Sony představila na veletrhu CES 2018 nové produkty - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Zprávy

Sony představila na veletrhu CES 2018 nové produkty

10. ledna 2018, 18.43 | Společnost Sony Corporation představila na veletrhu CES 2018, který se koná v Las Vegas v Nevadě v úterý, 9. ledna 2018, svoji novou nabídku produktů.

 

 

K vidění byly nejnovější výrobky, mezi nimiž byly například 4K OLED televizory a bezdrátová stereofonní sluchátka s odstraněním okolního hluku, která umožňují vychutnat si při tréninku vysokou kvalitu hudby. Sony také představila nejnovější iniciativy na poli obrazových snímačů pro automobily, které budou přispívat k rozšíření plně autonomního řízení automobilů ve společnosti a v oblasti umělé inteligence (AI) x robotiky, včetně nedávno představeného zábavního robota aiboTM, který bude vůbec poprvé k vidění mimo Japonsko.

 

Prezident a výkonný ředitel společnosti Sony Corporation, Kazuo Hirai, vystoupil na tiskové konferenci společnosti Sony, která se konala v pondělí, 8. ledna, a prohlásil: „jsem pevně přesvědčen, že v oblasti spotřební elektroniky je toho stále ještě tolik, co můžeme inovovat, abychom přinesli nejdůležitější tvůrčí a zábavní zážitky prostřednictvím našich produktů."

 

Hlavní vystavované produkty a prototypy

 

Domácí zábava & zvuk

Nová série televizorů 4K OLED BRAVIA® AF8 je vybavena obrazovým procesorem 4K HDR X1TM Extreme v kombinaci s unikátní technologií akustického povrchu Sony Acoustic SurfaceTM, která umožňuje, aby zvuk vycházel přímo z obrazovky televizoru. Stejná technologie byla také použita u skvěle přijaté série A1. Série rozšiřuje portfolio televizorů 4K OLED BRAVIA s novým designem, který nabízí více možností umístění televizorů AF8. Přináší plynulou integraci obrazu se zvukem, kterou je dokáže jedině Sony.

 

4K OLED BRAVIA® AF8

 

Série 4K LCD televizorů XF90 BRAVIA je dále vybavena procesorem X1 Extreme. S novou technologií X-Motion Clarity precizně zvládá záběry pohybu a minimalizuje rozmazání, takže scény s rychlým pohybem zůstanou ostré a plynulé. Díky až 75 palců1 velké úhlopříčce si můžete vychutnávat akční scény ve filmu nebo sportovní utkání na velké obrazovce ve vysoké kvalitě obrazu.

 

K vidění bude také prototyp nové generace obrazového procesoru X1TM Ultimate. Má dvojnásobně rychlý výkon zpracování v reálném čase ve srovnání se současným procesorem X1 Extreme. Procesor dostane jak z LCD tak i z OLED displeje maximum a snaží se přinést tu nejvyšší úroveň kvality obrazu v historii televizorů BRAVIA. Během veletrhu bude vystavován také 8K displej vybavený procesorem X1 Ultimate. Prototyp 8K obrazovky předvede v kombinaci s unikátní technologií podsvícení od Sony zpracování 8K HDR obsahu v reálném čase a také maximální jas 10 000nitů, který je u formátu HDR nejvyšší.

 

HT-ZF9 a HT-XF9000 jsou štíhlé zvukové projektory, které při umístění k vašemu televizoru BRAVIA vytvoří elegantní dvojici. Oba zvukové projektory podporují Dolby Atmos® a DTS:XTM, nejnovější formáty pro audio. Jsou vybaveny průlomovou technologií Surround Engine od Sony, přední reproduktory obou modelů zajistí trojrozměrnou akustiku. Konkrétně model HT-ZF9 je první 3.1kHZ zvukový projektor, který podporuje Dolby Atmos. Zkombinují-li se oba modely s televizory série AF8 nebo XF90, které jsou kompatibilní s Dolby VisionTM, nebo s UBP-X700, 4KUltra HD Blu-RayTM přehrávačem, podtrhnou podmanivý divácký zážitek, který propojuje kvalitu obrazu ve 4K HDR s nejnovějšími formáty audia.

 

Dalším produktem, který přináší jedinečnou kvalitu zvuku a podporuje aktivní životní styl, jsou bezdrátová stereofonní sluchátka WF-SP700N s funkcí odstranění okolního hluku. Ta se mohou jako první na světě mezi skutečně bezdrátovými sluchátky pochlubit funkcí odstranění okolního hluku a odolností proti polití (IPX4). Nyní můžete věnovat celou svoji pozornost sportu nebo cvičení, a užívat si svoji oblíbenou hudbu, aniž byste si museli dělat starosti s okolním hlukem, potem nebo deštěm. Režim Ambient Sound vám také umožní vnímat okolní zvuky během tréninku nebo při poslechu hudby.Kromě toho byl představen také model WI-SP600N jako sportovně laděná varianta v kategorii bezdrátových sluchátek s páskem za krk.

SONY WF-SP700N

 

 

 

SONY WF-SP700N

 

Sony také oznámilo další rozšíření kompatibility svých zařízení s hlasovými asistenty. Sony plánuje rozšířit kompatibilitu s Google Assistant na loňskou sérii bezdrátových sluchátek 1000X s funkcí odstranění okolního hluku, která se dočkala velkého ohlasu. Kompatibilní by měly být i nově představené modely WF-SP700N a WI-SP600N. Tímto rozšířením portfolia kompatibilních zařízení, přinese Google Assistant chytré funkce do každodenního života, ať už doma, nebo na cestách.

 

Sony také chystá na veletrhu představení audio asistenta. Tato ukázka se bude odehrávat v prostorách napodobujících obývací pokoj a kuchyň, v nichž se předvede nabídka audiovizuálních produktů společnosti Sony. Kromě přehrávání hudby a videa dokáže Google Assistant v televizoru BRAVIA a loňských chytrých reproduktorech LF-S50G pohodlně propojit množství různých IoT produktů (internet věcí) a služeb, které ovládají domácí spotřebiče, přinášejí nejnovější zprávy, provádějí online nákupy, atd. BRAVIA a LF-S50G také podporuje hlasové ovládání pomocí Amazon Echo a Google Home.

 

Chytré telefony XperiaTM

Společnost Sony Mobile představuje svoje dva nové modely chytrých telefonů vyšší střední třídy. Xperia XA2 Dual spojuje Full HD displej o velikosti 5,2 palců a baterii s 3 300mAh, zatímco Xperia XA2 Ultra Dual dostala Full HD displej o velikosti 6,0 palce a baterii s 3 580mAh.

 

Xperia XA2 Dual je vybavena hlavním fotoaparátem s vysokým rozlišením a 23 MP Exmor RSTM, který dokáže nahrávat 4K video a nabízí maximální citlivost ISO 12800 (u statických snímků), a také přední extrémně širokoúhlý fotoaparát se 120° a přední fotoaparát 8 MP pro selfie. Xperia XA2 Ultra Dual je vybavena stejným hlavním fotoaparátem s 23 MP jako Xperia XA2 Dual a navíc přichází s předním duálním fotoaparátem pro selfie, který se skládá z fotoaparátu s 16 MP a optickou stabilizací obrazu, a z mimořádně širokoúhlého 120° fotoaparátu pro selfie s 8MP.

Xperia XA2 Dual

 

Oba modely nabízejí plynulý výkon díky mobilní platformě Qualcomm® SnapdragonTM 630 a snímači otisku prstu, který je umístěn na zadní straně. Také se pyšní elegantním dojmem z kovu díky anodizovanému hliníku použitému na boční části a nádherným kompaktním designem bez rámečku, díky němuž displej sahá až k samému okraji zařízení.

 

Life Space UX

Produkty Life Space UX vám dávají moc proměnit prostor a vytvářet nové zážitky. Nový projektor s velmi krátkou promítací vzdáleností LSPX-A1 4K bude uveden na trh na jaře 2018. Byl navržen tak, aby díky horní části z umělého mramoru, polomatnému hliníkovému rámu a dřevěné poličce zapadal bez problému do jakéhokoli obytného prostoru. Jeho vestavěná obrazová technologie vám umožní, abyste si mohli užívat promítání ve formátu 4K HDR s velikostí obrazu až 120 palců jednoduše tak, že projektor umístíte blízko stěny. Jeho tweeter reproduktor kompatibilní s technologií Advanced Vertical Drive vytvoří zvuk, který rozezní celou místnost. Můžete například přetvořit prostor tím, že na zeď promítnete snímky lesa a budete naslouchat bublání potůčku. Projektor je také vybaven subwoofery, které přinesou při sledování vašeho oblíbeného filmu strhující zvukový zážitek.

Life Space UX

 

Bude zde také ukázka nového konceptu nazvaného „It's all here" („Všechno je tady"), který využívá obsahovou analýzu umožněnou UI a mappingem, aby ukázal velké množství hudby, filmů a knih a vybral obsah, který nejlépe odpovídá vašim zájmům.

 

 

Digitální zobrazování
Na displeji bude CCB-WD1, nová ovládací jednotka fotoaparátu (Camera Control Box), která rozšiřuje možnosti RX0. RX0 přináší vysokou kvalitu obrazu, kterou je řada RX známá, v vodotěsném, robustním a ultra kompaktním těle. Kromě toho společnost Sony představí nové řešení s možností připojení více fotoaparátů13, které je možné díky použití vysoce spolehlivého kabelového připojení nebo flexibilního bezdrátového připojení. Objeví se i objektiv E-mount 18-135 mm F3.5-5.6 OSS, který je kompatibilní s APS-C a který je ohlášen na začátku ledna (San Diego, USA). Může se pochlubit kompaktním rozměrem při zachování vysoké kvality obrazu spolu s novým stříbrněým modelem α6300.Také budou k dispozici nejnovější produktové řady Sony digitálních fotoaparátů, včetně fotoaparátů α TM, Cyber-shot®, Handycam® a Action Cam, stejně jako paměťové videokamery FS7 II XDCAM® a další fotoaparáty určené pro film, reklamu a další profesionální použití.

 

Hry a síťové služby

Vychutnejte si na nové PlayStation®VR virtuální zážitek ze světa „The Last Guardian", akčně dobrodružný titul, jehož tématem je pouto mezi malým chlapcem a ohromným záhadným stvořením pojmenovaným Trico.

 

Obrazové snímače pro automobilový průmysl (koncept)

Vysoce výkonné obrazové snímače od Sony dávají u této nové ukázky automobilům dar vidění a předvádějí možnosti, jak mohou přispět k rozvoji plně autonomního řízení automobilů. S rostoucí poptávkou po technologiích, které umožňují automobilům sledovat 360° jejich okolí v různých motoristických situacích, dokáže pokročilá technologie obrazového senzoru od Sony zachytit informace o okolí vozu rychleji, přesněji a precizněji než lidské oko. Navštivte stánek Sony a podívejte se na naší vizi budoucnosti autonomního řízení s využitím technologie senzorů.

 

UI x Robotika

Na své Konferenci o korporátní strategii konané v červnu 2016 oznámila společnost Sony, že jejím cílem bude skloubit stávající silné oblasti v oborech, k nimž patří video a audio technologie, senzory a mechatronika, s UI, robotikou, komunikací a dalšími prvky, aby vytvořila nové možnosti. Od té doby neustále podporuje množství projektů v těchto oblastech. aibo, autonomní zábavní robot, je jedním z takových projektů. Na veletrhu CES bude k vidění vůbec poprvé mimo Japonsko. 

 

 

Zdroj: SONY

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: