Proběhlo vyhlášení výsledků fotografické soutěže „Sony – Tvůj úsměv“ - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zprávy

Proběhlo vyhlášení výsledků fotografické soutěže „Sony – Tvůj úsměv“

6. října 2008, 00.00 | Společnost Sony uspořádala fotografickou soutěž s charitativním podtextem, která nesla název „Tvůj úsměv“. Do této soutěže se přihlásilo více než 6 000 soutěžících. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo dne 30. září v prostorách SOHO + Restaurant & Garden. Hlavní cenou pro výherce byl například let balónem. Nicméně tou největší výhrou pro všechny lidi dobré vůle bylo jistě předání finančního daru v hodnotě 200 000 Kč pro charitativní organizaci „Zdravotní klaun“, která rozveseluje děti v nemocnicích.

Společnost Sony uspořádala fotografickou soutěž s charitativním podtextem, která nesla název „Tvůj úsměv“. Do této soutěže se přihlásilo více než 6 000 soutěžících. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo dne 30. září v prostorách SOHO + Restaurant & Garden. Hlavní cenou pro výherce byl například let balónem. Nicméně tou největší výhrou pro všechny lidi dobré vůle bylo jistě předání finančního daru v hodnotě 200 000 Kč pro charitativní organizaci „Zdravotní klaun“, která rozveseluje děti v nemocnicích.

Sony_TvujUsmev_soutez  Sony_TvujUsmev_soutez

Podmínkou účasti pro soutěžící v soutěži „Sony - Tvůj úsměv“ bylo zaslání fotografie, na které je zachycen co nejhezčí úsměv. Do soutěže dorazilo přes 6 000 fotografií od stejného počtu soutěžících. Zaslané fotografie vyhodnocovala odborná porota ve složení Ondřej Neff, fotograf a publicista, Rudolf Stáhlich, šéfredaktor FotoVideo, Helena Macenauerová, šéfredaktorka serveru Fotoaparat.cz, Jan Kalousek, zpěvák a fotograf, a Jiří Struk, Digital Imaging Sony Czech, a vybrala nakonec pět vítězných fotografií O další oceněné fotografii pak měli možnost rozhodnout návštěvníci webových stránek www.tvujusmev.cz, kde je také možné si prohlédnout veškeré fotografie, které bojovaly o hlavní cenu. Tou byl let horkovzdušným balónem přes Prahu, který byl plánován neprodleně po oficiálním předání cen vítězům. Nakonec se ale, kvůli nepříznivému počasí, neuskutečnil, takže si výherci svůj výherní let vyberou individuálně. Kromě letu balónem dostali všichni výherci také fotoaparát Sony a tričko s natištěnou výherní fotografií.

Sony_TvujUsmev_soutez

V soutěži „Sony - Tvůj úsměv“ nakonec zvítězili Jakub Čechura, Kateřina Kratochvílová, Evžena Aubrechtová, Alena Hubnerová a Jana Vicariová, jejichž snímky zabodovaly u odborné poroty. Paralelně byla vyhlášena i vítězka Andrea Šulceková, jejíž fotografie byla nejbodovanější návštěvníky webových stránek soutěže.

Sony_TvujUsmev_soutez  Sony_TvujUsmev_soutez

Sony_TvujUsmev_soutez  Sony_TvujUsmev_soutez

Sony_TvujUsmev_soutez  Sony_TvujUsmev_soutez

Celá akce měla také charitativní podtext, protože společnost Sony věnovala organizaci Zdravotní klaun finanční dar v hodnotě 200 000 Kč. Hlavním posláním tohoto občanského sdružení je podporovat psychickou pohodu hospitalizovaných dětí, a tím pomáhat k vylepšení jejich celkového zdravotního stavu. Zdravotní klauni humorem malé pacienty odreagují od strachu, napětí a od úzkostí spojených s léčbou či z neznámého nemocničního prostředí. Za organizaci "Zdravotní klaun" se slavnostního vyhlášení zúčastnili pan Gary Edwards, zakladatel a ředitel sdružení Zdravotní klaun, a paní Daniela Melíšková z oddělení Komunikace. Na akci hudebně vystoupil Jan Kalousek.

Sony_TvujUsmev_soutez  Sony_TvujUsmev_soutez

V rámci celé akce společnost Sony rovněž představila novou funkci u svých digitálních fotoaparátů, která se jmenuje „Smile Shutter“. Jedná se o technologii automatické detekce úsměvu. Ta je podle Sony schopná ihned po aktivaci funkce ve fotoaparátu detekovat úsměv na scéně, což znamená, že pokud systém fotoaparátu zachytí smějící se tvář, automaticky pořídí fotografii, aniž by bylo nutné zmáčknout spoušť. Přístroj je schopen díky integrovanému procesoru BIONZ rozlišit úsměv dospělého či dítěte. Fotoaparát také doladí zaostření, expozici a případně nastaví i blesk, takže výsledkem by měly být technicky povedenější fotografie plné úsměvů. Za vitrínami byly mimo jiné vystavené novinkové fotoaparáty Sony Cyber-shot T500, T700 či T77.

Sony_TvujUsmev_soutez

Sony_TvujUsmev_soutez

Organizátor soutěže firma Sony také letos oznámila zahájení druhého ročníku Sony World Photography Awards 2009. Jedná se o soutěž ekologicky laděné fotografie, v jejímž rámci jsou oceňováni profesionální i amatérští fotografové. Profesionální fotografové budou předkládat svá portfolia a ti nejlepší budou vybráni pro plně sponzorovaný projekt dokumentace světových regionů s deštnými pralesy. Zúčastnit se mohou také amatérští fotografové, kteří budou rovněž přizváni k předkládání snímků do kampaně globálního uvědomění – jejich fotografie mají vzdělávat a informovat. Do soutěže je možné se zapojit prostřednictvím webových stránek www.worldphotographyawards.org, na kterých lze najít podrobnější informace a podmínky soutěže.

Zdroj: Tiskové materiály Sony
Více informací a vítězné fotografie můžete najít zde:http://www.tvujusmev.cz

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Soutěž  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Zprávy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: