PaintShop Pro 7 beta je na světě - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Download

PaintShop Pro 7 beta je na světě

10. července 2000, 00.00 | Co nového nabízí vyspělý shareware bitmapový editor představující důstojnou alternativu Adobe Photoshopu? Možnost downloadu nejnovější verze.

Koncem minulého týdne uvolnila společnost Jasc betaverzi nejnovější verze PaintShopu Pro - konkrétně verzi 7.0. Na základě prvních praktických zkušeností s programem je vidět, že Jasc si uvědomuje ohromnou marketingovou sílu Adobe a tak se svým PaintShopem míří na trochu jiný trh - v sedmé verze přibyla řada velmi sympatických automatických funkcí pro občasné uživatele grafických programů. PaintShop Pro je tak zas o trochu blíže např. uživatelům digitálních fotoaparátů, kteří potřebují upravit kvalitu získaných snímků.

Pro ty jsou k dispozici např. tyto nové funkce:

  • automatické nastavování barevnosti, jasu a saturace snímků
  • automatické odstraňování červených očí
  • jednoduché odstraňování prachu, škrábanců a dalších nečistot
  • nastavování histogramu fotografií
  • vylepšování komprimovaných obrazků
  • odstraňování moaré
  • a další

Pochopitelně, však, že PaintShop neztrácí smysl ani pro pokročilé uživatele, kterým stále nabízí podobné nástroje, jako Adobe Photoshop.

Mezi novinky patří dále vylepšení nástrojů pro ukládání grafiky pro web. K dispozici je optimizer pro prohlížení grafiky při různých stupních komprese a program umožňuje následně prohlédnout optimalizovaný obrázek také v definovaném internetovém prohlížeči (lze definovat max. tři prohlížeče). Novinkou je možnost optimalizovat grafiku ve formátu PNG.

Tvůrci grafických prezentací ocení možná řadu nových efektů - od vytváření efektu starého novinového papíru přes různé plastické efekty, ohýbání stránek, vytváření lesků až např. po vytváření 3D tlačítek. Na rozdíl od Photoshopu jsou efekty v nabídce zobrazeny nejen pod svým jménem, ale také grafickou ikonou napovídající, k čemu funkce slouží.

Celá nová řada funkcí je k dispozici při práci s vektorovými objekty - ty lze nyní kreslit v samostatné vrstvě (program umí pracovat i s bitmapovými vrstvami) a objekty lze spojovat, vektorovým linkám lze přiřazovat styly, objekty lze zarovnávat podobně jako např. v CorelDraw, a novinkou je také možnost exportu vektorové vrstvy samostatně.

Novou příjemnou funkcí je také možnost uložení rozvržení pracovní plochy, zarovnávání grafiky k vodítkům, příkaz Repeat pro opakování posledního příkazu a např. funkce Auto Save pro automatické ukládání práce v jejím průběhu.

Novinek je jednoduše v programu celá řada a podle nás PaintShop Pro 7 rozhodně stojí za vyzkoušení. Jako příklad použití jedné z nových funkcí se můžete podívat na práci funkce JPEG Artifact Removal určené pro vylepšení obrázků komprimovaných ztrátovou kompresí (např. JPG v digitálním fotoaparátu).


Všechny funkce mají v PaintShopu přehledné dialogy s náhledy, ve kterých je možné v reálném čase pozorovat prováděné změny

Výsledek vylepšení obrázku po ztrátové kompresi (vlevo vylepšený obrázek, vpravo originál):


Výsledek rekonstrukce obrazu po ztrátové kompresi je velmi dobrý

PaintShop Pro 7 si můžete nahrát ZDE (cca 27 Mb). Součástí instalace je také animační program Jasc Animation Shop 3.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: