Aplikace Adobe Carousel se začala nabízet pro Mac OS X a iOS - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Aplikace Adobe Carousel se začala nabízet pro Mac OS X a iOS

9. listopadu 2011, 00.00 | Počátkem září Adobe představila svou novou aplikaci Adobe Carousel pro sdílení a zpracování digitálních fotografií. A od nedávna se tato aplikace již nabízí pro první dvě platformy, obě pocházející od Applu – totiž pro Mac OS X a iOS.

Počátkem září Adobe představila svou novou aplikaci Adobe Carousel pro sdílení a zpracování digitálních fotografií, její možnosti tehdy blíže popsala Grafika.

A od nedávna se tato aplikace již nabízí pro první dvě platformy, obě pocházející od Applu – totiž pro Mac OS X a iOS. Získat se dá v příslušných aplikačních obchodech Applu, tedy v Mac App Store a v App Store.

Obě varianty aplikace si lze stáhnout zdarma, poté je půjde bezplatně používat po dobu 30 dní. Jejich další využívání je už zpoplatněné, a to formou předplatného (uživatel si tak vlastně aplikaci pronajímá).

Do konce roku platí zvýhodněné předplatné 5,99 USD měsíčně nebo 39,99 USD ročně, zaplatit se však dá jenom z iOS, protože zatímco App Store od února dovoluje předplácení obsahu z aplikací, Mac App Store takovouto možnost dosud nezískal. V příštím roce se ceny předplatného zvýší na 9,99 USD měsíčně nebo 99,99 USD ročně. Avšak ti, kdo si již pořídili zvýhodněné předplatné, budou moci sníženou cenu využívat ještě po další dva roky. Aktualizace aplikací pro obě platformy se budou přes obchody Applu dodávat zdarma.

Vzhledem k tomu, že Adobe Carousel využívá jádro z programu Photoshop Lightroom, umí toho poměrně hodně, je však otázkou, nakolik bude lákat zákazníky, když vyžaduje průběžné placení (aplikace Photo Stream služby iCloud je mnohem omezenější, avšak nabízí se zdarma). V příštím roce by se měla tato aplikace objevit také pro Android a pro Windows, zatím je však dostupná pouze pro platformy Applu.

Adobe Carousel pro Mac vyžaduje Mac OS X 10.7 nebo vyšší (tedy pouze Lion) a 64bitový procesor Intel, varianta pro iOS funguje na iPhonech 3GS, 4 a 4S, iPodech touch 3. a 4. generace a iPadech s iOS 4.2 nebo vyšším.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: