3D grafika - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:3D grafika

Cartoon animace v Autodesk Maya (3)

10. ledna 2011, 00.00 | Ve třetím díle seriálu o cartoon animaci v Maye se konečně dostaneme k přípravě modelů k animaci – totiž k riggování, aneb vytváření kostry, díky níž si pomocí jednoduchého riggu rozhýbeme postavičku zloděje z prvního dílu.

 

 

 

Octane render, unbias renderer pro každého!

6. ledna 2011, 00.00 | Render na grafické kartě. Render s okamžitou odezvou, plně živý, stále aktuální. Zaklínadlo? Ne, dnes již realita. Mental Ray jej má, VRay taktéž, k dispozici je Arion, nový Lightwave jej také bude mít. A ostatní? Jsou i jiní, levní, výkonní. Například Octane od refractivesoftware. Levný unbias renderer na grafické kartě pro skoro každého.

 

 

 

CG zajímavosti roku 2010

5. ledna 2011, 00.00 | Rok 2010 je již minulostí, pojďme si tedy připomenout některé jeho zajímavé filmové momenty a události, které spadají do oblasti digitálních vizuálních efektů.

 

 

 

Autodesk Maya tutorial: Cartoon animace (2)

3. ledna 2011, 00.00 | Vítejte u dalšího dílu seriálu věnovaného tvorbě cartoon animace v Autodesk Maya. Dnes dokončíme práce na modelech a prostředí.

 

 

 

Autopo – automatická retopologizace 3D-Coatu 3,5

30. prosince 2010, 00.00 | Hlavní aktualizace stávající verze 3D-Coatu se týkala automatické retopologizace. Ta sice byla součástí aplikace jež delší dobu, ale teprve tato verze přišla s efektivním a v mnoha ohledech produkčně použitelným systémem.

 

 

 

Maya - Cartoon

 

 

 

Autodesk Maya tutorial: Cartoon animace (1)

28. prosince 2010, 00.00 | Vítejte u dalšího seriálu věnovaného práci s 3D softwarem Autodesk Maya, který bude tentokrát zaměřen na cartoon animaci. V dnešním díle se budeme věnovat návrhům aktérů animace a modelování.

 

 

 

Rekonstrukce 3D elementu z fotografie

23. prosince 2010, 00.00 | Jedním z hlavních běžných užití 3D grafiky může být implementace nějakého vytvořeného 3D prvku do fotografie skutečného prostředí. Nové stylové vázy na stůl, přístřešku k domu, zaplnění proluky mezi několika domy a podobně. Vyzkoušíme si základní cestu, jak připravit 3D objekt ze zdrojové fotografie. Pomocí základních objektů CINEMY 4D.

 

 

 

Fimfárum: Do třetice všeho dobrého 3D. Klasická animace a revoluční digitální technologie na jednom plátně.

21. prosince 2010, 00.00 | Je vůbec možné skloubit klasické pojetí loutkové animace s nejmodernějšími digitálními produkčními a postprodukčními technologickými postupy? Ano, v případě třetího pokračování Fimfára tomu tak je a tato symbioza tradice a novátorství se zde projevila v tom nejlepším světle.

 

 

 

Tutoriály s vánoční a zimní tématikou: Digitální fotografie, ilustrace, animace

16. prosince 2010, 00.00 | V druhé části našeho přehledu tutoriálů ze serveru Grafika se zimní a sváteční tématikou se podíváme na odkazy spojené s oblastí digitální fotografie, ilustračních a 3D programů a animací. Mimo jiné vás odkážeme na PDF suplement věnovaný focení v zimě, sérii tutoriálů o focení ohňostrojů, tutoriál o tvorbě zimní krajiny v CINEMĚ 4D a návody pro tvorbu vánočních a novoročních přání či kalendářů v Adobe Illustratoru, CorelDRAW a Adobe After Effects.

 

 

 

Strana výpisu

... 18 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: