímače CCD s velmi vysokým rozlišením, 14 a 16 milionů pixelů, objektiv s pětinásobným optickým zoomem od 28 do 140 mm po přepočtu na kinofilmový přístroj a řadu praktických i zábavních funkcí včetně režimu automatického rozpoznání scény, funkce i-Flash, panoramatického snímání nebo rozpoznání obličeje, úsměvu a mrknutí, a umožňuje rovněž pořizovat videozáznam HD/720p.

 

 

 

Strana výpisu

... 27 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: