3D grafika - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:3D grafika

Zajímavosti ze světa digitálních vizuálních efektů

20. října 2010, 00.00 | Letošní rok byl ve znamení nejen nových filmových titulů, ale i více či méně úspěšných remaků, ve kterých byly k vidění opět o něco působivější speciální vizuální efekty. V tomto článku si některé z nich přiblížíme a na závěr se můžeme sami pokusit podobné vytvořit podle návodů VFX odborníků.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (5) – nové OpenGL a shadery

14. října 2010, 00.00 | Pomalinku si uzavíráme vše mimo nové dynamiky a já jsem velmi rád, že jsem se také konečně díky nové grafické kartě dostal k prezentaci nového OpenGL. Je totiž poměrně rychlé a jeho možnosti jsou širší než dříve. Například nám umí zobrazit i IES světla. V druhém videu se zaměříme na nové shadery CINEMY 4D. Ty sice nebourají hranice, ale přesto jsou zásadním přínosem...

 

 

 

Autodesk Maya: Modelujeme telefon s pomocí NURBS (2.)

11. října 2010, 00.00 | Tímto článkem dokončíme dvoudílný miniseriál o modelování pomocí NURBS křivek a povrchů v Maye. Navážeme tam, kde jsme minule skončili, a domodelujeme telefon s použitím dalších NURBS nástrojů a technik.

 

 

 

3D pro 2D grafiky – animace

7. října 2010, 00.00 | Možnost realizovat své výtvarné představy a přenášet je do „reality“, i když virtuální, je bezesporu vynikající. Jenže možnosti 3D grafiky jdou samozřejmě ještě dále. Rozměr není jen prostor, ale i čas. Animace jsou tím, co dává obrázkům život. Skutečně poslední seminář se tak věnuje právě této velmi obsáhlé oblasti...

 

 

 

Autodesk Maya: modelujeme telefon s pomocí NURBS (1.)

5. října 2010, 10.00 | Dnešním článkem začneme dvoudílný miniseriál o modelování pomocí NURBS křivek a povrchů v Maye. Nejprve zabrousíme do teorie, povíme si něco o výhodách NURBS modelování a poté si ukážeme běžné nástroje a techniky, které Maya pro tento způsob modelování nabízí.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (4), zmrazení transformací, nový prohlížeč obrázků a IES světla – konečně!

30. září 2010, 00.00 | Dnešním dílem definitivně opouštíme oblast verze Prime a to popisem nové funkce zmrazení transformace objektů a také mírně aktualizovaným prohlížečem obrázků. Podstatné pro nás dnes budou IES světla, téma velmi podstatné pro oblast vizualizací.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (3), implementace Pythonu, dávkový rendering a další deformátory

23. září 2010, 00.00 | Slíbili jsme si, že se podíváme, jak je implementovaný python a také se podíváme na pár ukázek jeho využití, které nám již někteří uživatelé připravili. Ale nejen to. Nový dávkový rendering je sice maličkým nástrojem, ale velmi zajímavým a hlavně užitečným zejména pro úsporu času, kterou nabízí. A nakonec ještě deformátory, to abychom si nevystříleli všechnu munici najednou.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (2), vyvážení bílé, nové deformátory

16. září 2010, 00.00 | Lineární workflow je něco, co posouvá naše výsledky do reálu. A k tomu možnost vyvážit bílou zejména v případě HDRi map, to také není špatné. V tomto dílu se tedy podíváme na tuto možnost a také se, i když trochu opožděně, podíváme na základní novinky.

 

 

 

3D pro 2D grafiky – videoseriál (2)

9. září 2010, 00.00 | Sice již vyšla nová CINEMA 4D R12, ale to neznamená, že vám neposkytneme videa, která máme pro vás připravená. A je jich poměrně hodně. Věnovat se totiž tentokrát budeme modelování pomocí polygonů, nastavení scény i renderování. Tedy všemu, co je spojené s produkcí statického obrázku...

 

 

 

CINEMA 4D R12 (1), nová balení a lineární workflow - video

3. září 2010, 00.00 | Bývá zvykem, že k začátku nového školního roku vychází i nová verze CINEMY 4D. Ta aktuální má označení R12 a je skutečnou aktualizací, nejenom novým obalem. Novinek není možná na první pohled tolik, kolik bychom čekali, při podrobném zkoumání jich však objevíme dost a dost. Lineární workflow, IES světla, nové deformátory, dávkový rendering, prohlížeč obrázků, dynamika měkkých těles, mechanické dynamické vazby, nové nástroje pro riggování.... Máme co objevovat. Odvážně se tedy pustíme tam, kam se člověk dosud nevydal!

 

 

 

Strana výpisu

... 21 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: