ART BOOKS WANTED Int´l Award 2014 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Ze společnosti

ART BOOKS WANTED Int´l Award 2014

1. října 2013, 21.32 | Nakladatelství EDITION LIDU v expozici na letošním Designbloku vyhlásí 3. ročník mezinárodní soutěže ART BOOKS WANTED International Award. Soutěž nabízí mnoho zajímavých tvůrčích příležitostí pro přihlášené autory a hlavní cena pro vítěze je 1000 €, tedy 25 000 Kč.

 

 

Jak jsme vás informovali, v minulém ročníku se o ocenění ucházelo 268 knižních projektů od autorů, umělců a designérů z 35 zemí. Zvítězila Yeni Kim z jihokorejského Soulu s pop-up knihou City Acrobat. Mezinárodní porota složená z umělců, designérů a kurátorů dále ocenila 11 výjimečných projektů a udělila 8 čestných uznání.

 

Otevření nového ročníku ART BOOKS WANTED Int´l Award proběhne společně s výstavou oceněných a nominovaných knih na Designbloku v úterý 8. 10. 2013 ve 20 hodin v Openstudiu Kafkův dům, Náměstí Franze Kafky 3, Praha 1. Výstavu ART BOOKS WANTED Int´l Award můžete navštívit do neděle 13. 10. 2013.

 

Nakladatelství EDITION LIDU se pravidelně účastní prestižních výstav a festivalů, například Designblok, Fuori Micro – Milan Design Week, Svět knihy Praha, Artelibro – Bologna, Fruit focus on Contemporary Art – Bologna nebo Operae Design Festival – Torino. ART BOOKS WANTED International Award a ocenění autoři jsou také prezentováni v rámci samostatných výstav pořádaných nakladatelstvím EDITION LIDU. V roce 2013 celková návštěvnost společných a samostatných výstav přesáhla 200 000 návštěvníků z řad odborné i široké veřejnosti.

 

ABW Int´l Award 2014

 

EDITION LIDU si pečlivě vybírá své autory, spolupracuje s českými i zahraničními ilustrátory a designéry a nabízí tak inspirativní a krásné knížky pro děti i dospělé. Kromě knížek u EDITION LIDU najdete také originální pohlednice a drobné designové předměty, které vytváří ucelené kolekce a vztahují se vždy k některému z příběhů.

 

Novinkami na Desigbloku jsou komiksy Arana od Sofie Drescher z Anglie, Cyan od Jeong Hwa Min z Jižní Korei a Blind Days od Benjamina Courltault z Francie. Představí se také autoři Ludmila a Sylvain Favardin, Martin Raudenský, Lasse Wandsneider a absolventi ateliéru Ilustrace a grafiky Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Knihy EDITION LIDU si můžete prohlédnout a zakoupit na letošním Designbloku – Openstudio Kafkův dům, 2. patro.

 

Designblok: Prague Design and Fashion Week se koná ve dnech 7.—13. 10. 2013 v Openstudiu Kafkův dům, Náměstí Franze Kafky 3, Praha 1. Otevírací doba je od úterý do soboty od 10 do 21 hodin a v neděli od 10 do 19 hodin. Více informací najdete na webu Designblok.cz.

 

Prezentaci ART BOOKS WANTED International Award na Designbloku, kterou připravilo nakladatelství EDITION LIDU, najdete ve 2. patře, v prostoru č. 211. Kurátory jsou Ludmila a Sylvain Favardin. Ve středu 9. 10. od 18 hodin se můžete zúčastnit komentované prohlídky výstavy s kurátorkou Ludmilou Favardin. Více informací a také obrazové materiály najdete na oficiálních stránkách ABW Int´l Award a EditionLidu, respektive EditionLidu.com/artbookswanted. IDIF je stejně jako vloni jedním z mediálních partnerů ABW Int´l Award a EDITION LIDU.

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Soutěž  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: