Novinky PocketBook na IFA 2012 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální fotografie

Novinky PocketBook na IFA 2012

7. září 2012, 00.04 | Společnost PocketBook International S.A. v Berlíně uvedla inovovanou elektronickou čtečku knih s technologií elektronického inkoustu – PocketBook Basic New, která oproti původnímu modelu poskytuje novou funkčnost, poutavé uživatelské rozhraní, jednodušší ovládání a lepší ergonomii i design.

 

A druhou novinkou je designový model 7“ ultratenkého tabletu, který využívá OS Android 4.0.4 a dodává se v několika barvách s jedinečnou sadou předinstalovaných aplikací pro výkonné a snadné využití všech možností zábavy, práce, komunikace i surfování po internetu.

 

Tablet PocketBook SURFpad  bude uveden do prodeje během října 2012 za velmi zajímavou cenu – 2490 Kč. Příznivá bude také cena čtečky PocketBook Basic New, zvlášť s přihlédnutím k množství podporovaných formátů, a to 2399 Kč a její prodej bude zahájen ještě během září.

 

PocketBook Basic New - bílý a šedý

 

PocketBook Basic New

 

Tento inovovaný model elektronické čtečky knih je koncipován tak, aby co možná nejlépe vyhovoval všem, kdo se chystají udělat první kroky do světa elektronického čtení za přijatelnou cenu. Funkčnost a ovládací prvky jsou snadno srozumitelné i začátečníkům. Výrobce usiloval o to, aby čtení se co nejvíce blížilo čtení papírové knihy a aby uživatelé ocenili výhody elektronické knihy ve srovnání s klasickou, samozřejmě hlavně možnost mít s sebou celou knihovnu, tedy možnost ukládání a přenášení velkého množství knih v tenké přenosné čtečce. Na 32GB paměťovou kartu lze uložit až 35 000 knih!

 

Během výroby základního modelu PocketBook Basic 611 bylo prodáno přibližně 200 000 kusů, přičemž 20 000 z nich našlo své zákazníky v Evropě. Kapesní dotykový model PocketBook Touch 622, který se stále vyrábí a prodává, si pořídilo celkem asi 100 000 uživatelů, 20 000 z nich pocházelo ze západní Evropy.

 

Podle výsledků nezávislého testu e-čteček známého evropského IT magazínu Computer Bild byla vyhlášena jako nejlepší elektronická čtečka PocketBook Touch a získala ocenění “The choice of Computer Bild”. 

 

PocketBook Touch byl také ohodnocen mezi nejlepšími čtyřmi e-čtečkami s multidotykovým displejem jako vítěz testu odborníky z populárního německého IT-periodika Tablet PC.

 

Ve srovnávacím testu německého High-Tech magazínu SFT ze srpna 2012 získal PocketBook Touch také primát, a to pro jeho rychlé zobrazování a kontrasty.

 

PocketBook Basic 611 a modely Touch dosáhly prodejně mezi top 10 na oline obchodě Pixmania ve Francii.

 

PocketBook představuje na veletrhu také svůj zbrusu nový model – 7“ ultra tenký tablet založený na systému Android 4.0.4 s jedinečnou sadou předinstalovaných aplikací, která uživatelům pomůže snadno získávat zkušenosti v oblasti zábavy, práce a komunikace, stejně jako surfovat po internetu.

 

PocketBook SURFpad je výbornou volbou pro ty, kdo žijí opravdu on-line. Kdykoli budete připraveni komunikovat na sociálních sítích, sledovat on-line videa, číst nejnovější zprávy a získávat všechny potřebné informace nebo nakupovat v elektronických obchodech!

 

Připomeňme, že PocketBook 10"získal prestižní ocenění Red Dot v kategorii "produktový design". Jednalo se o první designerské ocenění od Design Zentrum Nordrhein Westfalen pro ukrajinskou společnost.

 

Kromě toho bude v rámci 2013 gadgets prototypes představena všem účastníkům "ReadRate" – nejnovější služba uváděná společností PocketBook.

 

"ReadRate", nejnovější služba uvedená PocketBookem, se zaměřuje na obohacení zážitku ze čtení pro milovníky knih tím, že poskytuje nové a snadné způsoby k tomu, aby čtenáři byli více společenští a získali větší potěšení ze čtení.

 

"Readrate" vás zavede do nového světa, ve kterém vám jen několik kliknutí umožní sdílet dojmy ze čtení a poutavé myšlenky nejen se svými přáteli a rodinou bez ohledu na to, kde právě jsou, ale také s dalšími lidmi po celém světě, kteří mají stejnou vášeň.

 

PocketBook Basic New

 

PocketBook Basic New – základní údaje v kostce:

Přibližné, zaokrouhlené rozměry: 12 × 18 × 1 cm

Hmotnost: 180 g

Typ obrazovky: E Ink Vizplex s úhlopříčkou 6 palců; vnější materiál: sklo

Nabízené barvy: tmavě šedá, bílá

Materiál pouzdra: plast

Baterie a její výdrž při aktivním čtení: Li-Polymer; 3,7 V/1000 mAh, otočení 8000 stran

Procesor: 800 Mhz; RAM  128 MB, ROM 2 GB (skutečná kapacita dostupné vnitřní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci vašeho zařízení)

Rozhraní/sloty: Micro USB (12 MB/s); slot pro paměťovou kartu Micro SD (až do 32 GB)

Textové formáty: EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (Mobi)

Grafické formáty: JPEG, BMP, PNG, TIFF

Další funkce: 3 slovníky, kalendář, kalkulačka, hry, poznámky, knihovna

 

Model "PocketBook Basic New" je jednou z nejtenčích a nejlehčích elektronických čteček v rámci řady produktů PocketBook. Tento snadno přenosný přístroj můžete použít téměř kdekoli. Čtečka je ještě efektivnější než dosud a nový materiál použitý na zadním panelu vám umožní pohodlnější držení přístroje. Ovládací tlačítka jsou umístěna na výborně dosažitelných místech, takže otáčení stránek knih je intuitivní i při držení přístroje jednou rukou. K dispozici je 5ti tlačítkový řídící joystick a dvě klávesy umístěné na předním panelu poskytují velmi efektivní a funkční ovládání při čtení.

 

Nový PocketBook kombinuje stylový design, jednoduchost a multifunkčnost. Lze ho snadno držet i ovládat pouze jednou rukou. U nové čtečky uživatelé jistě ocení kvalitu nového šasi PocketBook, které se nyní vyrábí v továrnách Foxconn, tedy u největšího výrobce spotřební elektroniky na světě. Na spodním boku předního panelu jsou umístěna tlačítka start a reset, Micro USB port, který je určen pro nabíjení i připojení přístroje k jiným zařízením, a také paměťový slot Micro SD pro karty o kapacitě až 32 GB. Ostatní strany a boky jsou bez konektorů a tlačítek.

 

PocketBook Basic New je postaven na technologii displeje E-Ink. Jeho hlavní výhodou je absence negativního vlivu na únavu očí, který je typický pro LCD displeje. Pocit ze čtení z displeje je podobný, jako při čtení tištěné papírové knihy: po několika minutách čtení zapomenete, že místo knihy držíte v ruce elektronickou čtečku. Obrazovka E Ink Vizplex o velikosti 6 palců a s rozlišením 800 × 600 obrazových bodů, respektive 166 dpi, podporuje 16 úrovní šedi a výborně zobrazuje komplexní texty a ilustrace. PocketBook Basic New lze díky antireflexní technologií používat i na přímém slunci a displej poskytuje také výbornou viditelnost i při pohledu z úhlu. Uživatel si také může nastavit režim otáčení stránek bez „black-outů“, stačí povolit tuto funkci v menu.

 

Ovládání nového PocketBook Basic New je velmi snadné, a to i tehdy, když držíte přístroj pouze v jedné ruce. Při zapnutí přístroje se zobrazí hlavní nabídka, která ukazuje knihovny, aplikace, poznámky, odkaz na nastavení, stejně jako historii vašich nedávno přidaných nebo právě čtených knih. Toto nové hlavní menu výrazně usnadní práci s několika knihami najednou. 

 

Detailní nastavení umožňuje upravit text podle vlastních preferencí: vyzkoušejte si různou velikost a typ písma, experimentujte s prostorem mezi řádky, okraji a dělením slov a zcela jistě najdete své vlastní optimální nastavení. Můžete si také vybrat motiv, spouštěcí obrazovku a zvolit textový displej s nebo bez odstínů šedi.

 

Nový model je vybaven lepšími záložkami a funkcí poznámek, k dispozici je i samostatná jednodušší aplikace pro přidávání a mazání poznámek. Zobrazit můžete všechny poznámky, které jste si udělali při čtení v knize, nyní jsou přidány přímo do obsahu knihy. Pro jednoduchost jsou všechny poznámky, záložky a obsah přístupné jedním kliknutím. 

 

Aktualizovaný model obsahuje nejnovější verzi operačního systému Linux, software je stále optimalizován a modernizován našimi softwarovými inženýry tak, aby poskytoval nejlepší možný výkon. Díky pravidelné aktualizaci firmwaru budete při e-čtení vždy o krok napřed.

 

PocketBook Basic New je postaven na procesoru Freescale 800 MHz, který řídí vysoce interaktivní zařízení a reaguje téměř okamžitě na jakýkoli povel. Má nově navržené ovládací rozhraní, které poskytuje rychlý přístup ke všem důležitým informacím. Je jednoduché, snadno použitelné a představuje další krok pro pohodlné čtení a zvýšení výkonu a použitelnosti ve srovnání s předchozí verzí. Po zapnutí přístroje se zobrazí hlavní nabídka zobrazující nejdůležitější položky, jako jsou knihovny, aplikace, poznámky a nastavení. Seznam upozornění, posledních přidaných knih a aktuálně čtených knih je zobrazen v horní části menu. Tato nová hlavní nabídka výrazně usnadní čtení několik knih současně, stejně jako správu elektronického obsahu.

 

Jednou z nových vlastností aktualizovaného software pro PocketBook Basic je vylepšená funkčnost při prohlížení formátu PDF. To je zvláště užitečné pro tuto 6“ čtečku bez multidotykového ovládání. K dispozici je 5 dostupných režimů pro prohlížení souborů PDF, které umožňují číst obsah podle jeho rozložení nejvhodnějším způsobem, což zahrnuje přizpůsobení šířky stránky, okraje a oříznutí stránek, celostránkové prohlížení, zobrazení sloupců (2, 3 nebo 4 sloupce) a přeformátování textu.

 

Kdykoli při čtení lze změnit velikost textu pomocí kláves „nahoru“ a „dolů". Také je možno využít předinstalované slovníky, a to přímo při čtení, aniž by bylo nutné přepínat obrazovky. Kapacita vnitřní paměti je cca 2 GB, liší se v závislosti na softwarové konfiguraci konkrétního zařízení, a  použít je možno paměťovou kartu Micro SD s kapacitou až 32 GB.

 

Kapacita vestavěné lithium-polymerové baterie je 1000 mAh. Na jedno nabití umožní otočit až 8000 stran, což zahrnuje intenzivní měsíční čtení bez nutnosti dobíjení čtečky. Výdrž baterie přirozeně ovlivňuje způsob používání a nastavení přístroje.

 

PocketBook Basic New podporuje mnoho formátů, což je koneckonců společným klíčovým znakem všech zařízení PocketBook. Podporuje 15 textových formátů, PDF (ADOBE DRM), EPUB (ADOBE DRM), PDF, EPUB, FB2, TXT, DJVU, RTF, HTML, CHM, DOC, TCR, FB2.ZIP, PRC, DOCX, a čtyři grafické formáty – JPEG, BMP, PNG a TIFF. Uživatel může začít číst ihned po zakoupení čtečky. Je totiž dodávána s předinstalovanou rozsáhlou sadou knih zdarma, a to ve více než deseti jazycích. Zajímavým rozšířením jsou některé užitečné aplikace a hry, třeba prohlížeč fotografií, kalkulačka, slovník, kalendář a hodiny nebo hry Klondike, Sudoku, Snake a šachy.

 

Tablet PocketBook SURFpad

 

Nový, mimořádně tenký tablet se sedmipalcovou obrazovkou je postavený na operačním systému Android 4.0.4 a nabízí jedinečnou sadu předinstalovaných aplikací pro výkonné a snadné využití všech možností zábavy, práce, komunikace i surfování po internetu. Uživateli nebo uživatelce umožňuje být kdykoli a kdekoli připraven(a) komunikovat na sociálních sítích, sledovat on-line videa, číst nejnovější zprávy a získávat všechny potřebné informace nebo nakupovat v elektronických obchodech. Nabízí množství aplikací, služeb a předem nahraného obsahu pro zábavu a pro práci nabízí kompletní balík kancelářských aplikací a mailových klientů.

 

Tablet PocketBook SURFpad

 

PocketBook SURFpad – základní údaje přehledně:

Přibližné, zaokrouhlené rozměry: 20 × 12 × 1 cm

Hmotnost: 285 g

Displej: kapacitní dotykový TFT LCD, 7 palců, 800 × 480 px

Barvy: černá & šedá, černá & bílá, černá & červená

Baterie: Li-Polymer, 3000 mAh

Procesor: 1 GHz Cortex A8; RAM 512 МB, ROM 4 GB

Rozhraní/sloty: Micro USB (12 Mb/s); audiovizuální výstup 3,5 mm, reproduktory 2× 0,5 W; externí paměťový slot na Micro SD s kapacitou až 32 GB

Kamera: přední, 0,3 Mpx

Podporované formáty E-knih: EPUB, PDF, EPUB, PDF, FB2, FB2.zip, TXT, RTF, HTM, HTML, DOC, DOCX

Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, GIF

Audioformáty: MP3, WMA, AAC, OGG, MIDI

Videoformáty: ASF, MKV, AVI, MP4, FLV, WEBM, 3GP, MOV, MPG, WMV

Další vybavení: gyrosensor, Wi-Fi (b/g/n)

Další aplikace a služby: webový prohlížeč, e-mailový klient, audiopřehrávač, videopřehrávač, kalendář, Cool Reader, Office Suite Pro v.6, ArkMC, IM+, výuka angličtiny, souborový manažer, Obreey diář, Obreey Market a rychlý přístup na Obreey Store

 

PocketBook SURFpad je určen pro každodenní použití. Proto je tenký, lehký i ergonomický a je vybaven reproduktory a přední kamerou. Všechny jeho části jsou vyrobeny se zaměřením na pohodlné použití ať už při surfování na internetu nebo sledování celoobrazovkového videa. Sedmipalcový multidotykový displej umožňuje snadno procházet jakýkoli obsah. Chytrá obrazovka výborně zobrazí jak internetové webové stránky, tak i video ve vysokém rozlišení. Vestavěný gyroskop automaticky otočí zobrazení podle natočení přístroje, a to o 90, 180 nebo 270 úhlových stupňů.

 

PocketBook SURFpad je tablet typu „vše v jednom“. Uživatelské rozhraní a rozložení se upraví díky multisenzorovým ovládacím prvkům a poskytne vám vždy maximálně příjemný uživatelský komfort. Citlivá dotyková obrazovka umožňuje rychlé a efektivní použití všech funkcí. Je postaven na 1GHz procesoru Cortex A8 s podporou 512 MB RAM. Přístroj je založen na operačním systému Android 4.0.4, který zajišťuje vysokou výkonnost, velkou sadu aplikací a snadno konfigurovatelnou synchronizaci s využitím služeb cloud. Poskytuje tudíž svižné prostředí potřebné pro efektivní práci a multifunkční použití. Prohlížení obrázků a videoklipů, poslech hudby, surfování na internetu a čtení knih, vše lze dělat současně, pokud uživatel chce. Pro snadné připojení k internetu disponuje technologií Wi-Fi 802.11 (b/g/n) s vestavěnou anténou. Obsahuje vestavěnou flash paměť o kapacitě 4 GB a slot pro externí kartu microSD, pomocí které lze paměť rozšířit až o 32 GB.

 

PocketBook SURFpad

 

Vestavěný Lithium-polymerový akumulátor o kapacitě 3000 mAh umožní majiteli přístroje pracovat nebo bavit se podle momentálního použití, a to 7 hodin práce s průběžným použitím všech aplikací a využití (aktivní Wi-Fi, surfování po webu, čtení, poslech hudby a sledování videa), respektive 6,5 hodiny non-stop přehrávání videa.

 

PocketBook SURFpad se stejně jako všechny zařízení PocketBoook vyznačuje podporou mnoha různých formátů. Otevřít můžete 10 formátů videa - ASF, MKV, AVI, MP4, FLV, WebM, 3GP, MOV, MPG, WMV - 5 audio formátů - MP3, WMA, AAC, OGG, MIDI - 10 textových formátů - EPUB, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF – a 4 grafické formáty - JPEG, BMP, PNG, GIF. Kromě toho byly do PocketBook SURFpad integrovány přizpůsobené aplikace od jeho designéra – Obreey Products Company. K dispozici je jedinečný a optimalizovaný souborový manažer, který vám dává možnost spravovat všechny soubory na vašem SURFpadu.

 

Unikátní předinstalovaná aplikace s názvem "Obreey Diary" je velmi vhodná pro studenty, školáky i všechny ty, kdo se rádi vzdělávají. Je nezbytná pro dobré plánování a sledování rozvrhu a poskytuje flexibilní možnosti nastavení. Díky využití "Obreey Diary" si budete moci vytvořit svůj vlastní plán, abyste zvládli všechny obory a předměty, které potřebujete. Vše je rozděleno do časových segmentů a kategorií, které si můžete sami přizpůsobit. S využitím přiřazení domácích úkolů a termínů budete ovládat svůj studijní proces, jeho rozsah, dynamiku i účinnost. Každý úkol může mít svoji prioritu a může být zařazen do daného rozmezí.

 

K dispozici je také nainstalovaný balík Office Suite Pro v.6, který vám umožní pracovat na PocketBook SURFpad s kancelářskými aplikacemi. Jedná se o sadu k práci s elektronickými kancelářskými dokumenty a pohodlnému prohlížení PDF dokumentů. Pro čtení elektronických knih můžete použít vestavěnou aplikaci CoolReader s množstvím nových a zajímavých funkcí, které vám pomohou obohatit vaše zážitky ze čtení.

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Zprávy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: