Fotofata: Fotosemináře v botanické zahradě - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Ze společnosti

Fotofata: Fotosemináře v botanické zahradě

26. listopadu 2012, 06.39 | Botanická zahrada hl. města Prahy - Troja navazuje na loňský úspěšný projekt fotoseminářů pro naprosté laiky, vybavené kompaktními fotoaparáty. V šesti jednodenních akcích se účastníci pokusí pořídit fotografii, která by se mohla dostat až na výstavu v prostorách botanické zahrady v létě 2013. Pracovat budou pod vedením profesionála - fotografa, novináře a cestovatele Topiho Piguly.

 

Šest nejlepších fotografií z akcí vybere veřejnost hlasováním, patnáct odborná porota. Od ledna do června 2013 se tak každou druhou sobotu v měsíci v areálu botanické zahrady sejde patnáct milovníků fotografie vybavených digitální fotografickou technikou. Po základním teoretickém úvodu vyrazí spolu s lektorem do „terénu“.

 

S malým fotoaparátem na velké fotky

 

Cílem projektu Fotofata je dokázat, že pod odborným vedením dokáže výstavní fotografii pořídit i laik se zcela neprofesionálním vybavením. Účastníci se učí pracovat s kompozicí, nasvětlením objektů a pomocí jednoduchých triků nahradit profesionální vybavení. 

Fotografuje se jak v exteriéru botanické zahrady, tak i ve skleníku Fata Morgana. Nejlepší fotografie se mohou dostat až na výstavu.

Semináře jsou koncipovány jako jednodenní akce. Každou první sobotu v měsíci od ledna 2013 do června 2013 se skupina maximálně 15 účastníků sejde v prostorách botanické zahrady. Po hodině teoretické přípravy vyráží skupina fotografovat do terénu. V poledne probíhá první zhodnocení výsledků a sdílení nově nabytých zkušeností. Odpoledne následuje druhý blok fotografování v terénu, večerní zhodnocení akce a výběr nejlepších fotografií pro veřejné hlasování. 

Jednotlivé semináře na sebe navazují jen částečně, takže lze absolvovat jeden termín i celou sérii. Každý jednotlivý blok má své samostatné téma (zasněžená Japonská zahrada a sbírka bambusů, tropický nížinný les ve skleníku Fata Morgana, jehličnany...), nicméně fotografovat se samozřejmě bude vše, co za zachycení stojí. 

Termíny seminářů: 12.1., 9.2., 9.3., 13.4., 11.5., 8.6.

 

Fotofata

 

Výstavu sestaví veřejnost i odborná porota

 

Účastníci seminářů na konci každého dne sami vyberou deset nejlepších fotografií. Ty budou umístěny na webu Fotofata.cz. O tom, která z nich poputuje až na letní výstavu, rozhodne veřejnost hlasováním (systém hvězdiček). Dalších patnáct fotografií pro výstavu vybere odborná porota. Celkem se tak na výstavu probojuje 21 snímků. První série fotoseminářů, která proběhla v roce 2012, přinesla až překvapivě dobré výsledky a setkala se s velkým zájmem veřejnosti. Hlasování o nejlepší fotografii z každé akce prostřednictvím internetu se pravidelně účastnilo více než 3000 lidí. 

 

Letní výstavu vítězných fotografií, která mapovala zimu a jaro v botanické zahradě, postupně přebírá několik dalších regionálných výstavních center. Vítězné snímky z ročníku 2012 si v současné době můžete prohlédnout i na Fotofata.cz.

 

Jak se přihlásit:

 

Online přihlášky na všechny termíny Fotofaty 2013 jsou připraveny na Fotofata.cz, kde jsou i podrobné informace, termíny a přihlášky. Cena za jeden seminář pro jednoho účastníka je 820 Kč. 

 

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Rubriky  » Soutěž  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: