VSE - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


VSE

Ilford Galerie Prestige: nová řada inkjetových fotografických papírů

15. března 2012, 00.00 | Společnost FOMEI zahájila prodej nové řady papírů pro fotografie zhotovované inkoustovou tiskovou technologií. Ilford Galerie Prestige je prakticky nástupcem řad Ilford Galerie Smooth a Ilford Galerie Gold. Tyto řady byly sloučeny do jedné, nazvané Prestige. V nabídce jsou ale také velmi zajímavé novinky!

 

 

 

Adobe Photoshop Lightroom 4 je k dispozici

14. března 2012, 02.00 | Nejnovější verze programu Lightroom, který umožňuje rychle importovat, spravovat, vylepšovat a prezentovat digitální snímky, byla vydána letos v lednu jako veřejná beta verze. Nyní je fotografům k dispozici pro Mac OS a Windows za cenu 109 €, upgrade za 62 € (ceny jsou bez DPH). Lightroom 4 nově nabízí propracovanou technologii pro zpracování stínů a světel, nástroje pro vytváření fotografické knihy, ovládací prvky pro další lokální přizpůsobení a lepší podporu zpracování videa.

 

 

 

Seminář UGD: Signmaking (Jan Hrkal)

6. března 2012, 00.00 | Březnový seminář je zaměřen na signmaking. Jan Hrkal vysvětlí účastníkům vše, co potřebují, aby dokázali vytvořit korektní podklady pro výrobu nejrůznějších tabulí, cedulí a dalších reklamních nosičů.

 

 

 

Digit #76 - Softwarové novinky & iMenu pro restaurace

4. března 2012, 00.00 | Digit se tentokrát zaměřil na novinky z oblasti operačních systémů. Pobavili jsme se o Mountain Lionovi, stejně jako o dlaždicích. Nevynechali jsme ani iBooks Author, skvělou aplikaci Reflection (udělá z vašeho Maca Apple TV) a speciální tužku pro psaní na kapacitních displejích (Dagi, Jot Add). Rozhovor se točil kolem aplikace iMenu a v závěru najdete ukázku aplikace iFiles pro iPad a Photoshop Touch v kombinaci s programem Reflection.

 

 

 

GFI VIPRE Antivirus na českém trhu

2. března 2012, 00.00 | GFI Software nově na českém trhu nabízí antivirový program „VIPRE“. Jeho důmyslné řešení poskytuje vysoký uživatelský komfort díky minimálnímu vlivu na výpočetní výkon stolního počítače, notebooku nebo tabletu a uživatele jen minimálně obtěžuje. Na výběr je několik řešení pro firmy i domácnosti včetně výhodné licence Homesite.

 

 

 

JVC DLA-X30 – 3D Full HD D-ILA projektor pro domácí kino

1. března 2012, 00.00 | Vyzkoušeli jsme jeden ze tří nových projektorů, které rozšířily nabídku JVC v listopadu 2011. Oproti modelům X70R a X90R má nižší výkon, méně funkcí a režimů, ovšem je to cenově dostupný projektor pro širší okruh potenciálních uživatelů s výborným poměrem ceny a výkonu. Pro test jsme měli zapůjčen i 3D vysílač plus dvoje brýle, umožňující sledovat obraz s prostorovým efektem.

 

 

 

Multimediální tablet Fujitsu Stylistic M532 s operačním systémem Android

28. února 2012, 00.00 | První multimediální tablet společnosti Fujitsu se systémem Android určený pro práci i soukromé použití má být na českém a slovenském trhu k objednání od 1. března 2012 a jeho cena má začínat na 549 eurech. Výrobce svůj nový multimediální tablet představuje jako ideální mobilní zařízení pro profesionály, kteří chtějí spojit práci a zábavu.

 

 

 

Fine-Art print services: tiskněte u profíků

27. února 2012, 00.00 | IDIF ve spolupráci se společností FOMEI provozuje od roku 2011 tiskové centrum / STUDIO Professional, které demonstruje nejmodernější technologie tisku, laminace, kašírování (a další finalizace a adjustace) fotografií, uměleckých děl a grafik. To vše do až velikostí B0+ (resp. do šíře média až 1118 mm). Přijďte k nám, určitě nebudete zklamáni...

 

 

 

European Design Awards - uzávěrka přihlášek již 7.3.

26. února 2012, 00.00

Výrobce uvádí, že tiskárnu SC-S30610 od počátku vyvíjel s cílem nabídnout vysoce efektivní a ekonomickou výrobu při minimálních pořizovacích a celkových nákladech. Umožňuje majitelům tiskáren, výrobcům poutačů, provozovatelům kopírovacích služeb a reprodukčním centrům rozšířit portfolio. Tiskárna dokáže zpracovat různé grafické materiály od plakátů, nápisů, bannerů, podsvícených panelů a materiálů pro prodejní místa až po fólie pro polep automobilů, interiérové dekorace a výstavní poutače. Podporuje také širokou škálu médií v rolích, což uživatelům umožňuje spolehlivě a cenově výhodným způsobem tisknout na vinylové, PVC a průhledné fólie, fotografický papír a celou řadu oblíbených podkladových materiálů pro bannery.Marco van Niekerk, senior product manager společnosti Epson, uvedl: „Nastavení tiskárny SC-S30610 je jednoduché a rychlé. Instalace těžkých médií v rolích je obvykle úkolem pro dvě osoby, ale díky našemu unikátnímu zvedacímu systému ji snadno zvládne jediný člověk. Napínání médií, tradičně dostupné pouze z přední části tiskárny, lze ovládat jak zepředu, tak i zezadu. To znamená, že obsluha nemusí ztrácet čas přecházením z prostoru za tiskárnou dopředu a naopak. Tak je zkrácena doba nutná pro nastavení a zvýšena produktivita.“

Přesná mechanika Epson společně s ověřenou technologií tiskové hlavy Micro Piezo zaručují nepřetržitý a bezproblémový provoz a minimalizují nutnost údržby a prostoje. Tiskárna zvládne vysoké pracovní zatížení díky rychlosti tisku od 7,3 do 29,4 m2 za hodinu v závislosti na tiskovém režimu. První hodnota je typická pro tisk interiérových plakátů, druhá pro výrobu bannerů do venkovního prostředí. Tiskárna nabízí také režim vysoké kvality pro nejnáročnější tvorbu, která bývá prohlížena zblízka – v tomto režimu je využito plné rozlišení tiskárny 1440 × 1440 dpi.Odborníci ze společnosti Epson vyvinuli nový ekosolventní inkoust Epson UltraChrome GS2 a novou generaci tiskových hlav Epson TFP. Jak je zřejmé už z označení, nový inkoust vychází z vlastností inkoustu UltraChrome GS, který se používá v tiskárnách Epson Stylus Pro GS6000, a je obohacen o nové složení žluté barvy, která má delší světlostálost. Jedná se o novou generaci čtyřbarevné inkoustové technologie Solvent s řadou předností, mezi které patří mimořádně rychlé schnutí, vynikající kompatibilita s mnoha potisknutelnými médii a dlouhá životnost – výborná světlostálost (až tři roky venku bez laminace s UV filtrem. Inkoust je bez zápachu, neobsahuje nikl a nevyžaduje speciální větrání, což umožňuje použití tiskárny SC-S30610 i v běžném kancelářském prostředí.Tiskárna SC-S30610 používá 700ml inkoustové kazety s vysokou výtěžností, které není třeba tak často vyměňovat. Inkoustové kazety jsou vratné, tím je snižována produkce odpadu. Negativní dopad na životní prostředí i provozní náklady jsou dále sníženy díky energetické účinnosti tiskárny, která splňuje podmínky programu ENERGY STAR.

Nová generace tiskových hlav Epson MicroPiezo TFP – Thin Film Piezo je pokročilá technologie, která zajišťuje excelentní přesnost umístění bodů pro extrémní kvalitu tisku, poskytuje vyšší spolehlivost pro snížení prostojů a umožnila přibližně zdvojnásobit rychlost tisku ve srovnání s předchozí generací tiskových hlav. Tisková hlava má 10 kanálů á 360 trysek, šířku více než 1 palec a technologii pro zvýšenou variabilitu kapiček. Tiskové rozlišení je až 1440 × 1440 dpi. K dispozici jsou i pokročilé funkce, jako je automatické zarovnání a čištění tiskové hlavy nebo technologie nátěrů, které odpuzují inkoust a pomáhají eliminovat ucpávání trysek.Jako RIP je pro každou tiskárnu SureColor S30xxx k dispozici ONYX GamaPrint Pro. Nabízí snadné použití včetně Full Rip-queue a obsahuje jednoduché nástroje pro třídění podle velikosti nebo ořezávání. Epson dodává všechny profily pro většinu z nejprodávanějších médií, RIP umožňuje média přidávat a přehodnotit. Zahrnuje Epson AccuPhoto Screening Technology a True PANTONE Spot Color. Samozřejmostí je možnost upgradovat na vyšší verzi a rozšířit systém o další speciální funkce.Epson SureColor SC-S30610 – hlavní vlastnosti:
Možnost tisku na celou řadu natíraných i nenatíraných médií do šířky 64 palců (162,6 cm).
Díky důmyslnému zvedacímu systému zvládne instalaci médií v rolích jedna osoba.
Snadno přístupné ovládání systému, napínání médií zezadu i zepředu.
Rychlost tisku až 29,4 m2/h (vysokorychlostní režim; 10 m2/h v produkčním režimu; 7,3 m2/h v režimu vysoké kvality; vše na vinylová média).
Nová tisková hlava Thin Film Piezo pro přesné formování kapiček a dlouhou životnost produkce.
Zdokonalený ekosolventní inkoust nevyžaduje větrání a je vhodný k použití v kancelářském prostředí.
Energetická účinnost tiskáren splňuje podmínky programu ENERGY STAR a vysoce ekonomické, vratné 700ml inkoustové kazety zaručují minimální náklady na výtisk.
Trvanlivé výtisky – díky novému inkoustu UltraChrome GS2 je doba světlostálosti při venkovním použití bez laminace tři roky.
Rozlišení až 1440 × 1440 dpi s několika průchody pro hladké přechody barev a jemný detail.
Rozhraní Ethernet a USB.
Volitelný podávací systém pro těžké role až do 80 kg.
Volitelný zahřívací systém zajišťující rychlejší zasychání výtisků při vysokém objemu produkce.

Tiskárna Epson SC-S30610 má svou velkou premiéru na veletrhu Fespa Digital 2012 ve dnech 21. až 24. února 2012 v Barceloně v expozici společnosti Epson (E20). Tiskárnu bude možné zakoupit od března 2012, kdy bude také stanovena její cena pro český trh.

 

 

 

Rozšiřte si své fotografické obzory (Kurzy)

24. února 2012, 00.00 | Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů IDIFu...

 

 

 

Strana výpisu

3 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: