3dscena - vlastni - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


3dscena - vlastni

A přece se točí… (díl první)

12. května 2004, 00.00 | Základním klíčem ke kvalitní animaci je dobrá synchronizace pohybů objektů ve scéně. A při tom platí, že čím méně pohybů musíme nastavit ručně, tím lépe. Ideální je, když se pohyby vytvoří samy, automaticky, při pohybu nějakého základního objektu. Vytvoříme si tedy základní chování XPresso, které bude definovat rotaci kol při pohybu automobilu.

 

 

 

Alias Maya v praxi na Mac OS X

21. ledna 2004, 00.00 | Již 27. ledna se koná MujMAC Apple Forum - jedinečné setkání uživatelů počítačů Apple pořádané redakcí našeho bratrského webu MujMac.cz. Jednou ze zajímavých přednášek programu je také předvedení práce v programu Maya na Mac OS X.

 

 

 

Soutěž o nejrealističtější render podzimní krajiny - nominace zveřejněny

19. prosince 2003, 00.00 | V galerii serveru byly zveřejněny došlé nominace do soutěže o nejrealističtější render podzimní krajiny. Vítěz tentokrát získává fototiskárnu Canon.

 

 

 

Soutěž o nejrealističtější render podzimní krajiny - nominace zveřejněny

18. prosince 2003, 00.00 | V galerii serveru byly zveřejněny došlé nominace do soutěže o nejrealističtější render podzimní krajiny. Vítěz tentokrát získává fototiskárnu Canon.

 

 

 

3D soutěž o Šálek kávy - výsledky soutěže

10. září 2003, 00.00 | Rozhodování bylo tentokrát již složitější, než v minulém kole soutěže - minimálně mezi několika prvními místy. Nicméně vítěz je podle čtenářského i redakčního hlasování nakonec poměrně jednoznačný.

 

 

 

Tag kompozice, aneb jak v CINEMĚ 4D nastavit, aby měl každý objekt vlastní parametry renderu

13. června 2003, 00.00 | Pomocí tagu (chování) kompozice se dá jakémukoliv objektu ve scéně nastavit specifické chování při renderu. Toto chování může nejen zásadně ovlivnit kvalitu výsledného obrázku, ale také výpočtový čas, což není rozhodně zanedbatelný parametr.

 

 

 

Výsledky soutěže o nejhezčí 3Dkvět a vyhlášení nové soutěže

6. června 2003, 00.00 | Pokud vás inspiruje vyhlášení výsledků o nejlepší 3Dkvět, máme pro vás dobrou zprávu - nyní se můžete zapojit do nové soutěže o nejlepší grafiku šálku kávy a vyhrát hodnotný grafický software.

 

 

 

Multi–Pass Rendering, renderování do vrstev v CINEMĚ 4D

6. června 2003, 00.00 | Mezi výhodné vlastnosti programu CINEMA 4D patří to, že umožňuje renderovat obrázky do vrstev, například do formátu psd. A tak si v tomto tutoriálu zkusíme vyrenderovat jeden obrázek a ten posléze upravíme v aplikaci Adobe Photoshop.

 

 

 

Render statických obrázků a animací v CINEMĚ 4D, toť téma dalšího referenčního tutoriálu

4. června 2003, 00.00 | Jak efektivně nastavit render pro statický obrázek? A co nastavení pro animace? To jsou otázky, na které odpoví následující článek, který se tomuto tématu věnuje.

 

 

 

XPresso 3, manipulace s vektory, třetí tutoriál na editor XPresso v CINEMĚ 4D

28. května 2003, 00.00 | Pomocí editoru XPresso nastavíme chování psa a jeho pána. No opravdu! Kam půjde objekt pána, tam podle délky vodítka půjde i objekt psa. To vše díky technologii XPresso a práci s vektory.

 

 

 

Strana výpisu

4

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: