Levná příruční měřicí sonda Pantone barev - Color Cue - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Levná příruční měřicí sonda Pantone barev - Color Cue

Pantone Color Cue

18. dubna 2002, 00.00 | Velký zájem návštěvníků vyvolal na IPEXu nový příruční spektrokolorimetr Color Cue velikosti větší fixy, disponující vlastním displejem a prodávaný za velmi zajímavou cenu.

Hlavní sponzor zpravodajství
z IPEX 2002:

PRESSTEK

Partneři zpravodajství:
Grafitec
Elektronika-Navrátil
Xerox ČR
Indigo

Mediální podpora:
Printing.cz

Ipex představoval přehlídku nejen high-end zařízení velkých rozměrů, ale k vidění zde byly i šikovné nové produkty určené pro nejširší skupinu uživatelů pracujících s barvou - lidi z reklamních agentur, studií a marketingu. Evropskou novinku, kterou nemohl přehlédnout žádný návštěvník stánku Pantone, představoval v tomto segmentu miniaturní spektrokolorimetr Color Cue určený pro rychlou identifikaci Pantone barev.

Pantone Color Cue zaujme na první pohled svými rozměry a elegantním designem. Na rozdíl od běžně používaných měřicích sond představuje samostatné zařízení, pracující nezávisle na počítači, rozměry jen o trochu překračující tlusčí fix. Sonda disponuje malým displejem, třemi ovládacími tlačítky, průzorem pro kontrolu přesného umístění optiky k měřenému podkladu a tlačítkem pro prosvětlení průzoru zeleným světlem.

Color Cue slouží k rychlému změření barevnosti plochého potištěného materiálu. Výsledkem je identifikace měřené barvy zobrazením názvu nejbližší odpovídající barvy v barevné škále Pantone. Současně si může uživatel naměřenou barvu nechat zobrazit v hodnotách CMYK, CMYKOG (hexachrome), RGB, sRGB, Lab nebo odpovídajícího hexadecimálního vyjádření pro umístění na web. Všechny hodnoty jsou zobrazovány na displeji sondy napájené z 9V baterie, uživatel tak nemusí používat žádný software a počítač.

Color Cue má v sobě zabudovány tři Pantone knihovny pro různé druhy měřeného podkladu - Pantone coated pro lesklý potahovaný papír, Pantone matte pro matný potahovaný papír a Pantone uncoated pro měření výtisků na nepotahovaném papíru. Samotné měření probíhá velice jednoduše - průzor, sloužící současně jako hlavní tlačítko spouštějící měření, stačí přiložit na měřený podklad a po stisknutí je naměřená barva okamžitě k dispozici na displeji. Tlačítkem Next pak je možné vyvolat další hodnoty naměřené barvy.

Velmi zajímavá je i cena sondy - na webu Pantone ji lze získat za 349 dolarů, případně jako bundle s tištěným vzorníkem Pantone za cenu 399 dolarů.

Sonda Pantone Color Cue na první pohled jednoznačně zaujme a podle našeho názoru si získá velkou přízeň uživatelů - svědčil o tom i zájem zákazníků na IPEXu, kdy již v polovině veletrhu Pantone vyprodalo všechny vzorky, které s sebou na veletrhu přivezlo a informace na webu výrobce, který sondu v současné době dodává s postupující výrobou až cca měsíc po objednání. Sondu jsme zatím neměli možnost podrobně testovat, a proto nemůžeme hodnotit její přesnost a výdržnost. Dá se očekávat, že nebude poskytovat tak přesné informace, jako výrazně dražší měřicí přístroje (a to zejména při zobrazování CMYK, RGB a Lab hodnot) - to by však nemělo být pro její cílovou skupinu tolik podstatné. Její využití si dokážeme představit např. u obchodních zástupců různých agentur, kteří přímo u zákazníka mohou operativně pracovat s informace o barevnosti probírané zakázky, udělat na zákazníka velmi dobrý dojem a získat první informace, které se mohou v případě potřeby doplnit dodatečným měřením dražším zařízením. Recenzi sondy máme přislíbenou ihned, co první vzorky dorazí do naší republiky a s jejími výsledky vás tak na Grafice seznámíme snad v průběhu nejbližších několika týdnů.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: