Panasonic na IFA 2012 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální fotografie

Panasonic na IFA 2012

5. září 2012, 01.36 | Panasonic na berlínském veletrhu spotřební elektroniky IFA 2012 představil své nejnovější produkty, technologie i plány do budoucna, které se už tradičně netýkají jen spotřební elektroniky, ale i moderních řešení v oblasti energetiky, výstavby tzv. Smart Towns, možností mobilních telefonních hovorů v letadlech nebo elektromobilů s Li-ion bateriemi.

Panasonic na IFA 2012: fotoaparáty v akci

 

Fotoaparáty, objektivy 

Panasonic přirozeně využil veletrhu IFA 2012 aby široké veřejnosti představil nejnovější model kompaktního systémového fotoaparátu s výměnnými objektivy řady Lumix G, a to G5, který poprvé uvedl v čevenci v Budapešti, a představil také dva nejnovější objektivy s vysokou světelností pro fotoaparáty Lumix G, GH, GX a GF.

 

Panasonic na IFA 2012: fotoaparáty v akci

 

Fotoaparát DSLM – Digital Single Lens Mirrorless Lumix G5 vtipně uvádí jako (r)evoluční model, který vychází z průkopnického, úplně prvního modelu G1 z roku 2008, ale díky svým technickým parametrům a pružnému ovládání posiluje globální trend v oblasti technicky vyspělých bezzrcadlových fotoaparátů s výměnnými objektivy. Zmínit lze kupříkladu systém AF s detekcí kontrastu, který je rychlejší a přesnější než systémy s fázovou detekcí i to, že autofokus je možné nastavit i klepnutím na dotykovou obrazovku při nahrávání videa ve vysokém rozlišení. Velkou roli pro rozšíření DSLM fotoaparátů hraje šíře nabídky příslušenství, zejména výměnných objektivů. A Panasonic má v aktuální nabídce 5 DSLM přístrojů a 16 objektivů Lumix G. 

 

Panasonic na IFA 2012: objektiv H-FS45150

 

V Berlíně samozřejmě nechybí širokoúhlý zoom, který získal letošní ocenění EISA v kategorii objektivů pro kompaktní systémy, Lumix G X Vario 12–35 mm 1:2,8 Aspherical a také letní novinka, telezoom Lumix G Vario 45–150 mm 1:4,0–5,6 Asph./Mega O.I.S., který po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 90–300 mm. 

 

Panasonic na IFA 2012: Lumix DSLM fotoaparáty, obejktivy, předsádky

 

Staticky i v akci jsou představeny také kompaktní fotoaparáty dalších kategorií, tedy vyspělý model Lumix DMC-LX7, dva výkonné fotoaparáty s ultrazoomy, FZ200 a FZ62, a také jednoduše použitelné „kapesní“ kompakty SZ25 a SZ5. Posledně jmenovaný model nejspíš nebude na českém trhu k dostání, nicméně jedná se o zajímavý přístroj s 10násobným zoomem, 14,5megapoxelovým snímačem CMOS, optickým stabilizátorem a s Wi-Fi kompatibilitou. 

 

Panasonic na IFA 2012: Wi-Fi konektivita

 

Nemohly chybět nové paměťov karty SD, které jsou k dispozici od září 2012, a to ve všech sériích, modré, stříbrné i zlaté. V nejvyšší kategorii, Gold Series (SDUB), mají rychlost zápisu až 45 MB/s, což je vhodné nejen pro fotografování s technicky vyspělými přístroji s vysokým rozlišením snímače, a to i v režimu souvislého snímání, ale také pro špičkové videokamery při použití záznamu 3D Full HD. A jsou také ideální pro turbo-přenos dat do počítače. Rychlost čtení je až 90 MB/s. K dispozici jsou karty SDHC a SDXC, oba typy s MLC flash pamětí v rychlostní třídě 10 a s kapacitou paměti 8, 16, 32 a 64 GB. Uživatelé mají k dispozici ochranu SmartGuard pro maximální bezpečnost a 10letou záruku.

 

Panasonic na IFA 2012: paměťové karty SDHC/SDXC

 

Také paměťové karty Silver Series (SDRB) jsou vhodné pro 2D nebo 3D digitální fotografie a videoklipy ve vysokém rozlišení, jsou nabízeny v rychlostní třídě 10, ale i 4 a jsou k dispozici se 4, 8, 16 a 32 GB úložného prostoru. A modrá řada (SDLB), ta je vhodná kompaktní digitální fotoaparáty, videokamery vstupní úrovně se záznamem standardní kvality a také pro audiopřehrávače a další drobné přístroje nebo pro obyčejný přenos a ukládání dat. Jsou v rychlostní třídě 4, nabízejí vyšší přenosovou rychlost, než předešlé modely, a to 20, nikoli jen 15 MB/s a jsou k dispozici s 2, 4, 8 a 16 GB úložného prostoru.

 

Panasonic na IFA 2012: video

 

Televizory

Novinkou v této kategorii je 3D LED TV Smart VIERA TX-L60ET5 s obrazovkou o úhlopříčce 60 palců (152 cm), největší LCD LED televizor značky Panasonic. Patří do kategorie A+, podporuje sdílení mezi „chytrými“ zařízeními (Apple, Android iOS) a streamování videa z TV na tablet/smartphone. Televize má tenký stylový design (3,8 cm) a elegantní kovový rám, mezi největší technologické přednosti patří špičkový IPS panel s LED podsvícením, který poskytuje velmi kvalitní obraz, a samozřejmostí je podpora zobrazení s prostorovým efektem, avšak v pasivní formě. 

 

Panasonic na IFA 2012: foto-video

 

Pasivní 3D technologie využívá systém polarizace obrazu, jejíž výhodou je především širší pozorovací úhel. Komfort při sledování zvyšují i lehké pohodlné 3D brýle. V základním balení se nacházejí čtvery a další lze dokoupit za velmi příznivou cenu. I u této technologie je samozřejmostí možnost konverze 2D obrazu do třírozměrné podoby v reálném čase. Díky vylepšenému LED podsvícení se potenciální uživatelé mohou těšit na výraznější kontrast a plynulejší překreslení pohybu než u předchozích modelů. 

 

Panasonic na IFA 2012: TV

 

Samozřejmostí je podpora technologie VIERA Connect, díky níž mají uživatelé k dispozici širokou nabídku internetových aplikací a webových stránek. Kromě standardního dálkového ovladače je televizi možné ovládat i prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu – stačí si na příslušné mobilní zařízení nainstalovat aplikaci Smart VIERA Remote. Do výbavy patří i vestavěný Wi-Fi port, DLNA, multimediální přehrávač či 4 HDMI porty. 

 

Panasonic na IFA 2012: TV

 

Televize Panasonic TX-L60ET5 bude k dispozici koncem letošního roku za doporučenou maloobchodní cenu kolem 57 000 Kč.

 

Panasonic na IFA 2012: TV

 

Panasonic také představil koncept ve vývoji velkých plazmových úhlopříček (až 152 palců) s vysokým rozlišením až 8K, což je až 16× více než nabízí standardní HD televizor. Opačným pólem tohoto „obra“ bude televizor o velikosti úhlopříčky 20 palců s vysokým rozlišením 4K (8× více než standardní HD TV) určený například pro potřeby medicíny. V oblasti „Home Entertainment“ nechyběl 3D projektor AT6000E, Blu-Ray rekordér s kabelovým tunerem ani designová sluchátka série HDX a samozřejmě produkty oceněné EISA, VIERA TV TX-P50VT50 a Blu-Ray přehrávač DMP-BDT500.

 

Panasonic na IFA 2012: elektromobil s lithio-iontovými bateriemi

 

Z technologických řešení se Panasonic pochlubil projektem pro pokrytí letadel Air France a KLM signálem 3G a Wi-Fi, díky čemuž lze na palubě dopravních letounů nejen surfovat po internetu a vyřizovat důležité e-maily, ale i telefonovat. Velké pozornosti návštěvníků se také těší komplexní projekt elektromobilu. Samozřejmě nechybí ani další eketronika a domácí spotřebiče včetně bílé techniky. V této oblasti jsou velmi atraktivní spotřebiče vybavené zdroji typu Inverter místo konvenčních. Díky tomu je výrazně nižší spotřeba, patří do energetických tříd A+ až A+++.

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Zprávy  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: