Panasonic AG-HPX600EJ - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Zprávy

Panasonic AG-HPX600EJ

20. října 2012, 22.40 | Společnost Panasonic Corporation představuje nový model P2HD kamery AG-HPX600EJ, profesionální videokamery na rameno, která nabízí vysoký výkon, snadnou obsluhu, variabilní design a široké možnosti pro využití ve studiu i v terénu. Je kompaktního provedení a umožňuje další rozšíření a vylepšení pro obrazové produkce i televizní vysílání včetně záznamu do formátu AVC-ULTRA.

 

Nová P2HD kamera Panasonic AG-HPX600EJ díky variabilnímu designu umožňuje používat celou řadu vyměnitelných objektivů. Bajonet pro vyměnitelné objektivy 2/3 typu nabízí kameramanovi celou řadu objektivů jiných dodavatelů vhodných pro vysílání i jiné profesionální použití. Kompaktní tělo poskytuje volnost pohybu i díky velice lehkému provedení – samotné tělo váží přibližně 2,8 kg. Toto kompaktní provedení poskytuje velkou volnost pohybu a jeho provedení také zohledňuje budoucí možné využití.

 

Panasonic AG-HPX600EJ

 

Nově vyvinutý  2/3“ snímač MOS dosahuje vysoké citlivosti F12 při frekvenci 59,94 Hz (a F13 při 50 Hz) s nízkým poměrem signálu k šumu o velikosti 59 dB (standardně), což předčí řadu kamer 2/3 typu se snímačem 3CCD. Vysokorychlostní snímání obrazu minimalizuje pokřivení zkosením. Díky vysoce kvalitnímu obrazovému procesoru poskytuje model AG-HPX600EJ následující univerzální obrazová nastavení.

 

CAC – kompenzace chromatické aberace: Při používání objektivů kompatibilních s funkcí CAC tento proces kompenzuje menší chromatickou aberaci (rozostření hran), se kterou si objektiv neporadí.

 

DRS – rozšíření dynamického rozsahu: Potlačuje rozsáhlejší stíny a velmi světlé odstíny za účelem dosažení vizuálně vysokého dynamického rozsahu. Funkce DRS nepodporuje režimy 1080/25p, 1080/24p a 1080/30p.

 

Pokročilá kompenzace jevu „flash band“ (FBC): Velice přesná detekce jevu „flash band“ a jeho kompenzace. Jedná se o jevy při použití fotoblesku např. při tiskových konferencích apod.

 

Gama: Výběr ze sedmi režimů gama křivek (HD NORM, LOW, SD NORM, HIGH, B. PRESS, CONE-LIKE D, CINE – LIKE V).

 

Nastavení digitálního obrazu: H detail, V detail, coring detailu, skin tone detail, nastavení chromy a fáze sytosti, teplota barev, základní úroveň černé/vztažná úroveň, knee (nízké, střední, vysoké), matrix (NORM1, NORM2, FLOU, CONE – LIKE).

 

Panasonic AG-HPX600EJ - detail

 

Disponuje několika HD/SD kodeky, kodeky AVC-Intra100/50, DVCPRO HD, DVCPRO50, DVCPRO a DV. K dispozici je síťové funkce a také variabilní snímkování (VFR). Kamera poskytuje nízkonákladové řešení podporující celou řadu různých aplikací včetně P2HD technologie, např. kodek AVC-ULTRA a karty microP22.

 

Kamera AG-HPX600EJ byla v Evropě poprvé představena na mezinárodní konferenci International Broadcasting Convention „IBC2012“ v amsterdamském RAI Centre v Nizozemsku a je dostupná za doporučenou cenu 13 800 € bez DPH.

 

Panasonic AG-HPX600EJ - zprava/zleva

 

Rozšiřitelnost a možnosti vylepšení

 

Model AG-HPX600EJ nabízí celou řadu doplňků, které si kameraman volí dle vlastní potřeby. Nabízí tak nízkonákladové řešení podporující celou řadu rozdílných využití.

 

Podpora proxy videa pro vysoké rozlišení (díky volitelné desce videokodéru AG-YDX600G): Tento doplněk umožňuje kameře AG-HPX600EJ zaznamenávat soubory proxy na paměťové karty SD/SDHC nebo na karty P2.

 

Podporuje vysoce kvalitní videoformáty (Quick Time/H.264) a audioformáty s nízkým datovým tokem. Vysoce kvalitní soubory proxy lze používat například pro aktuální zprávy nebo při jiných scénářích, které mohu využít postupu práce s proxy daty. Tato funkce dokonce zjednodušuje celý postup produkce, střihač totiž může procházet obsah i při offline zpracování. Model AG-YDX600G je dostupný za doporučenou cenu 1550 € bez DPH.

 

Poznámka:

Proxy data nelze zaznamenávat během používání funkce Loop Rec ani Interval Rec. Pojem „proxy data“ označuje formát souboru, který obsahuje video a audio data v nízkém rozlišení s časovým razítkem, metadaty a dalšími údaji pro správu. Technologie DCF jsou používány v rámci licence společnosti Multi-Format, Inc.

 

Streamování prostřednictvím bezdrátové sítě nebo klasické sítě LAN (pomocí doplňkového softwarového klíče pro upgrade AG-SFU601G a bezdrátového modulu AJ-WM30E): Tyto doplňky umožňují používat klasickou (Ethernet) či bezdrátovou síť LAN. Soubory proxy lze streamovat či sledovat prostřednictvím běžného webového prohlížeče na počítačích PC i Mac, tabletech či smartphonech. Během sledování streamovaných souborů lze do souborů P2 přidávat metadata. S počítačem PC/Mac lze rovněž pracovat v cloudu, kdy jsou videodata nahrána a sdílena prostřednictvím sítě. Model AG-SFU601G je dostupný za doporučenou cenu 1400 € bez DPH.

 

Snímání s proměnlivou frekvencí snímků a výstupem 24PsF (díky softwarovému klíči AG-SFU602G): V režimu 720p lze nastavit frekvenci snímků v rozsahu 1 až 60 obr./s, v režimu 1080p pak v rozsahu 1 až 30 obr./s. Tak lze pomocí „zrychleného“ a „zpomaleného“ natáčení dosáhnout efektu rychlého a pomalého pohybu. Záznam je možno pořídit v nativním režimu 24p/30p nebo 60p. Při záznamu nekomprimovaných dat může být výstupem z SDI OUT navíc formát 24PsF. Model AG-SFU602G je dostupný za doporučenou cenu 930 € bez DPH.

 

Upgrade na AVC-ULTRA a zajištění kompatibility s kartami microP2 jsou další plánované možnosti upgradu do budoucna.

 

Panasonic AG-HPX600EJ - ilustrace

 

Další nové funkce a vlastnosti

 

SmartUI – nové uživatelské rozhraní: Toto nově vytvořené uživatelské rozhraní se skládá z LCD displeje a řady přepínačů. Velké množství funkcí, včetně nastavení souboru scén, nastavení úrovně zvuku, výběru vstupu/výstupu audia, nastavení časového razítka a nastavení video výstupu MON/HDMI, snadno naleznete a nastavíte v několika málo jednoduchých krocích.

 

Nový barevný LCD hledáček: Nově navržený doplňkový barevný HD hledáček AG-CVF10G (model střední třídy) a barevný HD hledáček AG-CVF15G (model vyšší třídy) mají úhlopříčku barevného LCD 8,76 cm (3,45 palce) s rozlišením přibližně 920 000 bodů při poměru stran 16:9. Po otevření slouží jako LCD obrazovka. Model AG-CVF10G (jeden způsob otevření obrazovky) je dostupný za doporučenou cenu 2450 € bez DPH a model AG-CVF15 (dva způsoby otevření obrazovky) bude dostupný ještě do konce roku 2012.

 

WFM: Lze zobrazit zjednodušený waveform a vektoroskop.

 

Desetikolíkový terminál na připojeni dálkového ovládání: Vzdálené ovládání kamery umožňuje rozšiřující jednotka dálkového ovládání AG-EC4G, nebo jednotka dálkového ovládání AJ-RC10G s tím, že pak lze ovládat pouze funkce podporované modelem AG-HPX600EJ.

 

Integrace do studiového systému: Doplňkové rozšíření kamery (adaptér kamery AG-CA300G a základní stanice AG-BS300E) podporuje nízkonákladovou integraci do studia.

 

Panasonic AG-HPX600EJ - na stativu a zezadu

 

Podrobnosti o kameře a dalších produktech, více informací o oblasti Panasonic Professional Camera Solutions a o skupině Panasonic System Communications Company Europe, evropské pobočce Panasonic System Communications Company, globální B2B divizi společnosti Panasonic, najdete na webu Panasonic.cz.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: