CES 2004: Nikon představil CoolPix 2200 a CoolPix 3200 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

CES 2004: Nikon představil CoolPix 2200 a CoolPix 3200

9. ledna 2004, 00.00 | Společnost Nikon představila dva nové entry-level fotoaparáty určené pro širokou veřejnost. Jde o 2MPix a 3MPix fotoaparáty s 3x optickým zoomem a vestavěnou pamětí.

Veletrh spotřební elektroniky právě začal a první kdo představil svoje novinky z oblasti digitální fotografie je společnost Nikon. Ta si pro CES připravila dva nové modely z nejnižší kategorie, které vycházejí z modelů CP2100/3100. Oba dva fotoaparáty mají stejné tělo a objektiv, liší se pouze osazeným snímačem.

Konstrukce a design
Oba dva fotoaparáty mají stejné tělo i objektiv a liší se pouze osazeným snímačem. Tělo jako takové je shodné s existujícím modelem CP 2100/3100, který se tak zřejmě dočkal hned dvou nástupců. Oba dva fotoaparáty se tedy mohou pochlubit příjemně malým (88 x 65 x 38 mm) tělem, vážícím 140gramů. Oba dva fotoaparáty jsou vyráběny ve stříbrném provedení, takže jsou poměrně snadno zaměnitelné.

Technické parametry
Model CP2200 je vybaven CCD snímačem s efektivním rozlišením 2 mil. bodů a velmi malou úhlopříčkou 1/3,2". Model CP 3200 má o něco větší (1/2,7") CCD s efektivním rozlišením 3,2 mil. bodů. Odlišné snímače jsou jediným fyzickým rozdílem mezi oběma fotoaparáty, nicméně vzhledem k rozdílným úhlopříčkám se objektiv s 3x optickým zoomem u každého modelu chová trochu odlišně. Pro CP 2200 odpovídá jeho ohnisko v přepočtu rozsahu 36 - 108mm při světelnosti F2.6-4.7, u modelu CP 3200 pak 38 - 115mm při světelnosti F2.8-4.9. Makro režim umožňuje fotografování na vzdálenost od 4cm.

Oba dva fotoaparáty ukládají fotografie ve formátu JPEG a to buď do 15MB interní paměti nebo na SD kartu. Ta není v ceně fotoaparátu, aby Nikon stlačil cenu přístrojů na minimum. Oba dva modely nabízejí uživateli stejný velmi jednoduchý provoz - automatické zaostřování s možností přisvícení, automatickou expozici s možností volby scénického režimu či režim BSS. Automaticky se aktivuje i režim redukce šumu při dlouhé expozici.

Fotoaparáty jsou vybaveny 1,6" LCD displejem s nízkým rozlišením 80.000 bodů. Na druhou stranu se mohou pochlubit možností užití speciálního Ni-MH akumulátoru či dvou tužkových baterií. To zda bude akumulátor v dodávce či nikoli záleží na regionu a bohužel zatím není jasné, jak se zachová v našem regionu. Pro připojení k počítači slouží klasické USB rozhraní a nechybí ani vestavěný blesk.

Z doplňkových funkcí se fotoaparát může pochlubit video režimem s rozlišením 640x480 bodů při 15 snímcích za sekundu včetně záznamu zvuku, digitálními efekty, panoramatickým režimem či světovým časem s možností vpisování času přímo do fotografií.

Hodnocení
Oba dva modely jsou upgradem svých předchůdců, od kterých se liší funkčností, nikoli konstrukcí těla. Výraznou novinkou je použití pevné paměti a SD slotu na místo CF karty, znát bude i lepší video režim, větší displej, nové scénické režimy či slow-synchro režim blesku.

Nikon na CES, tedy veletrhu spotřební elektroniky, zcela správně představil dva nové dostupné modely. Je pravděpodobné, že novinky z vyšší cenové kategorie představí za měsíc na veletrhu PMA 2004, kde jistě pro tyto modely najde širší klientelu.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: