Taková pražská výstava - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Zprávy

Taková pražská výstava

PC Tech výstava Praha

19. září 2001, 00.00 | V hlavní anketě jste nás žádali o zpravodajství z veletrhu PC Tech. Proto přinášíme zpravodajstí o prvních dojmech z výstavy a odpověď na otázku, má taková výstava smysl?

Výstava PC Tech zřejmě vznikla velice rychle, protože o její existenci se mluví jen velmi krátce. Akce se však díky poměrně masivní propagaci médií dostala do povědomí lidí, a to i jako jakýsi Anti-Invex. A protože je mezi lidem českým počítačovým všeobecná averze vůči Invexu, získává výstava body.


Vstupní hala výstavy PC Tech

Nejste-li z Prahy a jdete-li na výstavu jen podle uvedené adresy, pozor abyste ji zvenku nepřehlédli. Na akci totiž neupozorňuje ani žádná cedule u vchodu. Z ulice tak opravdu nic nenasvědčuje, že se uvnitř koná výstava "nejnovějších technologií, která neaspiruje stát se výstavou komplexní". Minimálně v tomto bodě organizátoři zklamali.

Samotná akce bylo jakési komorní setkání několika firem se zájemci z řad odborné veřenosti a médií. Na ploše odhadem 40 m2 jste mohli najít canon, HP, Minoltu, Intel, Asbis, Servodata, MacSource, 2N, CIT, Mironet, UMAX, Conquest a zástupce vydavatelských domů. Druhá podobná plocha byla (či ještě dnes je) vyhrazena přednáškovému sálu (dnes ještě probíhají přednášky, například o digitální fotografii).

A co je tedy na akci k vidění?

UMAX a Conquest
Firma UMAX se poprvé prezentovala samostatně, přičemž na jejich stánku byl k vidění také tablet Graphire 2 od Conquestu. Mezi hlavní taháky patřil počítač UMAX ZEN, což je integrovaná stanice počítače s LCD displejem. Přístroj obsahuje vše, co požadujete od multimediálního počítače, včetně DVD nebo FireWire.


Stánek firmy UMAX ČR, nalevo počítač ZEN

Mezi další novinky patří určitě mini PC CAPPUCCINO, což je jakýsi miniaturizovaný Apple iCube v oblasti PC, nebo skener AstraSlim. Zájem návštěvníků vzbuzoval také digitální fotoaparát AstraPix. O většině výrobků jsme již psali.

Minolta
Minolta prezentovala samozřejmě nejnovější digitální fotoaparát Dimage7 a zejména magicolor 2200 DeskLaser, jednu z nejlevnějších barevných laserových tiskáren. Zájem byl opravdu velký, zejména o Dimage.

HP
Hewlett-Packard vsadil také na kombinaci digitálních fotoaparátů a tiskáren. K vidění byly všechny přístroje řady photosmart - fotoaparáty 318 a 715 nebo tiskárny 1000i - nebo deskjet řady 800 a 900. Na představení nových designjetů si budeme muset počkat až na Invex.


Na stánku HP byla jedna tiskárna vedle druhé

Canon
Jasným tahákem stánku byl Canon Power Shot G2, ale firma nezapomněla ani na další přístroje Power Shot A10/A20 nebo digitální videokamery. Nemohla chybět ani inkoustová tiskárna S400 pro tisk digitálních fotografií.

MacSource/CompuSource
Jediný vystavovatel, který měl na stánku Macintosh. Jednalo se o klasickou G4 a ukazovala se spolupráce se skenerem. Dále byly k vidění různé skenery - filmový FilmScan 35, velký ScanMaker 8700 nebo střední třída ScanMaker X12USL.

Ostatní
Ostatní vystavovatele pomíjím, protože nemají žádný (nebo mají pouze malý) vztah ke grafice. Hlasové ústředny nebo callcentra jsou určitě zajímavé, ale o nich si přečtete jinde.

Nejzajímavější částí výstavy byly, jako již tradičně, hostesky. Pořádající firma zajistila každému vystavovateli pěkné děvče, takže se bylo na co koukat.

PC Tech poskytuje možnost "osahat" si produkty v komorní atmosféře. Na Invexu na to často není čas a tady máte ideální příležitost. Trochu to kazí malý počet vystavovatelů, ale i tak si můžete vybrat.

Určitě jde o dobrou prezentaci firmy Mironet, která měla jako organizátor největší prostor, ale na druhou stranu "neutlačovala" ostatní. Jak řekl jeden diskutující na Živě, výstava má v médiích vždy lepší propagaci než prezentace jedné firmy. Trochu jsem skeptický k prezentování prvního dne výstavy pro odborníky. Díky poskytnutí 5 000 vstupenek zdarma tam odborníků moc nebylo. Taky kdo by dal 500 korun za vstup na výstavu, kde vystavuje 20 firem? Jediným tahákem mohly být odborné přednášky, například o digitálním podpisu nebo řešení odpovědnosti za užívání softwaru v podniku.

Přes uvedené rozpačité pocity a pokud uvážím, že vstupenka na druhý den stojí pouhých 50 korun, musím uznat, že se jedná o zajímavý počin a dobrou prezentaci firem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: