Digiforum přichází: již ZÍTRA! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální video

Digiforum přichází: již ZÍTRA!

20. října 2008, 00.00 | Digiforum je tady! Již zítra se otevřou brány hotelu Clarion, kde v 9:00 odstartuje svátek fotografie - tentokrát s magickou třináctkou v názvu! Toto číslo pro nás nebude v žádném případě nešťastným, právě naopak. Těšit se můžete na spoustu novinek, např. na nové prostory, nová témata, nové workshopy nebo také digitální video!Brány 13. Digifora se otevřou již zítra. Jedná se o největší veletrh u nás, zabývající se digitální fotografií – a vším co s ní souvisí. Jako jediná akce v Čechách nabízí pro každého fotografa bez ohledu na jeho zkušenosti, technické vybavení či zaměření, novou inspiraci, informace a zkušenosti. Tento svátek digitální (nejen) fotografie pořádá Institut digitální fotografie již od roku 2002 a stále se těší velkému zájmu jak laické tak i odborné veřejnosti. Přesto a nebo možná právě proto bude toto – 13. Digiforum, úplně jiné něž všechna předchozí. Ale pozor! Tentokrát už se nesetkáme (jako tomu bylo doposud) v prostorách Kongresového Centra Praha, nýbrž v nových prostorách Clarion Congress Hotel Prague, na adrese Freyova 33 v Praze 9-Vysočanech. Další radikální změnou bude na 13. Digiforu tématické rozšíření – vedle digitální fotografie - nově též o Digitální video. Dozvíte se zde mimo jiné vše potřebné o výběru vhodné techniky, vše o správné kompozici, jak “filmovat”, jak stříhat a dále editovat video a samozřejmě také jak sdílet videa pomocí internetu.

Co Digiforum nabízí
Digiforum představuje jedinečnou příležitost, setkat se s předními českými profesionálními fotografy, konzultovat své problémy se zkušenými lektory IDIFu a načerpat inspiraci pro další fotografické zážitky. Vedle toho na vás čeká výstava fotografické techniky a vším co nějak s fotografií souvisí. Budete mít také možnost, vyzkoušet si “na nečisto” - prostřednictvím bezplatných fotografických workshopů, jaké to je být profesionálním fotografem. A pro ty náročnější bude k dispozici i široká nabídka placených přednášek. Digiforum je mimo jiné též akcí, kterou můžete sami ovlivnit a stát se její součástí. Zapojte se do komunity amatérských fotografů, nasajte skvělou atmosféru a najděte nové spřízněné (foto)duše.Workshop Nokia (9:00 - 20:00 hod)  

Generální partner Digifora - společnost Nokia, příchází s novým mobilním telefonem Nokia N96 a s ním spojeným workshopem. Přístroj N96 představuje nejvybavenější mobilní aparát současnosti, který vyniká bohatou datovou výbavou (WiFi, HSDPA), 5 MPix fotoaparátem, integrovanou GPS navigací, videem a mnoho dalšího. Na Digiforu bude tento telefon k dispozici na vyzkoušení v praxi v exkluzivním workshopu Nokia - rozloženým do tří bloků:

  • První blok workshopu bude věnován fotografování modelky v ateliéru.
  • Ve druhém bloku budete mít možnost, vyzkoušet si (v simulované pracovně) sdílení a editace fotografií, videa a jejich následný tisk.
  • V třetím bloku se přesuneme do simulovaného obývacího pokoje, kde si vyzkoušíme své fotografie a videa prezentovat.
Vše proběhne za lektorské účasti fotografa Radovana Šubína, který bude zároveň hostovat na otevřeném Fitness workshopu (12:00 - 13:00 hod), kde v praxi předvede umění tohoto telefonu na profesionální úrovni.

A na závěr jsme pro vás přichystali soutěž o mobilní telefon Nokia N96.

Více informací se dozvíte právě na workshopu Nokia.Komu je Digiforum určeno?
Pro každého, komu není pojem digitální fotografie či digitální video úplně cizí a alespoň trochu se o danou problematikou zajímá (a to na jakékoli úrovni). Vzhledem k širokému tématickému i produktovému záběru Digifora, nerozhoduje, zda-li jste úplný začátečník, pokročilý uživatel či ostřílený profesionál – každý si zde zaručeně najde právě to své! A že nemáte fotografické vybavení za desítky tisíc korun a nefotografujete každý den? Nevadí! Digiforum nabídne řadu praktických informací, tipů a triků pro to, aby vaše fotografie byly technicky lepší a působivější. Načerpáte znalosti od zkušených lektorů, publicistů a fotografů v čele s Ondřejem Neffem, Karlem Pobříslem, Romanem Pihanem či Janem Březinou. Připravili jsme pro vás přednášky o fotografování a zpracování fotografií na počítači, výstavu fotografické techniky a v neposlední řadě několik foto-výstav. Spolu s 13. Digiforem jsme se nově zaměřili také na téma Digitální video!

Hledáte pomoc s výběrem nového fotoaparátu, objektivu či příslušenství?... Potřebujete pomoci s expozicí, zaostřováním, kompozicí či prací v Adobe Photoshopu?... Nebo jen hledáte tvůrčí inspiraci v tématicky zaměřených workshopech či ve vystoupeních zkušených českých fotografů? Pak jste na správém místě! Využijte možnosti získání nových kontaktů, příležitosti pohovořit s odborníky z oboru, se zástupci výrobců nebo setkání s kolegy. Nejnovější produkty či techologie si můžete na místě samozřejmě též v klidu vyzkoušet!


Poslední možnost online registrace ZDE!

Pořadatelem je Institut digitální fotografie s.r.o.
Hálkova 2, 120 00 Praha 2, IČO: 26716577, DIČ: CZ26716577
Společnost je registrována Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 89228

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Soutěž  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: