3D grafika - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:3D grafika

3D grafika v reklamě, produkční linie – rendering a vrstvy

10. února 2011, 00.00 | Náš seriál ve své hlavní části spěje do finále; k tomu, abychom umístili krabičky s čajem do reklamy, chybí jediné. Vyrenderovat je a případně upravit. Jak ale vyrenderovat? Co nastavit, co si připravit? Na všechny tyto otázky dá odpověď dnešní seminář a jeho videa.

 

 

 

CINEMA 4D – tipy, triky, ukázky (1)

7. února 2011, 00.00 | Měli jsme ideu, že mimo klasických návodů a recenzí bychom sem tam mohli přijít i s něčím poněkud odlišným. Prezentovat na jednoduchých příkladech různé technologie a případně algoritmy, které se používají denně, ale ne vždy jsou plně doceněné či užívané efektivně. Jednoduše knihovnu triků a návodů pro všední den.

 

 

 

Ozone 5 doplňuje podporu pro další vykreslovací jádra

4. února 2011, 00.00 | e-on Software vydala novou verzi zásuvného modulu pro 3D programy generujícího atmosférické efekty a jejich animace.

 

 

 

EIZO CG303W, na hranici možného

3. února 2011, 10.00 | EIZO je ikonou grafických monitorů a otestovat monitor, který patří mezi to naprosto nejlepší, co vůbec tato značka poskytuje, je svým způsobem výjimečná zkušenost. 30-palcový panel vyniká snad vším, čím může. Je technologickým vrcholem. Co na tyto možnosti reálný uživatel?

 

 

 

3D grafika v reklamě, produkční linie – materiály

27. ledna 2011, 00.00 | Materiály jsou podstatnou součástí jakékoliv vizualizace, skoro by se dalo s jistotou tvrdit, že jednou z nejvýznamnějších. Proto se dnes zaměříme na tvorbu materiálů všech objektů naší scény. A nakonec si vše také vyrenderujeme.

 

 

 

Cartoon animace v Autodesk Maya (5)

24. ledna 2011, 00.00 | V závěrečném dílu našeho seriálu se konečně naplno dostáváme k samotné animaci avizované v titulku – budeme se tedy věnovat především "rozhýbání" aktérů animace.

 

 

 

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D. Digitální postprodukce a VFX.

21. ledna 2011, 10.00 | Klasický animovaný film „Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D“ představuje nejen trpělivé počínání animátorů samotných loutek, ale také náročnou práci postprodukčních studií, která do pořízených záběrů dodají potřebné digitální úpravy. V tomto článku se dočtete, v čem tyto úpravy spočívají a jak se provádějí s pomocí nástrojů společností jako je Adobe, Apple či Autodesk.

 

 

 

3D grafika v reklamě, produkční linie – scéna a osvětlení

20. ledna 2011, 00.00 | Přitažlivost 3D grafiky spočívá v její komplexnosti. Po modelování tedy musí nastoupit další fáze. Většinou se jedná o UV přípravu k texturování, naše scéna je ale natolik jednoduchá, že můžeme rovnou přejít k osvětlení. Využijeme přitom i efekt Okolní prostředí, který byl zařazen do základního balíčku Prime CINEMY 4D R12.

 

 

 

Cartoon animace v Autodesk Maya (4)

17. ledna 2011, 00.00 | Minule jsme si k animaci připravili zloděje, dnes provedeme totéž s autem, tentokrát však za použití deformátorů (deformers).

 

 

 

3D grafika v reklamě, produkční linie (model)

13. ledna 2011, 10.00 | 3D grafika má dnes uplatnění skoro všude, to je jednoznačný fakt. Tam, kde kdysi stačil kreslený návrh, je třeba vizualizace, aby si klient mohl představit produkt, který poptává. Nebo reklama. Ve starých předválečných kuchařkách jsou reklamy kreslené. Tohle by dnes nešlo. Přes fotografii jsme se dostali k 3D vizualizacím. Vlastně k „fotografii“ zboží, které zatím ani neexistuje. Jak to celé vytvořit? Vyrobit, natexturovat, nasvítit, vyrenderovat, upravit, prezentovat? To bychom rádi předvedli v našem seriálu.

 

 

 

Strana výpisu

... 17 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: